Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mozgásigénye (mennyire lehet...

Mozgásigénye (mennyire lehet velük gyakran futni menni) és napi nyers hús/étel igénye ezeknek a kutyának mennyi: Le Grande Chien de Montagne des Pyrénées, Deutscher Wolfspitz?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a juhász- és pásztorkutyák nem a leginkább futásra alkalmasak (annak ellenére, hogy majd egész nap mozgásban vannak), de úgy olvastam néhány helyen, a pireneusi hegyikutya a legmozgékonyabb az összes közül.

2016. jan. 17. 20:05
 1/3 kutyamutyi ***** válasza:
100%

Minel nagyobb testu a kutya annal nagyobb a tapanyag igenye, ezek sok helyen tablazatba vannak szedve, de alapvetoen fugg a mozgatas merteketol es a kutya koratol, eletstilusatol. Meg termeszetesen az etetes modjatok. En ajanlom a nyers husos/ B.A.R.F. /raw feeding etetest, de ennek kulon korultekintoen utana kell nezni.


Ha sokat futsz es sok idod van, a kutya egyenisege es nem igazan a fajta szamit szerintem. Ha egy alomnyi kiskutyat megfigyelsz a kolykok egyenisege is nagyon valtozo, vannak alacsonyabb energiaju kutyak es vannak nagyon magas energiajuak, gondolom te az utobbit keresed. Rajuk jellemzo, higy az egyoras futas utan pihennek egy fel-haromnegyed orat es mar tudnanak menni a kovetkezo turara.

Ha mindenkepp fajtatiszta kutyat akarsz a spiccek kozott erdemes korulnezni, pl amit irtal a keeshound. De nagyon ajanlom a sportos eletstilushoz a malamutokat, huskykat hiszen oket arra tenyesztettek hogy egy nap alatt akar szaz kilometert is megtegyenek vagy tobbet. Termeszetesen egy nagyon magas energiaju pireneusi vagy akar uszkar vagy terrier is siman jo erre a celra. Ezeknel a nagyon nagy mozgasigenyu kutyaknal csak arra ugyelj, hogy mindig tartsd kezben a dolgokat es legyel Te a vezeto. Sok sikert!:)

2016. jan. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A pireneusi hegyikutyát nem tudtad magyarul leírni?

A pireneusik nagy mackók, nincs különösebben nagy mozgásigényük, legalábbis nem futásra. Inkább a kiadós, hosszú, kényelmes sétákat szeretik.

Wolfunk volt. A wolfokat nagyon kevés embernek tudom ajánlani. Igaz, Magyarországon nem is volt ilyet egyhamar szerezni :) Nincs nekik sem kirívó mozgásigényük, de ők 1-1.5 éves kortól sokkal alkalmasabbak kutyás sportokra, és nagyon szeretnek mozogni. Bicó melletti futás, canicross.... mind-mind nekik találták ki. De húszból max. 1 embernek ajánlanám a wolfot. A kajaigénye meg tök átlagos, és tápfüggő is.

2016. jan. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Talán mert az a neve.


Ahogy a Lánchíd sem chainbridge, vagy kettenbrücke. (Deutscher Wolfspitz nem volt probléma?)


Mindegy, az infókat köszönöm mindkettőtöknek!

2016. jan. 20. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!