Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tavasz végén, nyár elején...

Tavasz végén, nyár elején szeretnék egy kiskutyát. Bichont, vagy a westiet ajánljátok jobban első kutyának? A másik, hogy ha 30ezret félrerakok kezdésnek, az elég lesz-e? Többi lent!

Figyelt kérdés
(Ebben nincs benne a kutya, se az oltások! Azokkal természetesen külön számolok, illetve a később felmerülő költségekkel is!) A 30000-ből gondolok pl. hám, póráz, pelenka, kutyafekhely, etető, itató, játék, hordozó, fogtisztító, szőrkefe, kutyasampon, szem és fültisztító cseppecske, első adag kutyakaja, kutyatáp megvételére.

#költség #westie #bichon #kezdőköltség
2016. jan. 18. 13:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Azt ugye tudod, hogy a kiskutyák nem megrendelésre születnek? Attól mert te akkor akarsz, még nem garancia, hogy lesz alom.


Egy fajtatiszta, törzskönyvezett, egészséges kiskutya 100 ezer forintba kerül, ezzel is tisztában vagy? Olcsó kiskutyát, szaporítótól nem szabad venni, ha nem akarod hogy beteg legyen és meghaljon...


A westi egy terrier, a bichon meg társasági kutya, mielőtt kutyát szeretnél nézz ennek utána, hogy ez mit is jelent, mik a kutyának az igényei, mennyi mozgást igényel, mennyit tudsz vele foglalkozni, élete végéig melletted lehet-e (hisz ezek benti kutyák), stb.


Amúgy megnézed az interneten az árakat vagy elmégy egy kisállat-felszerelés boltba, megnézed mit akarsz venni és összeadod az árakat és megvan az összeg. 30 ezer forint kötve hiszem, hogy elég lesz...

2016. jan. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem elég lehet a 30.000
2016. jan. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Első leírt mindent, még annyit tennék hozzá, hogy a pelenkát szerintem kihúzhatod a listáról, felesleges arra szoktatni a kiskutyát mert akkor soha nem lesz szobatiszta. Rengetegszer le kell vinni az elején, aztán fokozatosan csökkenteni. Persze balesetek biztosan lesznek, de egy kiskutya ezzel jár.
2016. jan. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Bichonból melyik??


Van 3 fajtája.

Havanese, Bolognese,Bichon Frise


Ugorj neki ennek a témának újra.


Inkább a bichon család vmelyikét ajánlom első kutyának, westit nem igazán,bár sokan tartják elsőnek őket is,de jóval makacsabbak.


30ból meg van simán minden felszerelés.


Kutya vétel ára 100-160 ezer ft körül mozog.


Ha most tervben van a kutya akkor érdemes lenne tényésztőket nézni,hogy le tudjátok foglalni a kiskutyát.


Olcsó,jofogásos és egyéb helyről kutyát ne vegyél.


Nem fogod azt a fajtát kapni amit szeretnél.


Ott van az az eset amikor yorkinak vettek egy kutyát és vmi terrier keverék volt akit befestettek.Nos ez gáz. Ugyan így pár nap alatt elpusztulhat.

Kérlek olcsón kutyát ne.


Ha nincs rá pénzetek akkor fajtamentés,menhelyeken körül nézni.


Szerintem nincs rosszabb mikor megveszed a kölyköt és 2-3 hét múlva elpusztul. Sajnos a szapis kutyák ilyenek.


Vagy ha nem pusztul el lehet hogy 30 ezer ft-ért vetted de annyi betegsége lesz,hogy abból két törzskönyves fajtatiszta kutyát tudtál volna venni.


Olvasgass még utána a dolgoknak, fajtáknak,szaporító tenyésztő közti különbség.

2016. jan. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a kutya mennyi, rá félre is van téve 150000Ft (ennyiből azért szeretnék kijönni) és kennelt is néztem már westienek, illetve a kapcsolatot is felvettem (bár még csak a kennel tulajának az egyik rokonával). A bichon most jött képbe úgymond, mert nagyon sok ismerősömnek az van és szimpatikus kutyus ( amúgy bolognesevel szemezek) . Tudom, hogy nem rendelésre van a kutya :) Amennyiben nem lesz amikor szeretnék, várok, ahogy az elmúlt közel 10évben is tettem, de terveim szerint márciusban látogatom meg személyesen is a kiválasztott kennelt és akkor meg tudom velük beszélni, hogy mikor lesz kutyus (értem én, hogy nem biztos, hogy májusban kapok, csak mert én akkor szeretnék). A pelus...Na ezen én is sokat agyaltam, mert nekem nem szimpi megoldás, viszont amíg nincs meg minden oltása, addig nem vihetem le, szóval addig kénytelen leszek azt használni :/ Köszönöm az összes választ :) Minden segítséget elfogadok és várok, mert nem elkapkodva, a legolcsóbb megoldást szeretném kivitelezni. Ezért érdekelne, hogy a 30000 elegendő-e ezekre a kezdőeszközökre.
2016. jan. 18. 14:42
 6/12 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy a tavasz vége-nyár eleje nem konkrét időpont, a pénzzel való kalkuláció miatt fontos nekem.
2016. jan. 18. 14:46
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyors pisi-kaki belefér, amíg nincsenek meg az oltások, csak hosszabb séta, kutyás bandázás ne legyen.

Viszont, ha pelenkázol, akkor először megtanulja, hogy bepisilhet, majd egyszer csak nem szabad. Csak összezavarja a kutyát. Ha kezdettől nem ismeri a pelenkát, akkor sokkal egyszerűbb.

2016. jan. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ha így levihetem, akkor ezer örömmel kihagyom a pelenkás módszert. Köszönöm a válaszokat!
2016. jan. 19. 07:12
 9/12 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem necces.


Nem rég fogadtam örökbe egy kistestű felnőtt kutyát. Az lenne a legtutibb, hogy ha fognád a Microsoft Excelt és néhány webáruházat és kimatekoznád magadnak! Én is ezt csináltam. Egyébként sem mindegy, hogy a luludogból akarsz vásárolni vagy az ABCzoo-ról :)

Nem tudom, ez mennyit segít, mert nálunk spórolás van (műteni kell a kutyát, az fontosabb, mint a cuki kerámiatál), ráadásul rengeteg mindent kaptunk:

- etető, itató = 2 régi műanyag tál (majd ha meggazdagszom, kap jobbat)

- stephám, nyakörv, póráz = Fresis AniOne (teljesen korrekt, unokatesómék évek óta nyúzzák a sajátjukat), címtartó (Trixie, még a macskáimon is bírja a strapát).

- fültisztító folyadék = a doki az OtoAct-et ajánlotta, 3600Ft/100ml, viszont érdemes rászánni a pénzt, tényleg ütős a cucc

- játék = egy KONG baby-t érdemes venni, ami húzósabb összeg. Labdát, kötelet. A többi akár a "későbbi költség" témakörbe is mehet, ahogy megismeritek egymást, az is kiderül, hogy mik a kedvenc játékai. (Az enyémnek spec. a doboz meg a csipesz...)

- kutyaruha: e-bay, aliexpress, kötni tudó nagymama. Komolyan.

- kutyakaja, csak hogy be tudd lőni, milyen minőséget szeretnél, mire érdemes odafigyelni: [link] [link]

Egyelőre ezek vannak nekünk. (Szőrkefét még nem vettünk, mert meg kell kérdezni a kozmetikustól, hogy mit ajánl, sampon dettó, kutyaágyat pl. kaptunk.)


Pelenka: az vele a gáz, hogy ahhoz, hogy rászokjon az kell, hogy megdicsérd, amiért oda végzi a dolgot. Tehát azért dicséred, hogy bent csinálja, egy szőnyeg textúrájú valamire. Na, ezek után magyarázd el a kutyának, hogy a szőnyegre nem lehet, sőt, az egész házban sem!

Egyszerűbb lenne valami olyan szobában elhelyezni aminek a padlójában tud nagyobb kárt tenni a vizelet és az ürülék, addig amíg nem tudtok vele foglalkozni és szó nélkül takarítani.

Azt meg hogy a gyors pisi-kaki lent mennyire fér bele, szerintem az állatorvosodtól is érdemes megkérdezni. Elvileg vannak fertőzöttebb területek.

2016. jan. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

14:14-es vagyok


Mi pelenkával azt értük el a kölyöknél,hogy a szőnyegre is bepisilt.Most lesz 5 éves. De havi 2x tuti ki kell mosni vmelyik szőnyeget,mert rápisil.


Én nem javaslom.


Takarítsátok fel és ennyi. Amikor le lehet vinni akkor meg 2-3 óránként vidd le,lent dicséret. Fent pedig ha rajta kapod akkor szidd meg,de csak ha rajta kapod.


Én sem vinném le még 10 percre sem ha nincs oltás.


Mi pl míg meg nem kapta az oltásait,napi rendszerességgel mostunk fel domestosszal,tiszta kézzel nyúltunk hozzá, a cipőket elraktuk. Szóval minden fertőzést kizártunk. Mondjuk a másik kutyánk ott volt mellette,de az nem baj. Ő annyira nem érintkezik idegen kutyákkal. Féreghajtva és oltva volt rendesen.


Utcán,tapasztalat ha látnak egy csepp kutyát minden második ember meg akarja fogni.

Még most,hogy felnőtt kutyáim vannak,kistestűek cukik és mindenki oda van. Múltkor egy kisgyerek csokis kézzel nyúl a fehér kutyámhoz,rá is üvöltöttem,hogy harap csak hogy ne hogy megérintse :D SZóval oltások utén vidd le.


Mi a veszettség ellenit nem vártuk meg,megkapta a kombi emlékeztetőt és vártunk 1 hetet és levittük. Veszettség nincs jelen az országban,de a környéken biztos nincs. Mondjuk mi nagyon sokáig olyan kutyához akit nem ismertünk nem engedtük oda. Volt vagy 6-7 kutya akit ismertük tudtuk,hogy ápoltak,oltva vannak stb..

2016. jan. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!