Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állandóan szökik a kutyám....

Állandóan szökik a kutyám. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
6-7 éves tacskó (és egy robosztusabb fajta)keverékről van szó. Sajnos soha nem foglalkoztunk vele annyit, amennyit kellett volna, kertes házunk van, néha elvittem sétálni is, de soha nem jutottunk tovább egy utcánál, mert utána megállt és nem mozdult semerre. Az utóbbi időkben folyamatosan szétszedi a kerítést, a szomszédtól kell hazahozni, de mivel olvastam, hogy nem akkor kell leszidni, amikor visszahozzuk, nem kapott semmi szidást. Most fel van zárva az erkélyre, de ha elengedjük, megint elszökik valahol (pedig erőd a kerítésünk és körbenéztem hol tud, de nem találtam). Megkötni nem szeretnénk, mivel nem szabad, és szívünk sem lenne hozzá. Én egyetemista vagyok, így maximum hétvégente tudok hazajárni, anyukám meg reggeltől késő estig dolgozik. Hogyan tudnám rendbehozni a kapcsolatot és megtanítani arra, hogy ne menjen el? Két hetem még van rá, onnantól hétvégente tudnám csak tanítgatni. Van esetleg valami tanács arra, hogy ne unatkozzon, amikor nem vagyunk itthon és hogy neveljem meg, hogy ne szedje szét a kerítést? Szeretném biztonságban tudni.

2016. jan. 18. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tüzel a szomszéd kutyája?

Én mondjuk azt javasolnám, hogy ebben a két hétben amíg vizsgaidőszak van, akkor agyilag sokat foglalkozz vele és tanítsd meg sétálni is... Ha anyukádnak van még egy is ereje munka előtt és után akkor egy 20-20 percre elvihetné sétálni, hogy tudjon szaglászni, kicsit fáradjon az új infóktól. Ha meg hétvégente otthon vagy akkor lehet vele keményebben foglalkozni is. Vasárnap olyan erős programot kellene kitalálni neki (sok mozgás, más kutyákkal való bandázás, valamilyen sport, kutyaiskola, ilyesmik), hogy utána két napig örüljön, hogy kilát a fejéből és ne legyen kedve szökdösni.

2016. jan. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mindketten fiú kutyák, de minkét szomszédunkhoz szökik. Nagyon erős jelzés felénk a kutyánktól, tudom, de nagyon szeretném megnevelni -habár elég későn. Igyekszem megfogadni a tanácsodat, köszönöm! :)
2016. jan. 18. 22:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Gondolkozz el, hogy te szeretnél-e a kutyád lenni?
2016. jan. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon sokszor belegondoltam és természetesen a válaszom a nem, de igyekszem foglalkozni vele annyit, amennyit tudok, de mivel másik városban tanulok, ezt eléggé nehéz kivitelezni.
2016. jan. 18. 22:42
 5/8 bollocks ***** válasza:
Úgy tűnik, hogy szereted a kutyát. Keressetek neki másik gazdát.
2016. jan. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sok-sok séta a megoldás alapvetően, minden nap. Ha nem tudjátok elvinni, hívjatok házhoz kiképzőt, vagy vigyétek el suliba, egy alkalom az egész, megmutatják, mit kell vele csinálni, ha megáll, és onnantól kezdve lehet nyomni.

Meg esetleg beengedhetitek a házba, akkor is kevésbé unja halálra magát, mert legalább szociálisan történik vele valami, ha nincs tök egyedül a kertben. De ez önmagában kevés, a megoldás a foglalkozás lesz. Ha nincs rá idő, akkor meg az új gazda, mást nem nagyon lehet kezdeni vele.

Illetve ha anyagilag jól el vagytok eresztve, akkor lehet hívni valakit sétáltatni, vagy le lehet adni napközizni, ha van a környéken ilyen szolgáltatás. Attól kifárad, és hacsak nem egy hiperaktív darab, nem lesz kedve még szökdösni és rombolni.

2016. jan. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Megválaszoltad a kérdést, hogy mi az oka: "Sajnos soha nem foglalkoztunk vele annyit, amennyit kellett volna, kertes házunk van, néha elvittem sétálni is, de soha nem jutottunk tovább egy utcánál, mert utána megállt és nem mozdult semerre."

A megoldást akumi már leírta.

2016. jan. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A nevelés sosem késő! jobb ha késöbb kezded mint hogy soha! :D
2016. jan. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!