Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szoktátok kutyakozmetikába...

Szoktátok kutyakozmetikába vinni a kutyátokat?

Figyelt kérdés

2016. jan. 19. 14:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem. Pit keverékem nem igényli.
2016. jan. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Kisspitzem van, semmi pénzért nem vinném.
2016. jan. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem (német juhászom van)
2016. jan. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nem. Rövid szőrű keverék kutyusom van. Nyírást nem igényel, fürdeni meg szeret :) Az könnyedén megoldjuk itthon :)
2016. jan. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy olyan kutyám volt, aki kozmetikázást igényelt: egy szálkás tacsi. Meg tudtam én is csinálni a trimmelést, igazítást.
2016. jan. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 renata91es válasza:
34%
Igen! Yorkshire terrier kan kutya. Igen is igényelnek, még ha rövid szőrű is. Körömvágás, én a bűzmirigyét is megnézetem vele kinyomja ha kell, a fülszőrt kiszedni. :)
2016. jan. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"Igen is igényelnek, még ha rövid szőrű is. Körömvágás, én a bűzmirigyét is megnézetem vele kinyomja ha kell, a fülszőrt kiszedni."


Ez aranyos. Mint írtam, egy pit nem igényli a kozmetikust. Körömvágás még nem kellett neki a 6,5 év alatt, ás, kapar eleget, hogy lekopjon - kinti/benti kutya. Bűzmirigyét az állatorvos is megnézi, azzal sem volt még gond.

Fülszőre nincs, tisztítást én csinálom, amikor kell.


A törődést, simogatást tőlem is megkapja...

2016. jan. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem.

Nekem is szálkás tacsim van, saját magam trimmelem (nem nyírom!), tisztítom a fülét és körmöt is vágok neki. Bűzmiriggyel nincs gond, megfelelő táplálás mellet nem merül fel ez a probléma.

2016. jan. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 elwera ***** válasza:

Egyik kutyámnak én szoktam nyírni a szőrét, de karácsony előtt pár nappal úgy gondoltam elviszem kozmetikushoz. Kíváncsi voltam mit hoz ki belőle.

Akkor volt másfél éves. Jól levágták a szőrét, meg is fésülték, és rá sem ismertem olyan formára vágott kutya lett. Mint mikor a bokrokat formára nyírják.

Ez a kozmetikus forma nem annyira jön be. Minden kutyának ugyanolyan formára vágják a pofiját.

Most hogy nő a szőre, szerintem már jobban néz ki.

Következőre én fogom nyírni. Egyszer meg kellett fürdetnem azóta mert összebüdösítette magát. Most nincs szaga és kicsit meg is fésültem, puha a szőre, mint a plüss bársony. Keverék kutyám van, havanese és puli lehet.


A másik kutyámnak, a kicsi jack russel x csivava keveréknek rövid fehér szőre van, azt nem kell vágni. Körömvágót meg vettünk, le tudjuk vágni a körmét ha kell, csak nagyon félve vágjuk. Fürdetni ritkán kell, hiába fehér szőre, nem szokott koszos lenni. Szokott tisztálkodni, a hátát és a fülét pedig amit nem ér el, azt rendszeresen látom, hogy a másik kutya nyalja neki. Ő olyan kicsi, hogy a mosdóban is meg tudom fürdetni, azután persze szebb a bundája, mert akkor nem lapul le. Néha megfésülöm trimmelővel, hogy ne a lakásba hullajtsa az apró fehér szőrét, mert azt nem szeretem amikor szőrt találok a ruháimon, vagy a kajámban, ahogy az repül.

2016. jan. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
56%
Igen,rendszeresen.Keverék kutyák,hosszú meg félhosszú szőrrel.Kb.három havonta mennek.
2016. jan. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!