Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasetaltast mennyiert?

Kutyasetaltast mennyiert?

Figyelt kérdés
5 napon keresztul napi 2x . reggel 1ora & este 1 orara kene kutyasetaltast vallalnom. Etetni itatni napi 2x pesten lakom es ez is pesten van de kb oda vissza 2ora az ut szoval napi kb 4ora utazas. Szerintetek ezert mennyit lehet kerni ami ugymond realis? Ja es nincs berletem szoval jeggyel kozlekedem amibol napi 3 minimum kell. Az egy ezres legalabb.
2016. jan. 19. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
uti ktsg térités +500 ft óradíj!
2016. jan. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Ez így nem éri meg. A közlekedésre szánt idődet nem fogják kifizetni, mert az több, mint a munkaidőd. Napi 1000 Ft-ért meg összesen 6 órát eltölteni nyilván nonszensz. Ilyen távolságra csak olyan munkát érdemes elvállalni, ami többórás, napi többezres.
2016. jan. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy veszel egy hetijegyet, hogy te se szívjál, meg az se, aki neked ezt kifizeti, mindjárt barátibb a helyzet.

Aztán döntsd el, hogy te mennyiért vagy hajlandó napi 6 órát elcseszni az életedből erre a dologra (az egy részmunkaidős állás, csak mondom, és még ha a nagy része utazás is, akkor is elveszi az idődet). Azzal együtt, hogy ha teszemazt lakáskutya, akkor a napi két alkalom nem biztos, hogy elég neki (illetve biztos, hogy nem, de éppen kibírhatja egy pár napig), szóval simán lehet, hogy egy kis extra pisi-kaki takarítás is adódik.

A gazdák helyében én mondjuk keresnék valakit közelebb, vagy leadnám panzióba, mert ez így mindenkinek szívás. Csóri kutya egész nap egyedül, te egész nap buszozol, a harmadik naptól a hátad közepére fogod kívánni az egészet.

2016. jan. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Ja, az összeg meg... Hát ha én ilyet elvállalnék ezekkel a feltételekkel, akkor ha jó fej vagyok, napi 4, de inkább 5-6 alatt meg se mozdulnék, főleg, ha mondjuk nem egy tizenöt éves elhízott tacskóról van szó, akinél csak fogni kell a flexi végét, mert mást úgysem lehet vele kezdeni, hanem teszem azt egy aktív kutya, és rendesen foglalkozni vele ahhoz, hogy kényelmesen lefáradjon. Meg ha mondjuk sár van, csak lemossa azért az ember a kutya lábát egy kicsit, mielőtt visszaengedi, átfésüli, ha nagyon mocskos, meg eleve megtutujgatja kicsit, ha más gazdik nincsenek otthon, meg ugye az etetés, szóval azért jó eséllyel több lesz az ott töltött idő egy óránál.

Mondjuk én nem eleve nézem az órát, ha adódik egy bandázás vagy mittudomén, nem fogok hazaszaladni a kutyával, hogy letelt az idő, meg ha esetleg egyéb teendő adódik vele (állatorvos, akármi), akkor sem esek kétségbe, hanem el lesz látva az állat, benne van az árban (az állatorvosi számlát nyilván nem állom, ha nem az én hibám a dolog, de az ebbe feccölt idő és energia benne van a csomagban).

És igen, ez az összeg rohadt soknak tűnik, de ha a gazda nem egy ideális megoldást választ, ami a kutyának is jó, meg mindenkinek jó (panzió), hanem azt akarja, hogy legyen otthon kétszer megsétáltatva, ráadásul valaki olyan tegye ezt, aki még messze is lakik, azt is lehet, csak akkor fizesse ki. Mindennek megvan az ára, nekem ez ennyi lenne, de megmondanám, hogy napi 2-ért ideadhatja inkább panzióba, és akkor a kutyának is egész nap lesz társasága, meg nekem se kell utazással tölteni a fél napomat, neki meg olcsóbb lesz, win-win.

De ez ugye én vagyok, az én időm jelen állás szerint ennyit ér. Ha neked megéri napi 2-3-ért is kimászkálni a világ végére kutyázni, mert úgyis ráérsz, meg bírod a kutyát, vagy nem tudom, akkor mondj annyit. De annál kevesebbért már jótékonyság napi kétszer kimenni, nem munka.

2016. jan. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Én nem vállalnám be.



Egyik nyáron 1 hónapon keresztül ismerősöm(kertes házban laknak) vizsláját sétáltattam heti 2x, 1-1 órát. Nos 15 perc sétára laktak. Viszont annyira neveletlen volt a kutya,hogy húgomat is hívnom kellett.


800 ft-ot kaptunk 1 órára. De mire kiértünk az utcára az volt 15 perc, mire eljutottunk oda ahová elengedjük az is 15 perc.. mivel látszott,hogy tele van energiával 15 perc kevés lett volna hogy labdázzon ha azt nézzük 15 perc vissza az út ha pontosan 1 órán belül akarunk maradni, de mivel imádjuk a kutyákat,szívesen csináltuk húgommal így 1,5-2 órát biztos kint voltunk vele. Viszont mindig plussz 500 ft-ot kaptunk szóval 1300 ft..de húgommal mindig megfeleztem a pénzt.


Nekünk uti ktg nem volt és csak 15 perc séta volt "melóhely"


4 órát utazni és napi 1000 ft elmegy az utazásra, az már 5 nappal számolva 5 ezer ft.

Napi 4-5 ezerért vállalnám be csak,de lehet annyiért se.


De ha te ráérsz és szívesen csinálod akkor kérj napi 2-3 ezret, 1000 ft az uti ktg és 1000-2 ezer ft tisztán meg marad. Többet nem hinném,hogy adnának.


Mondjuk én biztos nem kértelek volna meg, félre ne értsd. Én is átlátom,hogy ez senkinek nem éri meg csak ha sok a szabadideje,szívesen csinálja,nem a pénz vezérli.


Inkább azt kéne átgondolnod,neked ez az egész mennyit ér meg.


Én napi 4 órát, 2 óra séta miatt egy nap nem utaznék minimál pénzekért.

2016. jan. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5-nálad a zöld pacsi! Én sem csinálnám, még 2-3 ezer Ft/órabérért- sem!
2016. jan. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
71%

Ez tényleg senkinek nem éri meg így...akkor már panzióba vállald át, vagy Te költözz oda arra az időre :)

Néhány hónapja 2 kutyát kell sétáltatnom. A hivatalos megállapodás úgy szólt, hogy reggel és este is 30-30 perc maximum, 1000 ft/nap...a távolság köztünk kocsival 5 perc, bringával mondjuk 10, gyalog 20-25, busszal-gyalog 15 (ha pont jön a busz)...meló mellett nem volt gond kocsival...

Most meló nélkül car a helyzet, mert a kocsi egyre többet fogyasztott a 2 km-en, meg nem is indul a hidegben...mire levakarnám a jeget-párát, félúton lennék :D Gyalog sokszor nincs kedve az embernek...úgyhogy most hol busszal, hol gyalog nyomom, hol egyedül, hol a saját kutyámmal :D

Főgazdijuk külföldön van hetekig, aztán itthon 2 hétig kb, stb. Tehát ha itthon van, akkor reggelente kihagyhatom a sétát...de amúgy is hetente legalább 3 nap elég, ha egyszer megyek, így baráti...ugye idő-utazás szempontjából jobb, ha csak egyszer megyek...na meg a kutyáknak is :D mert összeszoktunk, s már szabadon lehet őket vinni...így az egyszeri séta egy hatalmas kör, feladatokkal, vagy több óra bandázás a Duna parton :D

Úgy adódott, hogy "pótkutyáimként" tanítom-foglalkoztatom őket, jönnek velünk rendezvényezni, kirándulni, stb...így az 1000 ft gyakorlatilag nulla, ha vesszük a sok-sok órát, amit "áldozok rájuk" :) Viszont ezzel mindenki nyer...gazdinak nagyon megéri, kutyák kidöglenek rendszeresen...nekem meg végre van "új kutyám", ugyanis saját másik egyenlőre nem lehet :D

Gondoltam, hogy lehetne később emelést kérni...de pofátlanság lenne...ha nincs időm, csak pisi-kaki séta van, ha ráérek, 2-4 óra bandázás, kiruccanás :D

Ha lesz ismét meló, megint össze kell hangolni majd a kutyákkal, saját kutyával...ez van :)

2016. jan. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 "Ez tényleg senkinek nem éri meg így...akkor már panzióba .."

Igazad van! Igaz nem kimondottan a kérdésre szól a leírtak, de gondolom megosztom! Nekem márciusban lenne 1 kutyus ami akkor lesz 9 hónapos! Engedelmességire kellene! Bentlakásos,a kért összeg(nem a reklám) sokallja! Napi szinten kocsival oda vissza út ~40p. 1 óra foglalkozás többe lenne mint a fíx összeg! Nme beszélve, én tanítom levizsgáztatom, neki tuti nem úgy csinálja mint nekem. Vezényszavak, mozgás.. stb Aki csinálta tudja mi munka van benne, aki nem az meg nem érti úgysem!

Úgy vagyok, csinálja maga olvasgasson az interneten, hiszen a kutyázáshoz is mindenki ért, mint a labdarúgáshoz!

2016. jan. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!