Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne a kutyát...

Hogyan lehetne a kutyát függetleníteni? Hogyan lehet elérni, hogy kicsit leváljon a gazdiról?

Figyelt kérdés

Négy hónapos, tacsi.

Sokat vagyunk együtt, azt abszolút nem bírja, ha kizárom pl. Érthető okokból nem akarok minden pillanatot vele tölteni. Állandóan mászik, az kell neki, ami nálam van, amit én eszek. Durván játszik, harap nagyon, sehogy nem tudom értésére adni, hol a határ. Szólás, vinnyogás, felkiáltás nem használ.

ha elmegyek itthonról, nincs baja, csendben van, de ha itthon vagyok és kizárom, pl a fürdőből, akkor hiszti van. Mindennek részese akar lenni. Én ezt meg is értem, de szerintem kicsit le kellene válnia. Pl külön helyiségekben sem akar lenni tőlem. Amíg fenn vagyok, nem alszik, nem megy el mellőlem, szerintem ez nem normális. Önállóbbnak kéne lennie.

Igyekszem lefárasztani, de nem egyszerű. Odakinn fázik, dzseki ide vagy oda, negyed óra, húsz perc a max, amit kibír a hideg miatt. Idebenn játszom vele, de mikor már a vérem folyik, akkor nagyon nem bírom, érthető módon elveszi az ember kedvét.


Mit tegyek? Nektek mi vált be? Kutyanevelő könyvekben részletes leírást nem találtam eddig.


Köszi a tanácsokat! :)



2016. jan. 24. 09:50
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy 8 hetes kora óta van nálam, és tudjuk, hogy az anya nem igazán fogllakozott a kölykökkel. Császározva volt, talán azért.
2016. jan. 24. 09:55
 2/8 anonim ***** válasza:

Komolyan azt várod egy 4 hónapos kutyától hogy legyen önálló?? Nemrég lett levalasztva.

Egyebkent de, kb normális.

A durva játékról meg le lehet nevelni, sok türelemmel. Legyél következetes, amiert bünti van, azert máskor is legyen.


Meg mondjuk első kutyának nem épp a tacsit ajanlottam volna..m

2016. jan. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem első kutya, de első, aki a kezdetektől lakásban van.
2016. jan. 24. 10:10
 4/8 anonim ***** válasza:

Durva harapdálásra ötlet:

nekem német juhászom volt, aki állandóan a lábszáram harapdálta kölyök korában.Mindig felemeltem, mintha az anyja tenné, amikor fegyelmezi. A nyakánál fogva kell a grabancát megfogni és felemelni, ezzel egyidőben mondani, hogy nem szabad.Kicsit kíméletlennek tűnik, de az anyja is így emeli fel, nem fáj neki.

Azért egy tüneményes 4 hónapostól ne várj sokat.Sok türelem, következetesség és szeretet kell hozzá.

Úgy tűnik okos kis kutyi lesz, mert amikor nem vagy otthon, csendben vár rád, ha hazaérsz örömében ki akar sajátítani, játszani,állandóan veled lenni..ez normális ennyi idős kis állatkától.Ne vegye el a kedved, a tacsik ilyenek, képesek az egész család kisajátítására, irányítására, uralmára, de nagyon-nagyon szerethetőek!!!

2016. jan. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot! Ez a grabancrázás eszembe se jutott!

Igen, nagyon szeretetreméltó és okos kutya, nagyon mozgékony, de sajnos néha az elmúlt 2-3 hétben nem volt rendesen lemozgatva, mert nem bírja a hideget, a lakás meg szűkös hozzá. Alig várom, hogy jöjjön a jobb idő és lemehessünk a futtatóba, szocializációs foglalkozásnak is jót tenne. Most sajnos a hideg miatt félútig se bírná ki.

Mivel ennyire fiatal kutyát még nem neveltem lakásban, gyakran elbizonytalanodom, hogy jól állunk-e. De ha egy négy hónaposnál még ezek normálisak, akkor megnyugodtam. :)

2016. jan. 24. 10:36
 6/8 anonim ***** válasza:

Eleve , amikor balhézik, mert kizárod valahonnan, akkor tartsd is meg, hogy nem engedsz neki. Időbe telik, de meg fogja tanulni, nem érdemes hisztizni. Ha csak egyszer is engedsz a hisztinek, , onnantól még kitartóbban fog balhézni a kizárás miatt.

Azt is tanítanod kell neki, hogy amikor te a helyére küldöd, akkor ott kell maradjon. Igaz, nem elsőre, sem másodikra fogja megtanulni, de a kölyök tanulási folyamata hónapokig tart.

Sétára pedig ki lehet vinni. Ha mozog tempósan, akkor elfelejt fázni. Persze, nem kell még órákig kint lenni vele.

2016. jan. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha fázik, húzz rá egy kis pulcsit.A régi pulóvered levágott ujja is elég egy ilyen picinek..Légy kreatív.
2016. jan. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Van kabátja, inkább lábról fázik. Mikor beleüt a hideg a lábába, leül, nem bír tovább jönni. Kb negyed órát bírunk kinn, igyekszem olyan zöldterületre vinni, ahol nincs hó a fák miatt, ott azért jobban bírja.

Most az elmúlt 2 napban kicsit nyugodtabb volt.

2016. jan. 26. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!