Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vett vki innen már Golden...

Vett vki innen már Golden retrievert? ketyfalvikennel.hu Mi a véleményetek? Eddig csak jókat olvastam-hallottam róluk.

Figyelt kérdés
2016. jan. 24. 10:50
 1/8 A kérdező kommentje:
Korrigálok: ketyfalvi.hu
2016. jan. 24. 10:55
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezek szaporítók csak van egy flancos weblapjuk. Se kiállítási eredmények, se szűrések és egyszerre 4 fajta kutyával zsonglőrködnek. Felejtős.
2016. jan. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A honlap alapján ez nem kennel, ilyen kennel nincsen, csak kiírtak egy fantázianevet. Se törzskönyvről szó nem esik, se kiállítások, se munka, se eü. szűrések, semmi. Az a minimum lenne, hogy a kutyáiknak ott van a törzskönyvi neve is, nem csak a hívóneve.

Ne vegyél innét kutyát szerintem, ha valóban fajtatisztát és egészségeset szeretnél.

Kíváncsiságból mondjuk én felhívnám őket, és érdeklődnék a törzskönyvek, eü. szűrések iránt, de tuti, hogy nincsenek.

Itt találsz pl. kenneleket: [link]

2016. jan. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Reedygold.hu innen érdemes venni szerintem, viszont jó drága :240.000 forint. A párosításokát márciusban tervezik. Mi is innen hoztuk volna, de a menhely mellett döntöttünk. Csak egy kisvárosban lakunk és azt se tudtuk eddig hogy van menhely. Amint megtuttuk elhatároztuk hogy menhelyről hozunk.
2016. jan. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Igen, tudom tenyésztőtől kellene venni, de 1 goldi ára 250.000-300.000 ft körül mozog.És még legalább 80-100.000 ft kellene rákölteni 1 éves koráig az oltásokra, ivartalanításra.+felszerelések, kutyaiskola....stb.Én sajnos nem tudok kiadni több százezer ft-ot 1 kutyusért.A rartásátból fakadó kiadásokat és az egészségügyi kiadásait tudom finanszírozni.

Családi kutyának kellene, nem vinném kiállításra...stb.A lényeg, hogy egészséges legyen. :)

2016. jan. 24. 11:44
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz tenyésztőtől kutyát, csak az a lényeg, hogy egészséges legyen, akkor pláne ne vásárolj szaporítótól, mert pont az egészség, amivel komoly gond lehet. Akkor viszont ráköltheted azt a pár százezret az állatorvosnál.

Ha nem fontos a fajtatisztaság, akkor javaslom, látogass el menhelyekre és/vagy keresd fel a fajtamentőket. Sokkal inkább, mint hogy egy szaporítós kutyát vegyél.

2016. jan. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyűjts és várj, ha egészséges, fajtatiszta kölyköt szeretnél. Ha azt félreteszed egy évig, amit a kutyára szánnál, plusz amit most adnál ki rá és máris megvan egy normális helyről származó kölyök ára.
2016. jan. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy tipikus kutyagyár, szaporító. Kötve hiszem hogy ennyi kutyával eleget tudnának foglalkozni és nem egy pincében, ketrecekben tartaná őket, attól mert pár fotóért a kertben vannak... Érdekes, hogy mennyi kutyája van, de együtt mégsem lehet látni őket egy képen sem...


Ha egészséges kutyát akarsz, akkor szánj rá pénzt, azért 100-150 ezerért is biztosan lehet találni golden kiskutyát tenyésztőnél. Ez sem igaz, hogy 80-100 ezer forintba lenne az első év, nyilván a felszereléseket meg kell venni (tálak, fekhely, stb), de a tenyésztő oltja, féregteleníti, ellátja a kiskutyákat és ez már benne van az árban, valahol még kapsz "kezdő csomagot" is, fekhellyel, játékokkal, stb.


Az olcsó, szaporított kiskutya sokkal valószínűbb hogy beteg lesz, mivel azért olcsó, mert nem kapja meg azokat a dolgokat, amikre szüksége lenne.


Inkább fogadj örökbe egy kiskutyát, ott legalább elmondják hogy mire számíthatsz és nem kérnek el több tízezreket érte, viszont benne van a pakliban, hogy nem lesz teljesen egészséges (akárcsak a szaporítósnál), mert sokszor pont az ilyen helyekről mentik ki a kiskutyákat.


Szóval ha egészséges kutyát szeretnél, akkor tényleg tenyésztőtől vásárolj, nem a kiállítások miatt, hanem azért mert egy tenyésztő csak olyan kutyákat tenyészt akiknek már az ük-ük-ük szüleik is egészségesek voltak, így a kicsik is azok lesznek, csináltat a szülőknek egészségügyi szűréseket, ezzel is kizárva hogy genetikailag beteg kutyákat párosítson. A szaporító ezeket nem csinálja meg mivel ezek a szűrések drágák, akkor nem tudná olcsón eladni a kiskutyákat mert bukna rajtuk egy rakat pénzt.


Remélem nagyjából érted benne a logikát...


Szóval szerintem itt válogass:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2016. jan. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!