Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Kutyám aki egy 8éves magyar...

A Kutyám aki egy 8éves magyar vizsla (fiú) megharapott egy lányt meg egy kiskutyat felakarnak jelenteni, ezért mit kaphatok?

Figyelt kérdés
Ma délelőtt nyakorvvel kimentem egy métert a ház elé hogy megnézzem mekkora a hó erre a kutyám kicsavarta magát a nyakőrvből és nekiment egy kutyának és a lány elakarta venni a kutyáját az én kutyámtól és neki is odakapott eléggé megilyedtek de nem lett bajuk csak egy kis karcolás! És elmentek és most nemrég az apukájával idejöttek hogy feljelentenek!!ügye nem altatják el a kutyát ?körülbellül milyen büntetést kaphatunk?

2016. jan. 24. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is szerintem ellenőrzik az oltási könyvét, hogy a kötelező oltásokat kapja-e.

Aztán kapsz egy figyelmeztetést, hogy póráz nélkül ne tartózkodjon a kutyád közterületen.

Esetleg pénzbírságot is kapsz.

De ennyiért nem altatják el.

2016. jan. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elaltatni biztos nem fogják. Legrosszabb esetbe beleiratják a chipbe hogy veszélyes, és csak pórázzal, szájkosárral sétáltathatod.
2016. jan. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pénzbírságot kaphatsz, ha komoly sérülést okozott a kutyád akkor valószínű a kiskutya állatorvosi kezelését is ki kell fizetned.


Nem értem, séta előtt nem szoktad ellenőrizni a nyakörvet? Ha tudod hogy támadós a kutyád, miért nem raksz rá szájkosarat? Gondolom a 8 év alatt most hipp-hopp lett ilyen, ha 8 év alatt nem tudtad megnevelni, akkor legalább tehetnél azért hogy másokat ne veszélyeztess...

2016. jan. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"kimentem egy métert a ház elé hogy megnézzem mekkora a hó"


És ehhez minek kellett a kutya póráz nélkül?

2016. jan. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 DarkDubstepDragon válasza:
Meg kéne nevelned. Amikor az én vizslámat megvettük (2 éves szuka), azonnal utánanéztünk a kutyanevelésnek, és elmentünk egy kutyasuliba. Rengeteg infó van a kutyanevelésről a neten, főleg angolul. Ha kan kutya, és nincs kiivartalanítva, akkor nagyon gyorsan vidd el állatorvoshoz, és ivartalanísd ki! Ne is gondolj olyanra, hogy tenyésztés meg elhízik meg ilyen hülyeségek. A házilag tenyésztett hobbikölykökből lesznek a kóbor kutyák, mert megveszik őket kiskorukban tízezeré', aztán meg felnő, csak a bajt csinálja, és kirakják az utcára. A kutyáddal történtekhez visszatérve: a hám is hasznos megoldás, mert ha rendesen van beállítva a mérete, akkor a kutya nem bír kimászni belőle. Ha laza a hám, akkor igen.
2016. febr. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!