Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Válaszoltok az olyan kérdésekr...

Válaszoltok az olyan kérdésekre, ahol kutyafajtát kell ajánlani?

Figyelt kérdés
Régen válaszoltam, de egyszer egy ilen kérdésnél a kedvenc fajtámat ajánlottam, mert pont olyan volt, amilyet a kérdező szeretett volna. Erre valaki elkezd veszekedni, aki nem is ismeri a fajtát, hogy miért írom be, a könyökén jön ki ez a fajta. Pedig ténlyeg odaillett, és volt, hogy én beszéltem le róla a kérdezőt, mikor tudtam, hogy nem illik hozzá. Szóval ez után a veszekedés után nem válaszolok már az ilyen kérdésekre. Úgyis csak lepontoznak, beszólnak, pedig elég jól ismerem a fajtákat. A másik meg az, hogy elég fura, hogy valaki nem tudja, milyen fajta kéne neki. Akkor miért nem hoz el egyet menhelyről? Én 12 éves korom óta tudom, hogy milyen fajtát szeretnék. Szerintem akit tényleg érdekel ez a kutyatéma, annak legalább pár fajtára leszűkült a kör.
2010. márc. 28. 11:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Egyetértek. Én nem tudnám elképzelni, hogy bárkinek a hozzászólása alapján világosodjak meg és válasszak ki egy fajtát. Egy kutyát élőben kell látni, kiállításon, ismerősnél, kutyafuttatón, stb. és akkor lehet eldönteni, hogy tetszik-e vagy sem. Én legalábbis látatlanban még szakkönyvek alapján sem döntenék, csak ha már találkoztam legalább egy olyan kutyával élőben is.
2010. márc. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%
Én sem szívesen válaszolok már ezekre, mert lepontoznak akkor is, ha amúgy arra illő fajtát ajánlok. Tökéletesen egyetértek a kérdezővel. És sokan tényleg nem ismerik a fajtákat, hülyeséget mondanak az ajánlatukkal sok esetben, és lepontoznak még akkor is, ha olyan fajtát mondok, ami tökéletesen illene a kérdezőhöz, csak éppen mondjuk divatosabb. Erre mondom, ha adott célra kell kutya, nem azt nézem, hogy divatos, ha amúgy pont olyan a jó, csak egy divatos fajtánál jobban meg kell nézni, honnan veszi meg az ember a kölyköt. Aztán még az is kiakaszt, hogy ajánlanak a kérdezőnek egy csomó fajtát, de őneki egyik sem jó, mindenben talál kifogást. Akkor minek kérdezi, ha ilyen határozott az elképzelése? Vagy a másik meg a mindegy csak ilyen-olyan legyen és erre ajánlok egy menhelyi kutyust, ahol tudvalevőleg a gondozók ismerik a kutyákat és tudnak igényekre ajánlani megfelelőt, akkor is lepontoznak, mert a menhelyet szajkózom. Pedig nem. Nekem van befogadott és fajtatiszta kutyám is. A menhelyet azoknak szoktam ajánlani, akinek nincs pénze tenyésztőtől venni, vagy nem konkrét célra és határozott elképzelésekkel kell neki kutya. Ha kedvencnek lesz, nem akar sportolni, kiállítani vele, az ajánlott fajták egyike sem jó neki és még elképzelése sincs, hogy nagyjából milyen kéne, akkor nem értem, mi a baj, ha menhelyit ajánlok. Ha meg fajtatisztát akkor meg az a baj. Viszont ha valaki azt mondja, hogy bizonyos munkára kell neki fajta, nem értem miért pontozzák le, ha mondok egy arra megfelelőt, még akkor is, ha sajnos az éppen divatosabb. Szóval már én sem nagyon válaszolok ezekre. Csak akkor, ha látom, hogy épp valami szaporítótól készül venni, akkor megpróbálom meggyőzni és elmagyarázni, hogy ennek mik a buktatói.
2010. márc. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Általában jön 5-6 oldal válasz. Nem hiszem, hogy a kérdező végigolvassa. Meg ha pl. házőrzőt keres, akkor is ajánlanak mindent a labradortól a csivaváig, de a komondorosokat lepontozzák.
2010. márc. 28. 11:56
 4/17 A kérdező kommentje:
Amúgy az a vicc, hogy én nem egy divatos fajtát ajánlottam, hanem mudit.
2010. márc. 28. 12:02
 5/17 anonim ***** válasza:

Sorry, de én szóltam hogy a mudi nem nyugis kutya. És ez így is van, és ezt mondom úgy, hogy volt egy mudink, minden nap futni kísérte a nővéremet, hétvégente meg egész napos kirándulásra jött velünk, egy csomó állatunkra vigyáztak a másik kutyánkkal és emellett egy őrült volt, 7 évet élt, ezalatt élete minden éjszakáját végigugatta, mindent megpróbáltunk. De sok mudit ismerek, juhászkutya és ehhez kell neki hogy eleven, energiabomba legyen.

Én soha nem szoktam ezekre a kérdésekre választ adni, mert aki nem tudja milyen kutyája legyen ennyi válasz közt úgysem tudja kiszúrni melyik a jó válasz. Csak néha ha nagyon banális választási lehetőségeket írnak beírom h azt ne, hátha elkerülhető hogy egy újabb rossz választás eredményeként legyen egy újabb viselkedészavaros kutya, elégedetlen, tehetetlen gazda vagy ami még rosszabb: egy újabb kidobott kutya.

Látom nagyon fennakadtál rajta, de sztem beláthatnád h igazam van. És beírtam akkor is ha házörzőnek vizslát írtak, nagytestűnek cairn terriert, kezdő kutyásnak kaut vagy amstaffot.

Az itt a baj, hogy a kérdezők is válaszolgatnak, akkor is ha nem tudnak eleget hozzá, de hát ez az oldal már csak ilyen.

2010. márc. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Én válaszolok az ilyen kérdésekre, ha illik a kérdező elvárásaihoz valamelyik kedvenc fajtám. De amúgyis szoktam válaszolni, mert elég sok fajtát ismerek, valamelyik biztos illik hozzá! Tudod az ember nem úgy születik hogy ismer minden fajtát és hogy ő milyet akar! Valahol el kell kezdeni! Néhány kérdező itt kezdi míg más elolvas 100 könyvet stb. A lényeg hogy tesz érte és érdekli.

Kedves utolsó, vagy ti csináltatok valamit rosszul a kutyával vagy neki volt valami baja! Nekem 3! mudim van, mellettünk az állomás, állandóan a járnak az emberek, önsétáltató kutyák, macskák és mégsem ugatnak csak ha kell! Ha nyugodtan kell lenni akkor egy helyben fekszenek, akármeddig! Amíg csak kívánom! Komolyan... És nem valami lusta, elhízott kutyák... Nem ám, feregetegesen tudnak futni és játszani, és terelni is szoktak, de amikor nem kell akkor nyugodtak, ha kell napokig. Nem követelőznek. Ja persze ez munka, a kutyát nevelni kell, mi kutyaiskolába járunk, meg sétálni minden nap, táborozni stb... A kutya nem magától lesz jó, de a mudiban benne van ez a képesség! És nem csak hogy nem nevelted, de ez csupán egy db kutya, ami alapján te nem tudsz megítélni egy fajtát!

2010. márc. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
17:28, mit értesz önsétáltató alatt?^^
2010. márc. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Azt hogy kutyák szaladgálnak föl alá az utcában gazda nélkül egész nap, esetleg szexelnek is egy kicsit vagy csak állnak a kerítés előtt... Akiknek egyébként van gazdájuk csak az kiengedi őket vagy kiszöknek. Előttünk egy nagy rét, minden kutya odajár... Hát gondolhatod hogy üvölt a többi kutya, az enyámek nem mert én foglalkozok velük és nevelem őket, a többi szegény meg csak ilyen házőrőnek van.
2010. márc. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Amúgy a mudis eset már régen volt, szerintem nem ugyanarról az esetről beszélünk, mert én ilyenre nem emlékszem, hogy nyugis kutyának ajánlottam volna.
2010. márc. 28. 20:37
 10/17 anonim ***** válasza:
Ja bocsi. Tudtam mit jelent ez, csak kötekedni akartam, mert félreértettem a mondatod és azt hittem, hogy a te kutyáid az önsétáltatók. :D De most átolvastam megint, bocsi, félreértettem. :)
2010. márc. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!