Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erős a gyanúm, hogy 4 hónapos...

Erős a gyanúm, hogy 4 hónapos kutyusom néha megeszi a kakiját. Ez mitől lehet? Lesz tőle baja?

Figyelt kérdés

Konkrétan nem láttam, amikor csinálta, de mivel a helyén eddig egy éjszaka alatt két adag volt, most meg két napja sokkal kevesebb és olyan furán "szétszórva" van.

Mit tehetek ellene?

Enni természetesen rendesen kap, 3x egy nap, az előírt adagot a prémium tápból.


2016. jan. 25. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy a helyén? Oda végzi a dolgát ahol alszik? Vagy nem értem. Szobatiszta már, vagy még csak tanulja? Ha látod, hogy eszi, tiltani kell, illetve egyből felszedni a kakit, hogy ne férjen hozzá.
2016. jan. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kinti kutyus, mert nagy a bundája, odabent állandóan csak kinyúlt, meg ment az ajtó felé, ahol hűvösebb volt, inkább kint szeret lenni.

Jól szigetelt háza van, meg egy kennel-szerűség, ahova éjszakára még egyelőre bezárjuk. Kb 4-5 nm a hely.

2016. jan. 25. 11:15
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor mégiscsak valami ásványi anyag (pl. kálium jellemző) hiánya lehet, vagy nem szocializálódott rendesen.
2016. jan. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%
Nincs kutyám, de egyszer régen egy könyvben azt olvastam, hogy ez normális. Mármint a kutya szempontjából, az ember szerint nyilván nem az :)
2016. jan. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

9 hetesen hoztuk el az alomtestvéreitől, anyjától, mi neveljük rendesen, és ez most csak 2 napja jött elő, előtte nem csinálta.

Lehetséges, hogy nem elég neki a táp? Adjak többet?

2016. jan. 25. 11:41
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez egy rossz szokás, egyáltalán nem normális kutyák körében sem.

Nem több táp kell neki, hanem vitaminkiegészítő. És ne tiltsd, csak szedd fel előle.


[link]

2016. jan. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

lehet, nem ártana egy vérvétel, nem normális, ha egy kutya megeszi a saját ürülékét (meg persze az sem, ha másét)

mivel eteted?

2016. jan. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
brit premium junior tápot kap
2016. jan. 25. 13:18
 9/10 anonim válasza:
Az én kutyám a macska kakit ette míg kicsi volt, kiásta a kertből is.Azóta fokozatosan leszokott róla. Nem veszélyes kis mennyiségben a kakihami, csak nem túl guszta. Nálad az is lehet, hogy beállt az éjszakai egy kakilásra.
2016. jan. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyám 8 hónapos és a saját kakiján kívül minden kakit megeszik. Nem tudom leszoktatni, de a doki szerint nincs semmi hiánya, egyszerűen rossz szokás, de rengeteg kutya csinálja ezt, az én kutyusom is egy másik kutyától tanulta el. Volt már olyan hogy egy nap nagyon nagyon sok kakit evett meg, mert nem láttam, és akkor egész nap hányt, de mondjuk neki nagyon érzékeny gyomra van (túltenyésztés átka), de miután kihányza magát semmi baja nem volt.
2016. jan. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!