Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha séta közben baj érné a...

Ha séta közben baj érné a gazdit, a kutya biztos védené, ahogy tudná, de mi van akkor, ha a gazdi követne el valami rosszat mással szemben?

Figyelt kérdés

Teszem fel,elkezdene bántogatni/molesztálni egy másik embert.Na akkor a kutyus kit védene?


Érdekes belegondolni,kinek mi erről a véleménye?



2016. jan. 26. 06:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Ideális esetben a kutya soha nem agresszív a gazdával szemben. Egy normális kutya ilyenkor vagy megvárná a gazdát, vagy akár beszállna ő is a harcba.
2016. jan. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát ezt abszolút kutyája válogatja, nincs rá recept.
2016. jan. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én már mentem neki embernek kutyasétáltatás közben. Azzal fenyegetőzött, hogy ha legközelebb a háza előtt sétálunk és "szándékosan ugattatom" az ő kutyáit, akkor vasvillára fogja szúrni az enyémet, nem az első ilyen fenyegetése volt. A kutyám mellettem állt és ugatta őt.
2016. jan. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A kutyának nincs emberi értelemben vett igazságérzete. Fogalma sincs, hogy a gazda magát védi, provokálták vagy épp utcai rablást követ el és azért dulakodik egy idegennel. Ha valaki pártján beszáll a balhéba, az a gazda lesz.


Egyszer a párommal játékból verekedtünk, birkóztunk itthon, és a kutyánk keményen az én pártomat fogta. Konkrétan majdnem megharapta a páromat, pedig együtt neveltük fel, csak én vagyok számára "A" főnök. Pedig látszott, hogy fél a következményektől, mégis közbelépett. Soha nem tanítottuk rá, sőt tiltottuk az agresszió minden formáját.

2016. jan. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Van azért olyan kutya, amelyik feláll a gazdával szemben is, pl. ha az idegből akarja fegyelmezni a gyereket. A pásztorkutyák pl. tipikusan ilyenek szoktak lenni, meg úgy általában ezek a nagytestű, nyugodt, megfontolt fajták. Belőlük kinézem, hogy nem hagyják, hogy egy vadidegennel is keménykedjen a gazda, ha az látványosan gyenge és fél. De azért nem hiszem, hogy ez gyakori jelenség, már csak azért sem, mert az ember viszonylag ritkán viszi magával a kutyát molesztálni meg verekedni :D

De amúgy ne becsüljük le őket, azt pontosan érzik, hogy a gazda kegyetlenkedésből, idegből támad valaki másra, vagy azért, hogy valakit védjen (a kutyát, vagy egy másik embert).

2016. jan. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen,tudom ,hogy ez nem fordúl elő gyakran (:D) de egyszerűen csak eszembe jutott,hogy mi lenne akkor,ha ilyen helyzetre kerűlne sor. :)

Köszönöm a válaszokat!

2016. jan. 26. 17:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagymamám pincsijével (aki igazából tibeti spániel, de nem fontos) szoktam bunyózni :D Persze óvatosan, de ő az a fajta padlócirkáló hogy ha hozzávágod a falhoz akkor rohan vissza játszani.

Szóval vigyázok, de olyan hangosan játékmorog közben, mintha valódi támadás lenne :D


A kutyám (németjuhász-rottweiler) meg mindig direkt odaáll kettőnk közé, és néz rám, néha arcon is nyal. :D



De ha az utcán sétálnánk, és valami oknál fogva nekirontanék egy random idegennek, 1000% hogy segítene.

2016. febr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
(7-es vagyok, mármint nekem segítne szétverni szerencsétlen ismeretlent)
2016. febr. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!