Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg pacsizni...

Hogyan tanítsam meg pacsizni kutyámat?

Figyelt kérdés
Problémám a következő. Kutyim bár elég idős, az ül, fekszik, nem, gyere vezényszót egész jól megtanulta pár éve. A pacsizás elvileg nem egy nehéz kutyatrükk viszont a jutalomfalatot m-ekről kiszagolja és annyira rákattan h kizárólag a kezemre koncentrál, teljesen tűzbe jön tőle. Ez azt jelenti h az ülés se megy, mert annyira meg akarja kapni, hogy ülés után azonnal elkezd feküdni is (próba-szerencse hátha az a feladat és azt jutalmazom) és nem tudom elérni h egy helyben megüljön és elkezdjük az érdemi munkát pacsi ügyben.
2016. jan. 26. 16:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Vidd suliba, ha tanítani akarod :)


Amúgy miért kéne ülnie a pacsihoz? Az öregem úgy tanulta meg, hogy hasvakarás közben elkezdett mancsolgatni, párszor megfogtam, közöltem vele, hogy pacsi, okos, és azóta tud pacsizni (bármilyen testhelyzetben :)).


Vedd a kezedbe a jutifalatot, zárd össze, és tedd a kutya elé úgy, hogy kényelmesen rámancsolhasson (szóval ne tarts magasra, meg ne rángasd). Tenyér felfelé néz, de zárt. Aztán hagyd a kutyát küzdeni, biztatgasd, hogy próbálja meg elvenni. Amint hozzáér a mancsával, azonnal nyitod a kezedet, és agyondicséred. Párszor megcsinálod vele, érteni fogja, hogy mancsolásra kap jutit. Aztán elkezdheted üres kézzel ugyanezt (másikból megy a falat, ha rámancsolt), aztán egyre jobban kinyitni a tenyeredet, és hopp, kész a pacsi :)

2016. jan. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!