Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az a fehér valami, amit az...

Mi az a fehér valami, amit az állatorvos a kutyám végbélnyílás környékéről nyomott ki?

Figyelt kérdés
Amikor állatorvoshoz vittem legutóbb a kutyámat valami miatt, akkor a végbélnyílása környékéről kinyomott az ujjával valami sűrű, fehér dolgot. Ez nem kapcsolódott szorosan ahhoz, amiért bevittem. Én nem láttam, hogy mit is csinál pontosan, mert a vizsgálóasztalnál én a kutya fejénél voltam. A kutya el volt kábítva, de még így is odakapott, amikor a doki kinyomta. Mi volt ez a sűrű folyadék? Egyébként mondta nekünk, hogy azt néha nem árt kinyomni, de mi az?
2010. márc. 28. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínüleg a bűzmirigyét nyomta ki. A mi kutyánknak rendszeresen kellett tiszíttatni, mert begyulladt neki.
2010. márc. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bűzmirigy váladék. Valamennyi mindig van benne, hiszen a széklettel ürül.

Csak akkor kell kinyomni, ha begyullad,ha bőrproblémák jelentkeznek,és magától nem ürül.

2010. márc. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
bűzmirigy váladék néha nem árt tényleg kinyomni, de nálunk pl 1x nem nyomta ki teljesen a doki okozott némi kellemtenséget a kutyusomnak.
2010. márc. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor biztosan az volt az. Mert egyébként is bőrproblémával vittük be szegényt.
2010. márc. 29. 16:39
 5/5 Akiteki ***** válasza:

Ha kinyomta és fehér, akkor sajna azért, hogy legközelebb is vinni kelljen. Ha normál állapotban nyomkodja, jó esélye van, hogy máskor majd nem ürül magától.

A bűzmirigy akkor okoz bőrproblémákat, ha begyullad. Akkor viszont nem fehér a tartalma, hanem sárgás-zöldes-iszonyatbüdös.

2010. márc. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!