Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem értik meg az emberek...

Miért nem értik meg az emberek, ha egy kutyát nem tudunk tovább tartani, és oda kell adni valakinek?

Figyelt kérdés
Rengeteg kritikát kapok, hogy milyen dolog ez. Miért nem lehet megérteni, hogy az ember kerülhet olyan élehelyzetbe, hogy nem tudja tovább tartani önhibáján kívül? Sokkal barátságosabb dolog, ha egyből új gazdit találni neki, mint beadni a menhelyre, és ottan szenvedne. Bár akkor az ember nem lenne ennyi rossz kritikának kitéve. A menhelyi kutyák többségét elaltatják. Az teljesen terdben van, és senki sincs felháborodva> Akkor altassam én is el a kutyámat, mert a vége ez lenne? Emberi kegyetlenség itt mutatkozzik meg, és nem ott, ha valakinek oda kell adni a kutyáját. Egy deka segítőkészség nincs az emberekben, csak kritikát tudnak mondani.
2016. jan. 27. 11:58
1 2 3 4
 1/31 sippara ***** válasza:
70%
Az emberek túlnyomó többsége képes úgy tartani és felnevelni egy kutyát, hogy nem dobja utcára/következő gazdához, csak mert neki pillanatnyioag kényelmetlen - az már megint más kérdés, hogy milyen minőségű ez a tartás.
2016. jan. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Például meghalt nagyszülők kutyájait, ha nem tudják a gyerekek befogadni?
2016. jan. 27. 12:07
 3/31 A kérdező kommentje:
Vagy több mint 120 km-re talált állást valaki?
2016. jan. 27. 12:08
 4/31 A kérdező kommentje:
Lehet itt vitatkozni a tartás minőségén. De aki megmérgezi, kidobja... Az nem kap ennyi kritikát. Aki segítséget kér annak adni kell. Nemcsoda ha már az emberek nem kérnek egymástól segítséget, mert tudják mit kapnak helyette...
2016. jan. 27. 12:10
 5/31 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos sok témában túl szigorúak az emberek manapság egymáshoz. Pedig nem kell mindenkinek egyformának lenni. Tudod, könnyebb azt bántani, aki kisebb hibát követ el, mint aki óriásit. Én is azzal értek egyet, hogy egy kutya olyan, mint egy családtag, és nem tudnám elképzelni hogy.., de amit leírsz abból az jön le, hogy tényleg van egy muszáj helyzet és a lehető legjobb döntést hoztad! Ha számít a véleményem.:)
2016. jan. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
85%

Azért mert nem hiszik el.

És nem azért mert bunkók vagy értetlenek, hanem mert nagyon sok olyannal lehet találkozni, aki csak kifogásokat keres.


Én is naponta 3-4 kutyával, cicával találkozok a face-n, hogy költözés, gyerekszületés, stb miatt új gazdit keresnek.


De sok kibukik ott, hogy:


8-10 éves kutyákról, cicákról van szó.

Valami baleset, betegség lett, és most hirtelen láb alatt lett a kis kedvenc.

Van egy fajtiszta kutyájuk, de a keveréket "nem tudják" már tovább tartani, mert az új lakásban már nem fér el.

(a másik elfér)

És még sokáig sorolhatnám.


Érdekes módon soha senki nem akar örökbe adni egy 3-4 hónapos törzskönyves kutyát-cicát, csak az idősebbek lesznek láb alatt.


Te csak egy áldozat vagy. Vagy hogy is írjam. Rengeteg eset miatt az emberek általánosítanak, így aki az igazat írja/mondja már neki sem hisznek.

2016. jan. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
57%
Érdekes, az örökség többi része azért kell nekik..... Amíg élnek a nagyszülők gondolni kell arra is sajnos, hogy mi lesz majd a kutyával. A legtöbben igenis meg tudnák oldani a kutyák elhelyezését, épp csak így könnyebb.
2016. jan. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 sippara ***** válasza:
72%
Az elsőt még megértem,de a másodikat nem. Gondolom, gazdi se hoppanál 120 kmt, én eddig a sajátokkal háromszor költöztem, érdekes módon még mindig itt vannak (és itt lesznek újabb három költözéssel később is).
2016. jan. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
67%
Kedves 7-es, hát ez az, hogy ő gondolt rá, és megtalálta neki az új helyét is! Nem elaltatta vagy menhelyre vitte!
2016. jan. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
79%

Mi kétszer "örököltünk" kutyát. Az első esetben nálunk élt élete végéig, a másodikban kerestünk neki új gazdit. Nemazért, mert kevésbé szerettük, vagy bármi probléma lett volna a kutyával, hanem azért, mert olyanok voltam a körülmények. Az első esetben sokat voltunk otthon, vagy legalább valaki a családból, a másodikban pedig reggeltől estig üres volt a lakás. Szerintem állatkínzás lett volan, plána egy olyan kutyánál, aki addig csak akkor volt egyedül, ha a nagyi dokihoz vagy templomba ment. Aki nezt nem érti meg, azzal nem kell foglalkozni.

Most olyan kutyusunk van, akit a gazdi elajándékozott, mert nem tudta tovább gondozni. Nem jókedvében vált meg a kutyustól, hanem mert úgy alakult az élete. Nem elítélni kell, hanem segíteni.

2016. jan. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!