Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy ugyanaz a...

Miért van az, hogy ugyanaz a kutya, ugyanannál a tenyésztőnél törzskönyv nélkül 100 ezer és törzskönyvvel 150 ezer forint? Úgy hallottam ennél olcsóbb a törzskönyv, vagy ez nem igaz?

Figyelt kérdés

2016. jan. 27. 12:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Azért, mert az nem tenyésztő.
2016. jan. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%

Egy normális tenyésztő nem ad ki kutyát törzskönyv nélkül.


Ez is valami hasonlóról szól:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__5270612-menny..

2016. jan. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%
Az ilyen nem tenyésztő. Lehet, hogy a szomszéd fajta jellegű keverékeid adja oda 100 ezerért, mert egyszerre lett alom és a kölykök hasonlítanak.
2016. jan. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Na, ettől féltem...:( Azért írjatok még légyszi, kinek mi a véleménye, hátha találunk valami kézen fekvő okot!
2016. jan. 27. 13:07
 5/22 A kérdező kommentje:
Egyébként mindenképpen törzskönyveset szeretnénk, csak megütötte a fülem, amikor mondta a különbség.
2016. jan. 27. 13:08
 6/22 anonim ***** válasza:
93%

Mikor én kerestem kutyát és beszéltem tenyészőkkel, mindegyik kategorikusan elzárkózott attól, hogy törzskönyv nélkül adjon ki kutyát.

Volt, ahol az egyik kiskutyát 120 ezer helyett 100 ezerért adták volna, mert a tenyésztő szerint nem kiállítási minőségű volt (de teljesen egészséges, csak régi típusú), de ahhoz is automatice járt a törzskönyv.


Szóval aki felajánlja a törzskönyv nélküli vásárlást, az nem tenyésztő!

2016. jan. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%

Azért mert nem tenyésztő. Tenyésztőnél JÁR a kiskutyához a tk.


Amúgy baromi egyszerű. Ha mosógépet akarsz venni, és azt mondják hogy hát garanciapapír meg minden papír nélkül 50 ezer, papírokkal meg 90 ezer, szerinted az miért van? Vagy kocsit akarsz venni, forgalmi meg minden nélkül 500 ezer, papírokkal meg másfél milla... Remélem átlátsz így a szitán...

2016. jan. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nem lehet, hogy változott valami törvény vagy ilyesmi? Mert amit a kettes beidézett, ott is az van, hogy megszűnt ez a csak az a szervezet törzskönyvez és a fajtaklub annyiért törzskönyvez, amennyiért akar, szóval most ennek próbálok utána járni.
2016. jan. 27. 13:17
 9/22 anonim ***** válasza:
98%
Ennek nincs köze, hogy egy fajtaklub mennyiért törzskönyvez. Vannak különbségek, de nem 50 ezer.
2016. jan. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
95%

Azért felesleges utána járnod, mert mint ahogy feljebb már páran leírták! egy normális tenyésztőnek nincs olyan, hogy törzskönyvvel vagy a nélkül.

Egy IGAZI tenyésztő mond egy árat a kutyára és abban már benne van a törzskönyv ára is.

Én idén vettem a törzskönyves kutyámat 120 ezerért.


Nekem a tenyésztő mondta, hogy minden kiskutya ára 120 ezer, amiben benne vannak a szűrővizsgálatok, kötelező oltások 9 hetes korig, chip, féreghajtás, törzskönyv, ha kell megcsináltatja az útlevelet.

2016. jan. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!