Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánkat megtámadták, mit...

A kutyánkat megtámadták, mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Kóbor kutyák a kertkaput megrongálva bejöttek az udvarra ahol megharapták a kutyánkat, a füle fáj leginkább, egy lógó fülű fajta, félrehajtja a fejét úgy közlekedik, mert zavarja ha a füle belül hozzáér a fejéhez.

Tegnap leápoltam neki, mással nem tudtam így kamillás vízzel lemostam neki ( rengeteget gennyezik belül a füle, sebes neki és borzalmasan kellemetlen a szaga) szárazra töröltem, majd egy sebgéllel vékonyan bekentem.

Az állatorvos nálunk nem törődik az állatokkal, van h vizsgálat nélkül elküldi az embert, mi is többször jártunk így még az előző kutyánkkal és a mostanival is. Anya szerint a gennyel tisztul a sebe, de nagyon fáj neki.

Mit tehetnék, h hamar meggyógyuljon?



2016. jan. 27. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Másik állatorvoshoz kell vinni, házi gyógymódoktól nem fog meggyógyulni.
2016. jan. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Például elvihetnétek egy normális állatorvoshoz.
2016. jan. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
En is azt tudom ajanlani,hogy masik allatorvoshoz vigyetek el.
2016. jan. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvos.


És az eset után közvetlen le kellett volna mosni és fertőtleníteni pl. betadinnal.

Amúgy lehet, hogy a utcakutyák betegek voltak. Talán veszettek, vagy más betegséget vittek át a kutyádra a harapásukkal.

2016. jan. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Másik állatorvos!


A genny nem a seb tisztulását jelzi, hanem pont fordítva! Azt, hogy még mindig fertőzött a seb!

2016. jan. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Másik állatorvos! Akár tetanuszt is kaphat, vagy más súlyos betegséget. Antibiotikumra van szüksége, és a seb szakszerű kitisztítására.

Addig is betadinnal mosogasd neki, bármelyik patikában kapható.

2016. jan. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A genny a seb teljes elfertőződését jelzi! Ne haragudj, de anyukád nagy butaságot mondott! ha rajtad lenne ilyen seb, vérmérgezésben meghalhatnál!! Az egyik ismerősöm majdnem így járt, mert elhanyagolt egy sebet, és az begennyesedett. Nagyon sokáig volt intenzíven, majdnem meghalt, sokszor műtötték is.


El kell vinni dokihoz! Ha nem lehetséges/szüleid nem engedik, akkor hívj fel egyet, és kérj tanácsot, hogy mit csinálj vele!


Patikában vehetnél Betadine-t, azzal lehetne mosogatni.


Az a baj, ha feljebb megy a fertőzés, pl a belső fülbe, meg is halhat a kutya...

2016. jan. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!