Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bélgyulladasra hajlamos...

Bélgyulladasra hajlamos kutyamnak milyen tápot vegyek?

Figyelt kérdés
Középkategóriàs tàpot tudok neki venni. Eddig főztünk neki, kapott csirkèt, vadhús nyesedéket, rizst es zöldségeket ezektől normàlis a széklete. Azért gondoltam a tàpra mert lehet nem tudom igy neki biztosìtani a megfelelő vitamint és ezért lesz beteg.

2016. jan. 27. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyers kaja (BARF). Ahány érzékeny emésztésű kutyának ajánlottam eddig, bejött :) És ha ésszel csinálja az ember, akkor a vitaminhiánytól se kell félni, sőt, a tápozáshoz képest kicsattan a kutya az egészségtől.
2016. jan. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Én is a BARF-ot akartam javasolni :)

Itt tudsz érdeklődni: [link]

2016. jan. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha bélgyulladásra hajlamos, akkor a tápot, konzervet (és mindegy egyéb mesterséges dolgot, mint pl. Denta Stix) hagyj el!

Inkább maradj a főtt kajánál, ahogy régen csináltátok. Kevesebb hús, sok köret. Csirkét mellőzd (a tojást és a tojással készült tésztát is), hiszen a csirke allergén, érzékeny belű kutyát könnyen irritálhat még akkor is, ha amúgy nem kifejezetten allergiás rá. Tél van, itt a vadhús szezon, az a legjobb husi!

A táptól sokkal többet kakil és erjedhet is a belében, pláne, ha nincs teljesen rendben az emésztése.

Ha aggódsz a vitaminok miatt, akkor

1. változatosan adj neki zöldésegeket (répa, fehérrépa, zeller, cékla, brokkoli, sütőtök, krumpli, paprika, stb., stb.) és egyéb kiegészítőt (pl. túró, joghurt, zab, köles, stb.),

2. immunerősítőt, bélflóra regenerálót (pl. Immunovet vagy Vetri DMG, Béres Minera, Gastroferm). Nagyon sok termék van a piacon.

2016. jan. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát. Sajnos a BARF etetés kizárva mert pont, hogy a nyers hústól lett bélgyulladása. Az állatorvos tanácsolta, hogy próbáljuk ki a tápot egy kis házi koszttal keverve az elején nehogy a hirtelen váltástól újra hasmenése legyen.

Egyébként a Happy dog supreme sensible vagy a brit prémium tápokban gondolkodom, mindkettőből a bárányos rizsest néztem ki.

2016. jan. 28. 19:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Én főtt hússal "BARF-olok" :D nem bízom a nyers húsban, de a zöldségek, gyümölcsök nagyon jót tesznek.. a gabona viszont nem feltétlenül (a száraztápokban elég sok van)
2016. jan. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fokozatosan váltottál nyersre, gyenge húsokkal, vagy bele a lecsóba? Én megpróbálnám a főtt kaját egyre kevésbé megfőzni, úgy van ideje hozzászokni.
2016. jan. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!