Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nyugodt, inkább "méltós...

Milyen nyugodt, inkább "méltóságteljes" mintsem játékos kutyafajták vannak? Tehát nem a tipikus családi Labrador/Golden Retriever fajtára gondolok, meg nem is a macskaméretű ölebekre.

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat! :)
2016. jan. 28. 07:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Minden kutya igényli a játékot, egyiktől sem lehet elvárni hogy egész nap "méltóságteljesen" viselkedjen. Kicsit fejtsd ki, hogy "mire" kellene a kutya, mit tervezel vele csinálni egy nap, stb.
2016. jan. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Egy közép-ázsiai juhász pl. elég méltóságteljes. :) Ennek ellenére nem családi kutya, nem is való akárkinek, nagy hozzáértést igényel. De ez igaz általában a nagyobb testű pásztorkutyákra: komondor, kuvasz, kaukázusi, pireneusi hegyikutya stb.

Persze ők is tudnak bohóckodni (ami még viccesebb, mint egy kisebb kutyánál), de főleg fiatalabb korban, később igyekeznek megőrizni a méltóságteljességnek legalább a látszatát.


Aztán: ide sorolnám még talán a skót juhászt. Ahány collie-t én ismertem, mind arisztokratikus lenézéssel szemlélte a világot, kényesen kerülgette a pocsolyákat, és csak akkor adta jelét bármiféle érzelemnek, ha a gazdára vetettek egy-egy imádattal teli pillantást.

2016. jan. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az utolsó hozzászólóval! :)

Skót juhász nagyon méltóságteljes, nekem is az van, de mellette rengeteget játszunk és borzasztóan igényli a mozgást, agylefárasztást.

Aztán ha eláradt, akkor már nagyon méltóságteljesen tud jönni mellettem :)

2016. jan. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal... pásztorkutyák elég nyugodtak, bár a méltóságteljességük nagyon gyorsan barbarisztikus viselkedéssé válhat hozzá nem értő gazda kezében.

Egyébként szerintem a legarisztokratikusabb kutyák az agarak, különösen az afgán agár.

2016. jan. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Minden kutya fejében "ugyan az az agy van". Legfeljebb akkor méltóságteljes, ha már kijátszotta, kifutotta magát.

Szerintem agár és vizsla (futás után)

2016. jan. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, en is az agárhoz vonzódtam mindigis, es koszonom a tippet a juhaszkutyakrol! Igazabol azért tettem fel a kérdést, mert alapjáraton nem kifejezetten kedvelem a túlságosan virgonc kutyákat, mindig macskas voltam es kiváncsi lettem van-e olyan kutyafajta ami kicsit "macskaszerubb". Koszonom a válaszokat!
2016. jan. 28. 23:53
 7/7 anonim válasza:
Macskás kutya a Shiba Inu, bár személyesen nem ismerem, de elvileg olyan makacs és finnyás, hogy még a szőrét is macskaszerűen tisztogatja, és kerüli a sarat. :) Nem is olyan nagy méretű, és elég öntörvényű. :)
2016. febr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!