Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a protokoll, ha egy kutyát...

Mi a protokoll, ha egy kutyát hazaviszek a gazdájához?

Figyelt kérdés

Mostanában 2 kutyát vittem vissza a gazdájához.

Az első esetben megrántották a vállukat, "már megint?"

A második esetében alig lehetett a gazdának megmagyarázni, hogy visszahoztam a kutyát, nem elvittem...

A mindkét esetben felmerült némi benzinköltség (állatorvosnál chip olvasás), a második esetben egy kabát mosás.

Nem illet volna egy kisebb összeget felajánlaniuk?

(nem az összeg vág földhöz "egy sör ára", a protokoll érdekel)



2016. jan. 28. 09:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy lenne rá protokoll.

Én mikor találtam, visszavittem, becsengettem, odaadtam és elköszöntem.

Ha elvárom a benzinköltség megtérítését vagy az esetlegesen kellemetlenségekért valami kártérítést, akkor nem viszem vissza, hisz nem apellálhatok arra, hogy nekem bárki is fizet bármiért.

2016. jan. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs protokoll. Van, aki égen-földön keresi a kutyáját és még pénzt is felajánl a megtalálónak. Van, aki természetesnek veszi, hogy hazaszállították az ebet.
2016. jan. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát elúírás nincs, viszont 2000-2500 forintot én biztos adnék, hiszen fáradt vele. De ez én vagyok. :) Más gondolhatja úgy, hogy nem kötelessége mert van gazdája menjen az a kóborka után,viszont azt gondolom, hogy előbbi esetben beszélhetünk már kölcsönös tiszteletről. Így hálaként adhatok némi összeget. Esetleg megkérdezni tartozok e valamivel, értem ezalatt az állatorvost.
2016. jan. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Nincs protokoll. Visszaadod, és mindenki boldog. Vagy nem. A lényeg, hogy a kutya hazakerült. Nem is hiszem, hogy ezért etikus elvárni pénzt. Egyrészt nem jut a gazda eszébe: ha szarik a kutyára, akkor azért, ha meg boldog, hogy megkerült, akkor azért. Másrészt meg jófejségből szedted össze, előre tudatában voltál annak, hogy benzin meg mocsok meg miegymás; legyél büszke magadra, mert tényleg rendes dolog és ritka az olyan ember, aki összeszedegeti a kóbor kutyákat, de pénzt ezért ne várj.
2016. jan. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Nemrég olvastam egy menhely oldalán, hogy a kedves gazdi leordította a fejüket, amiért befogták a kutyáját és neki el kellett menni érte, mert szerinte az úgy normális ha kószál az utcán, és majd úgyis hazament volna. Nem tudhatod előre, milyen ember a gazda, mennyire érdekli egyáltalán, hogy megkerült a kutyája.
2016. jan. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Természetesen a hazavitel a "jó cselekedet öröméért" történt. Az után merült fel, hogy a 2. esetben leüvöltötték a fejemet, hogy miért vittem el a kutyát...

2016. jan. 28. 10:49
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Hazáig vitted, vagy a dokitól telefonáltatok rá, hogy mehet érte?
2016. jan. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az is jó ötlet, hogy a dokinál megnézitek a tulaj számát, aztán ráüzentek a tulajra, hogy itt meg itt átveheti a kutyáját. Bumlizzon Ő utána.


Az meg hogy leüvöltötte a fejed...hát istenen, sok tahó él a földön. Persze, elvitted aztán meg visszavitted :) A hülyéket nem fogod tudni kikerülni.

2016. jan. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mindkettőt hazavittem, a gazda kezébe adtam.

Az egyik egyszerűen bejött az udvarba. Állatorvos CHIP olvasás. Vittem haza


A másik Csepel Ady. E. utca. Egy boltba akart bemenni minden áron egy kicsi hosszú szőrű szépség. (teljesen átázva sárosan). Állatorvos, CHIP nincs. Kollégák nem ismerik. Egyik szomszéd, már látta, de nem emlékszik. Aztán valaki leszólít, hogy ez nem a Tomi kutyája?

(A név fiktív)

Oda kísért. A kutya rögtön tudta hol van. A gazdának több percig kellett magyarázni, hogy a kutyát hoztuk, nem visszük...

2016. jan. 28. 15:40
 10/10 evimeri ***** válasza:
100%

Nekem tavaly veszett el a kutyám. Szerencsére egy srác megtalálta és haza vitte. Másnap reggel a szüleivel elvitték az állatorvoshoz chip olvasásra. A doki hívott, hogy megvan a kutyusom. A megtaláló haza is hozta. Szerettem volna honorálni a fáradságát, de nem tudtam mi az-az összeg ami nem túl sok, de nem is megalázóan kevés. Így úgy döntöttem megkérdezem, hogy mivel tartozom. Nem fogadtak el semmit, így csak megköszöntem a fáradságukat.

Egyszer én is találtam egy kutyát. A nyakörvén volt egy biléta és rajta a neve és a gazdi telefonszáma. Felhívtam és jött érte a közelben laktak. Ő is megköszönte és elment. Később felhívott, hogy elfelejtette megkérdezni mivel tartozik. Természetesen eszembe sem jutott, hogy bármit is kérjek érte. Ez természetes volt részemről, örültem hogy a kutyus szerencsésen haza került. Szóval szerintem erre nincs semmi protokoll. Persze az kicsit gáz, ha még az ember érzi magát kellemetlenül mert segíteni akar. De hát nem vagyunk egyformák. Vannak bunkó emberek.

2016. jan. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!