Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8,5 hetes kutyzsom miért...

8,5 hetes kutyzsom miért morog ha eszik?

Figyelt kérdés
Egy golden retriever eddig tápot adtam neki. Ma egy kis tészta maradékot adtamneki mit szól hozzá. Teljesen bezsongott mikor elé tettem a tálat el kezdte falin. Bele nyúltsm az ételhez és elég hevesen morgott. El vettem tőle és úgy csináltam mintha ennél belőle utána vissza adtam. Utána is morgott. Hogy szoktassam le erről? Én úgy tudom a goldenek nem agresszívak.

2016. jan. 28. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Ösztönösen morog, mert ha eszik akkor nem kéne belenyúlkálni. Az ételét nem szívesen osztja meg másokkal.
2016. jan. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jól csináltad amúgy,de egyszeri alkalommal nem tanulja meg. Többször is kell ezt az elvétel visszaadást csinálni,és mellesleg jó ha megtanítod neki parancsra elkezdeni az evést. Nem vészes ez a morgolódás ha nem akar megharapni.
2016. jan. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kiskorában hogy evett a tesóival? Volt neki külön tányérja, vagy "aki lemarad kimarad" alapon versenyeztek a kajáért?
2016. jan. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem volt külön tányérja úgy tudom. 9 kölyök született. Remélem sikerül le szoktatni róla. Majd viszem kutyasuliba de majd csak 16 hetesen vihetem. Addig csinálom ezt a odaadom el veszem dolgot.
2016. jan. 28. 17:19
 5/11 anonim ***** válasza:

Első, tévedsz.


A gazdának tudnia kell azt csinálni a kutyájával, amit akar!


Például ha sétálsz a kutyáddal az utcán, és az hirtelen felkap valami gyanús étel-szerűséget, azt ki kell tudni szedni a szájából.

Meg ha megakad valami a torkában. Ilyenkor 100% bíznia kell benned, mert igaz hogy segíteni akarsz de ő is eléggé bepánikol közben.

2016. jan. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes ez a viselkedés, de egy kutya semmilyen körülmények között nem lehet agresszív a gazdájával. Igenis el kell tűrnie, hogy belenyúlsz az ételébe.


Viszont ne vedd el tőle. Azért morog, hogy megtartsa az ételt. Ha te elveszed, de következménye nincs a viselkedésének, akkor legközelebb még jobban fog morogni. Az, hogy eszel belőle önmagában semmit sem jelent. Én egy jól irányzott pofonnal, mellé egy erős rászólással oldottam meg minden kutyámnál. Gyakorlatilag ez az egyik első szabály nálunk. Emellett sokáig, kb. 5-6 hónapos korig szinte kizárólag csak kézből etetek.

Kis apróságok, de még tudnak segíteni az ilyesmik, mint, hogy minden etetésnél fogod a tálat vagy ha nyugodtan eltűri a simogatást, ételbe turkálást kap még egy-egy kis kaja adagot a tálba.

2016. jan. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A korából ítélve pár napja lehet nálad. Ennyi idő alatt ne várj tőle csodát. Ha a testvéreivel egy tálból ettek, akkor hozzá van szokva, hogy "kiharcolja" az adagját. Persze erről neked le kell nevelni, de ez időbe telik. Maradékot ne adj neki, semmi szüksége s fűszeres ételekre, a táp bőven elég.
2016. jan. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én kutyanevelős sorozatban láttam ezt. Ott is elvette a kutyától az ételt, hogy tanulja az ember az úr, és akkor a kutya is megszokja.
2016. jan. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már egy hete nálam van eddig nem csinálta ezt csak egyik nap a kinti kutyánk rá morgott mikor az evett és azóta csinálja. :(
2016. jan. 28. 18:02
 10/11 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld meg azt, hogy ahelyett hogy elveszed, adsz bele valamit. Valami apróságot, pár szem tápot, pici darab husit, egy kis sajtot, ilyeneket.


Mert a "Kéz ad, nem vesz el"


Persze akkor amikor épp nem morog, nehogy azzal kapcsolja össze.

2016. jan. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!