Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam a kutyámat...

Hogyan szoktassam a kutyámat lépcsőzéshez?

Figyelt kérdés

Szörnyen makacs!

Egy-két fokot feljön vagy annyit se, és lemegy. Nyüszög hogy jönni akar. Van hogy ugat is, de reszket a félelemtől... Sosem eröltettem, kicsinek sem akart lépcsőzni azóta sem tudtam neki megtanítani.Próbáltam úgy hogy jutalomfalattal dícsérem, próbáltam úgy hogy másik kutyinkat felhívtam és hátha feljön de semmi.... Teljesen lecövekel. Kedvenc játékával sem sikerült csalogatni. Volt hogy a cicám után egy lépcsőfokot megtett ,megdícsértem, újrapróbáltam és semmi. 😊 Látszik hogy akar lépni , mert toporog , forog de , felteszi az egyik mancsát megdícsérem jutalomfalat, nyüszög és ugat hogy ő is akar jönni de nem mer... Bocsi hogy hosszú lett. Van-e ötlete valakinek erre a problémára?


2016. jan. 29. 23:44
 1/4 elwera ***** válasza:
Kézben viszed le, meg fel? Nekünk csak a galériára nem mert feljönni. De azért, mert le lehet látni alá. Lukas a lépcsőfokok közt. Én húztam a kutyát lépcsőfokonként lefelé. Párszor megcsináltam, aztán egyszer csak lejött magától.
2016. jan. 30. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az enyém is félt eleinte. Próbáltam jutalomfalatot, játékot, mindent, aztán megelégeltem és pórázt rá majd szépen felhúztam a lépcsőn, illetve le. Persze óvatosan, vigyázva nehogy lecsússzon vagy hasonlók. 3-4. alkalomra már megszokta és jött magától.Azóta csak úgy rohangála lépcsőkön.
2016. jan. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Amíg kicsi volt megoldottam a fel le vitelt 😁 de kb 45 kg.... 😁 Rengeteget próbálkoztam ,megdermed és semmi... 😊
2016. jan. 30. 09:04
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen lukas, lehet hogy azért nem mer jönni. 😊 eszembe sem tutott. Óhh de kis béna kutyim van ❤❤❤ 😊
2016. jan. 30. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!