Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kettő vagy több kutyával...

Kettő vagy több kutyával rendelkezők! Ha az egyik kutyátok rosszat tesz és leteremtitek, a többi kutyátok is magára veszi a szidást?

Figyelt kérdés

Az enyémek igen. Ketten vannak, pontosabban az egyik a páromé, de ugyanúgy hallgat rám is az ő kutyája. Sokszor van, hogy egyedül sétáltatom a két kutyát. Páromé szokott általában rosszalkodni, és ha lecseszem, az enyém is egyből bűntudatos lesz, hiába szólítok mindenkit a nevén. Ráadásul páromé kistestű, és hajlamos elbújni a másik (jóval nagyobb) háta mögé, ha megszidom, így a nagy méginkább magára veszi.

Lehet ezen segíteni, vagy szidjam le a vétkest, a másikat meg hagyjam? Ti hogy csináljátok?


2016. jan. 30. 15:36
 1/5 elwera ***** válasza:
71%
Előfordul, mert a hangsúly az amire reagálnak. Nem valószínű hogy értik mit mondasz, csak azt látják hogy mérges vagy és összehúzzák magukat.
2016. jan. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Jaja, így van.


Nálunk pl. az is előfordul, hogy az egyiket egrecéroztatom a konyhában, míg a másik - férjem hangos komenntárja szerint - a szobában ezt hallván,fekszik, ül, marad, stb.

2016. febr. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De mindig úgy sajnálom azt amelyik nem tett semmit :D
2016. febr. 2. 17:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi kertes házban lakunk és van egy keverék és egy roti kutyánk.. A rotit hiába szidom kicsit meghúzza magát de különösen nem érdekli, a keverék ha már egy kicsit szigorúbban nézek rá már összehúzza magát és akkor is amikor a rotit szidom :D.. Azon szoktam nevetni, hogy ha egy lyukat ásnak az udvaron (nem tudom pontosan melyik volt) ezért mindkettőt odahívom a roti kb belül az ölembe, a keverék pedig a ház mögül csak épphogy kidugja a fejét és les.. Imádom őket :) szóval igen egyik kutya részéről nálunk is előfordul, hogy 'magára veszi' a szidást
2016. febr. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem három keverékem van, ők is mindig magukra veszik ha a másikat szidom. Én ilyenkor amelyiket szidom annak elkapom a grabancát és az őt nézem, a többire meg nem figyelek, de így is magukra veszik. Aztán ha "vége" a szidásnak, ha éppen sétáltunk, akkor megyunk tovább, de a lényeg, hogy a többiekkel ugyanúgy foglalkozom mint addig mintha misem történt volna,, amelyik szidást kapott azon meg "átnézek". Ez bevállik, mert felfogják egy pár perc múlva hogy ki az akit nem veszek figyelembe, és így a többiek se lesznek "lelkibetegek" (érzékeny kutyáim vannak)

:)

2016. febr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!