Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen esetben számít egy...

Milyen esetben számít egy törzskönyves tenyésztő már törzskönyves szaporítónak?

Figyelt kérdés

Évente 2 vagy 3 alom, 3-4 kan társtulajdonban ( saját tenyésztésű) és 3-4 szuka. Különböző korúak, különböző vérvonalúak. Egy szuka max 3-4 alom, alomszámtól függően.Minden kutya interchampion és több nem kötelező egészségügyi szűrésük is van, az almok apjai mind híres külföldi egészséges kutyák.


Ilyen esetben?


2016. jan. 30. 21:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
11%

Az általad felsorolt adatokkal mégis, hogyan lehetne törzskönyves szaporítónak nevezni a tenyésztőt?

Amúgy törzskönyves szaporító nincs. Tudni illik, törzskönyve a kutyának, macskának, stb van. A szaporítónak pedig születési anyakönyvi kivonata, személyi igazolványa és egyéb azonosításra alkalmas iratai vannak.

2016. jan. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
20%
hmmmm
2016. jan. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

első, létezik "törzskönyves szaporító". addig örülj, amíg nem merültél el benne annyira, hogy tudj róla...

kérdező, nem tudom, hogy a leírtak alapján neked mégis hogyan jutott eszedbe ez az egész? tudsz valamit amit mi nem, mert nem írta le?

2016. jan. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
21%
még az elsőnek, hogy értem mire gondol, de a kérdező szempontjából ez egy felesleges és kissé bunkó válasz volt... a kérdésre kéne figyelni, na...
2016. jan. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

ma 22:48

Hogy én mibe "merültem" el az elmúlt pár évtizedben, azt te nem tudhatod. Nem a neten kutyázok csak.

2016. jan. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
31%
akinél folyamatosan van alom, az év minden napján, az már annak számit, Championtól, cac tól függetlenül. Ezeket olyan szépen le lehet mutyizni, hogy az nem igaz. Munkavizsgákat venni, aztán Szerbiában törzskönyveztetni, mert ott nincs tenyészszemle.
2016. jan. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Szerintem ilyen esetben mindenki a saját véleménye alapján dönt... Nincs egyetértés.
2016. jan. 31. 07:59
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki megfelel a törvényben előírt feltételeknek az mitől lesz szaporító? A tenyésztési szabályzatok meg pontosan leírják, hogy egy tenyésztő évente hány almot hozhat le?

Egyébként a tenyésztés = szaporítás, csak az a különbség tenyésztő és szaporító között, hogy a tenyésztő jobbítani, nemesíteni akarja a fajtát a szaporítónál meg az a lényeg, hogy minél több kutya szülessen. Nos, ők nem fogják végig csinálni a tv-ben előírt procedúrát (eü szűrés, tenyész engedély stb...) Sőt nekik tk sem kell a szülőknek. A tenyésztő gazdának adja el a kicsit bizonyos feltételekkel, a szaporító meg teherautóra rakja a kicsiket és hadd menjenek. De lehetne még sorolni a különbségeket.

A tenyésztés és szaporítás dolgot mindenki máshogy értelmezi, de ez nem baj, hiszen nem kell mindenkinek egy véleményen lennie. Addig amíg a gazdi jelöltek igénytelenek, addig lesz is szaporító. Nem kell minden kutyát letörzskönyveztetni (ez az én véleményem), de legalább válogatnák meg az emberek, hogy honnan, kitől vesznek kutyust!!! Legalább a szülők papírjai, engedélyei legyenek meg és a tenyésztő vállalja a felelősséget az eladott kiskutya után. Ez lenne a minimum.

Csak per pillanat az van, hogy "fajta tiszta kiskutyát szeretnék, max 20 ezret tudok (akarok) fizetni érte". Na, ők támogatják a szaporítást. Utána meg jön a sírás, hogy jaj, mit kaptam.

2016. jan. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%
Törzskönyves szaporító az, akinek van pár szukája, 1-2-3 kanja és folyamatosan ugyanazokból a párosításokból ontja a kölyköket. Párosítást normális tenyésztő csak kivételes esetben ismétel, ha az előző alomból kimagasló minőségű egyedek születtek. Egy normális tenyésztő, ha van is saját kanja, azokat csak időnként, egyszer-egyszer használja a saját szukáihoz. Mert hiába van esetleg kiállítási eredménye, szűrése a kutyáinak, amit csinál szimpla mennyiség növelés. Vagyis szaporítás.
2016. jan. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
60%

ma 11:08

Azért nem így van ez teljesen. Miért is kellene mindig más kannal fedeztetni egy szukát, ha pl egy adott párosításból remek kölykök születtek. Akkor a tenyésztő ismételhet, mert, ugye, az köztudott, még ugyanazzal a kannal ismételt alomban sem ugyanolyan kiskutyák születnek, mint az előzőben.

2016. jan. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!