Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 2 honapos kiskutyank....

Van egy 2 honapos kiskutyank. Alitolag Beagle, de ketseg merult fel bennem hogy nem az, mivel a tobbi beaglehoz kepest mintha rovidebb lenne a fule. Lehetseges-e hogy nem Beagle, hogyan lehetne kideriteni?

Figyelt kérdés

2016. jan. 30. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha van törzskönyve, akkor beagle. Ha nincs, akkor nem az, legfeljebb beagle jellegű.
2016. jan. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%

#1 nem attól tartozik egy kutya valamelyik fajtához,mert papírja van róla


a kérdésre válaszolva, a két füle az orra hegyénél kell összeérjen,ha nem ér össze, attól még leheg beagle, csak "hibás", de gondolom nem ettől szereted, ha nem is beagle, attól ugyanolyan édes lehet

2016. jan. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 sippara ***** válasza:
83%
Tulajdonképpen már ki is derítetted: Ha egyáltalán FELMERÜL, hogy nem beagle, akkor valószínűleg semennyire nem voltál körültekintő a kutyavásárlás közben, így szinte biztos, hogy nem beagle.
2016. jan. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

2es, de igen, attól tartozik.

Ugyanis a törzskönyv igazolja a származását, ahogy neked is vannak irataid, ami alapján azonosítanak.

Magyarul, ha nincs törzskönyve, nem lehet igazolni, hogy a szülök milyen fajták voltak, stb. Innentől kezdve bármi lehet a kutya, ezért nevezik az ilyet fajtajellegű keveréknek.

2016. jan. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Úgy lehet kideríteni, hogy megnézed a származási igazolását (népnyelven törzskönyv). Ha ilyen nincs neki, akkor akármi is lehet.
2016. jan. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
9%

#4,#5 attól,hogy nem igényelnek neki még lehet simán, mi tenyésztettünk anno spánielt, később boxert, eleinte mindig lekértük a törzskönyveket, világbajnokok lettek,stb. később sokan mondták,hogy nem kell a törzskönyv,olcsóbban szeretnék megvenni törzskönyv nélkül,stb. attól még nem kezdtünk el keverékeket eladni


sőt,arra is van lehetőség,hogy utólag törzskönyvezzék,megvan a menete,el kell vinni bemutatókra,ahol x bírának kell igazolást adnia...utána lesz törzskönyve is,amiben nem lesznek benne a felmenői


persze úgy lenne legegyszerűbb ellenőrizni,ha lenne neki,de olyat is hallottam már,hogy megveszik a törzskönyvet másik tenyésztőtől,csak hogy tovább tudjanak vele tenyészteni,ami persze nem legális

2016. jan. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
14%
Szia,csak megkérdezném,hogy a válaszaim mi alapján lettek 15%ban és 0%ban hasznosak számodra,a másik,aki pedig meg akar győzni,hogy csak akkor az,ami,ha papírja van róla,az meg 80 meg ilyenek? Én leírtam neked a standardot,meg azt is,hogy attól nem kell megijedni,ha nincs papírja,de biztos annak adj igazat,aki csak papírra hivatkozó esetleg hobbi kutyatartó,végülis egyértelmű,hogy ha egy fekete embernek nincs személyi igazolványa,akkor már nem is fekete ember,csak fekete ember jellegű. Nekem mindegy,csak kíváncsi vagyok,mi alapján,merthogy sztem ők semmit sem segítettek abban,hogy eldönts.
2016. jan. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A válaszokat nem csak a kérdező, henem a válaszadók is értékelhetik. Valószínűleg azért kaptál 0%, mert a többség nem ért veled egyet.

Mivel te hiába tudod, hogy milyen fajta a kutya, ha ezt nem tudod a törzskönyvvel igazolni. A törzskönyv tartalmazza a kutya felmenőit több generációra visszamenőleg. Viszont ha nincs törzskönyve, senkinek nem kötelessége neke elhinni, hogy tényleg 100%ig csak annak a fajtának a génjeit tartalmazza, mert törzskönyv híján nem ismertek a kutya felmenői, és bármilyen más fajta "belekeveredhetett".

Remélem így már érted, miért fontos a törzskönyv, ha nincs, nem tudod bizonyítanyi a fajtatisztasását, ha tetszik, ha nem.

2016. jan. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Elnézést a hibákért, gyorsan írtam.
2016. jan. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Igen,ezt értem,csak a kérdése alapján nincs neki törzskönyve,és ha lenne sem lenne benne biztos,hogy az-e,vagy sem. 2 hónaposan pedig nem hiszem,hogy olyan fontos bizonygatnia bárhol is,mert azt vagy tenyészszemléhez használják vagy tovább tenyésztésnél. De köszi a választ,nem tudtam,hogy más is értékelhet.
2016. jan. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!