Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan település Magyarorsz...

Esztib92 kérdése:

Van olyan település Magyarországon, ahol tilos kutyát tartani? Esetleg olyan, ahol szigorúan korlátozzák?

Figyelt kérdés

2016. jan. 30. 23:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
erősen remélem, hogy nincs.
2016. jan. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem is lehet jogilag. A lakóparkokban van már olyan, nerm engednek háziállatot tartani a beköltözőknek. Akinek ez nem felel meg, az máshol vesz lakást.
2016. jan. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Hát azért ez nem jellemző, legalábbis én nem tudok olyan lakóparkot, ahol tiltott lenne. De, ha ez bekövetkezne mondjuk itt, biztos, hogy azonnal elkezdenénk aláírást gyűjteni ez ellen.

Ugyanakkor panelekben néha előfordul ilyen szabályozás.

Kérdező, miért van erre kíváncsi?

2016. jan. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Én pedig az ellentétjét, kedves reménykedő. (Ezzel a hozzászólással fikarcnyit sem segítettél, remélem ezt tudod.) Többször meggyűlt már a bajom az utcán kódorgó kutyákkal, komoly balesetem is volt amiatt, hogy futásom közben kezdett kergetni több is. A sebhelyeim nem múlnak, csuklóim és a csípőm két oldala is heges lassan egy éve az eséstől. Nem múlnak, ahogyan a kutyafóbiám sem. Képtelen vagyok szabadon sétáló kutya közelébe menni, emiatt sokszor kerülőt teszek inkább, vagy visszafordulok, és nem érek el oda, ahová indultam.

Nem szeretnék se a futásról lemondani, se a gyaloglásról. Olvastam pepper spray-ről, ami hatásos, de nem szeretnék ilyennel semmilyen állatot megkínozni, pláne nem hurcolnék kacatot, ha futásról van szó.

Erre próbálok megoldást találni.

2016. jan. 30. 23:50
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

Nézd...elvileg és a törvény alapján nem lehetne utcán kutya felügyelet nélkül. Ennyi a korlátozás. Viszont mindig akad önsétáltató, elszökött, netán kidobott kutya mindenhol.

Vegyél paprika, vagy bors sprét. De egy noname hajlakk is megteszi, ha támadó kutya szemébe fújod.

2016. jan. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%

Kérdező! Ugyanebben a cipőben járok én is. Kutyafóbiám van itt falun, mert sokan képtelenek normális kutyabiztos kerítést csinálni. Pedig szerintem ez hozzátartozik a felelős ebtartáshoz! Mindenkinek kötelessége lenne vigyázni, hogy ne kóboroljon el az a szerencsétlen állat. Kutyákkal amúgy semmi bajom, de rettegek ha nagytestű kutyát látok szabadon. Nem ismerem, ő se engem, úgyhogy bármi történhet. Az emberek meg csesznek segíteni, ha látják megtámadott/követ vkit a kutya. Sokszor én is kerülök. Volt hogy 1 km séta alatt 5 kutyával találkoztam.., hála égnek már egy városban lakom, itt többnyire panelban/házban vannak a jószágok és mindig gazdával sétálnak az utcákon, parkokban.

Nem az ebtartást kellene megtiltani, ezt én se támogatnám!! Csak büntetném keményen, ha valakinek nem megfelelő a kerítése, és szarik is az állatra!!!!!

2016. jan. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

Egy kóbor kutya BÁRHOL megtámadhat, erre megfelelően kell reagálnod, ha nem így teszel, ezek lesznek a következmények.

Sajnálom, hogy ennyi kóbor kutya van.

Én sokkal több olyan embert ismerek (napi 2-3 órát sétálunk, szóval szoktunk találkozni emberekkel), aki kutyát sétáltat, mint aki fut (illetve én például szoktam futni a kutyámmal). De ez annak is köszönhető, hogy nagyjából kialakult egy út, amit mi kutyások használunk és amit azok használnak, akik futnak.

Az, hogy egyes póráz nélkül sétáltatnak főleg annak köszönhető, hogy nincs elég kutyafuttató. Itt a kerületben sincs. Sikerült elérnünk 13 új kutyafuttató létesítését, de sajnos ezt is olyan helyekre teszik, ahol alig laknak, vagy kertes házak vannak, ráadásul egymás mellé. Most ez ellen kezdtünk aláírást gyűjteni.

Mert mi értelme egy kutyafuttatónak, ha azért 1 órát kell sétálni a kutyával? 1 óra oda, 1 óra vissza, máris 2 óra a hidegben, kis termetű kutyával. Mi értelme van ennek?

2016. jan. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es válaszoló, mit értesz a megfelelő reagàlàs alatt? Rengeteg tanácsot kaptam már, de nem lettem sokkal okosabb tőlük. Nyilván nem ugrálok előttük, nem hergelem, nem bántom őket.

Ha azt mondod, "ez az eredménye", akkor tán az én hibám, hogy jönnek-mennek a fenevadak, és gerjednek mindenre, ami mozog.. de ha egy ember veszélyeztet vagy korlátozza a szabadságod, az persze más tészta... Én csak lesántultam egy jó időre, van, akinek ez is áldás lenne, ha a kutyàs incidense után még élne.

Nem hiszem, hogy indokolatlan lenne a kérdés.

2016. jan. 31. 00:43
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

Ha a kutya közelít feléd, maradj nyugodj és határozott és kiabáld neki, hogy "TAKARODJ!" (persze, csak ha támadó szándékú), légy nyugodt, eszedben se jusson, mondjuk egy botot felvenni, ez egyesen hadüzenet.

Ha a kutya elment, menj el, DE ne fordíts hátat a kutyának.

Ha nem hagyta abba, hanem rád ugrott, ne eszetlenül kalimpálj, meg üsd a kutyát, hanem próbáld meg továbbra is nyugodtan (már amennyire megy ezután nyugodtan...) leszedni magadról a kutyát és továbbra is magabiztosan ordibáld, hogy "TAKARODJ!"

Egyébként a végzetes támadások az utcán elég ritkák, szerintem nagyobb eséllyel üt el egy autó, mintsem, hogy kutyatámadás miatt halsz meg (kutyatámadás előfordul gyakrabban, de általában a kutya hamar továbbáll).

A végzetes támadások gyakran akkor történnek, ha belépnek a kutya területére, mondjuk az udvarra, amikor a gazdi nincs jelen, az utcán pedig inkább falvakban, rossz kerítéseknél (az ilyen környéket elkerülöd).

2016. jan. 31. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Először is ne könyvelj el minden kutyát fenevadnak... Olyan nincs, hogy egy kutya se legyen km-eken belül, és soha ne találkozz velük. Mivel ezen változtatni nem tudsz, inkább fel kellene dolgoznod ami veled történt, és újra megbarátkozni a kutyákkal. Pszichológus tud ebben segíteni, kaphatsz beutalót is, ha a háziorvosnak elmondod hogy szerinted szükséged van rá, mert betegesen rettegsz tőlük. Tudom, én könnyen beszélek mert imádom a kutyákat, sajátom is van kettő, de a kóborokat is megsimogatom ha mellém szegődnek, akkor is ha nagytestű, egyszerűen ismerem a testbeszédüket és tudom mikor kell félni. (Eddig szerencsére nem kellett.) A kutyák nem fognak eltűnni a világról, így neked kell szemléletet váltani, illetve ha rádtámad nyugodtan fújd le spray-vel, ha a testi épséged a tét akkor ne nézd, hogy az neki mennyire fáj, vagy mennyire kínzó. Legközelebb talán jobban odafigyel az aki kiengedi felügyelet nélkül az utcára.
2016. jan. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!