Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Négyhónapos kutyámat próbálom...

Négyhónapos kutyámat próbálom leszoktatni arról, hogy séta közben húzzon, az alap módszereket ismerem, de felmerült pár kérdés. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Azt szoktam csinálni, hogy ha megindul és húz, akkor vagy megállok, és csak ha abbahagyta a húzást, indulunk el újra, vagy megfordulok, és teszek pár lépést az ellenkező irányba.


Többé-kevésbé működik.


Sok cikket elolvastam, videót megnéztem a témával kapcsolatban, de egy sor kérdésre nem térnek ki bennünk. Ezért írok itt.


Ezt a módszert mindig, minden egyes séta alkalmával csináljam?

Akkor is, ha így nem jutunk túl pár méterrel tovább?


Kapjon jutalomfalatot, ha szépen jön?


Mennyi időt hagyjak neki szaglászásra?

Szaglászás közben hagyjam, hogy húzzon, vagy akkor sem?


Ha nem hagyom SOHA hogy húzzon, akkor milyen hosszú legyen egy séta? Gondolom egy ponton túl már nem tud koncentrálni.


Ha másik kutyával találkozunk, elkezd össze-vissza ugrálni, tépi a pórázt, húz mint az állat. Hagyjam? A másik gazdának nem biztos hogy van türelme megvárni, amíg az én kutyám lenyugszik. Sőt, valószínűleg nem is igen nyugszik le.


Szerintetek mennyi idő még, amíg megtanulja, hogyan kell sétálni? (Lassan egy hónapja trenírozom.)


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!



2016. jan. 31. 10:38
 1/5 kisribizli válasza:

Szia!

Figyelj, az én kutyám is ilyen. Nagyon hiperaktív :D

Én úgy szoktattam le a húzásról, hogy minden nap kivittem sétálni rendszeresen ugyanúgy. Pl.: Kijelölsz egy pontot az utcában, és körülötte össze vissza mész amerre a kutyád akar. De ne ő legyen a főnök! Ezt csináld meg minden nap, hogy összeszedje a képzeletbeli pontod körül az információkat a szaglásával. Ezután nem lesz annyi infó, amit az orrán keresztül tud érzékelni. Ha ez sem megy, írj privátban ;)

2016. jan. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A fentiekhez még: póráz nélkül is van lehetősége kirohangálnia magát, más kutyákkal játszani? Erre is szüksége van. Így elfárad, és könnyebben fog menni a pórázfegyelem is.
2016. jan. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hetente járunk kutyaoviba, de például tegnap voltunk, és este mégis katasztrofálisan viselkedett.


Kutyafuttatóba is viszem, most a napokban nem voltunk, mert felázott nagyon, és mivel a kutya nagyon kicsi, csurom víz lesz ilyenkor ő is, és nem szereti, fázik.


Másik probléma, hogy sok kutya túl agresszív vele, még nem igazán talált pajtásokat. A gazdikkal is elégedetlen vagyok, a telefonjukat nyomkodják, nem figyelnek arra, mit csinál a kutyájuk, hogy mondjuk pont szétszedik az enyémet. Szóval a kutyafuttató nem vált a kedvencemmé.


A társasház udvarán el szoktam engedni, de nem teljesen biztonságos, mert bizonyos rácsokon befér. 80%-ban behívható, de az a 20% eléggé aggaszt. Múltkor is elszaladt, és nem akart visszajönni. Nagyon megijedtem. Szerintem még nem áll rá készen, hogy a ligetben elengedjem, a kutyaovis oktató sem javasolta.

2016. jan. 31. 12:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Szaglászáskor CSAK "pórázon belül" lazán kellene lenni, de ő mutatja az orrával hogy hol akar sétálni.

Ha nem működik csak pár méterben a pórázon séta akkor pár méterenként válts irányt amint utánad mpzdul azonnal jutalomfalat. Aztán szép lassan kitilhatod a határát. Ne hagyd hogy húzzon! Soga! Tudnia kell hogy te irányítást, jutalmazd minden jó irányba mutató cselekedetetét. Hogy medsig sétáltasd a válasz, amennyit a kutyus igényel, és amennyi a pórázon jól esik! Ne többet mert utálni fogja , mert negatív élményként fogja fel. 😊 mivel még kicsi ezért a külső ingerek megzavarják. Azt javaslom gyakorold vele olyan helyen ahol kecés inger éri. Aztán ha x időt vagy métert megy neki a séta , vidd ingergazdag közegbe. 😊 Nagyon kicsi még, tehát ne várj hosszú sétákat. Sokat játsz vele hogy kifáradjon, ronyggyal húzasd, kötellél, szaladgáljon,húzzon vonjon, észre fogod venni a különbséget sokkal jobban fogja bírni. A kutya fehlettségétől, és a kapcsolatotoktól függ mennyi idő. Ha pozitív élménnyel köti össze pl. Jutalom falat, gyorsan megszereti és így gyorsan is tanul. Egy hónap altt meg lehet tanítani. Ha minden nap tanigatod neki, akkor gyorsan megtanulja. 1 hét! 😊 Én néhány nap altt tanítottam meg, de én Naponta többször is elvittem pár méteres sétákra . Utána már csak meg kellett mutatnom neki a pórázt és már ugrált is mert tudta hogy jó dolog, sok a jutalom falat. Már azóta nagy, nincs szüksége jutalom falatra . Bocsi h hosszú lett. Ügyesek legyetek! Sok sikert! 😊

2016. febr. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, utolsó!


Mi már egy hónapja sétálunk, mióta megvannak az oltásai, minden nap, 5-6-szor biztosan leviszem (lakáskutya, nincs udvar, tehát minden egészségügyi séta séta). Mégis húz. Vannak jobb időszakok, vannak rosszabbak. Mostanában azt csinálja, hogy "befékez". Tehát nemcsak előre húz, hanem hátra is. Megállásra kényszerítve. Borzalmas!

2016. febr. 7. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!