Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen sűrűn előforduló...

Milyen sűrűn előforduló kutyabetegségek vannak?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a sérvre, a megfázásra és stb. Áprilisban veszem meg az első kiskutyám (törpe pincser, mini méretű) és érdekelne hogy milyen betegségek alakulhatnak ki nála, mire figyeljek, és mivel előzhetem meg ezeket.
2016. jan. 31. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha olyan szülőktől származik, amelyeknek megvan minden egészségyügyi szűrése, átestek minden kötelező vizsgálaton, akkor nagy valószínűsséggel egészséges lesz a kiskutya. Ezt a tenyésztőtől kell megkérdezni.
2016. jan. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát kezdjük azzal, hogy törpe PINSCHER és egy méretben van, tehát ami "mini", azzal úgy számolj hogy felnőve ilyen 10-15 kiló lesz. Nem egy embert ismerek, akiknek a "mini" yorkija egy 10 kilós pincsi lett, az "extra mini csivava" pedig egy 15 kilós foxi-jellegű kutya lett. A "mini pincser" meg általában valamilyen tacskó keverék szokott lenni, szóval ha nincs törzskönyve, akkor erre számíts...


Egyébként sem értem, egy fajtatiszta, normális méretű törpe pinscher a maga 4-6 kilójával nem elég kicsi? Vegyél akkor tengerimalacot, ha ennél is kisebb kell...

2016. jan. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés hogy mit vegyek és hogy mért nem jó ez a fajta kutyus hanem hogy milyen betegségekkel kell számolni egy kutyánál.
2016. jan. 31. 14:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát a szaporítós "mini" keverékeknél nem lehet tudni, bármi kijöhet és ki is szoktak jönni. Epilepszia, allergia, légcsőszűkület, csontritkulás, könnycsatorna-elzáródás, térdkalács ficam, patella, PRA...


Ajánlom figyelmedbe: [link]

2016. jan. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amúgy mennyibe került volna ezt beguglizni?

Tessék: [link]


"Nem az volt a kérdés hogy mit vegyek és hogy mért nem jó ez a fajta kutyus hanem hogy milyen betegségekkel kell számolni egy kutyánál."

Remélem nem akadtál ki Ketteske és Négyeske válaszán, mert sajnos arról szól a kérdés: azzal nagyon sok betegséget meg tudsz előzni, hogy jól választod meg, hogy kitől, milyen kutyát veszel. Megpróbálom nyugodtan elmagyarázni.


Ahogy a többiek is írták, törpe pinSCHer hivalatalosan csak egyetlen méretben létezik: 25-30 cm és 3,5-5 kg között.

Tehát, aki más méretben (mini, extra mini, teacup, normál stb.) akar neked kutyát eladni, az hazudik, mint a vízfolyás és sokkal jobban érdekli a te pénzed, mint az állatai egészsége.

Bizonyos kutyafajtákra jellemzőek bizonyos öröklődő betegségek. Törpe pinschereknél ilyen pl. a patella luxatio (térdkalácsficam) és a progresszív retina atrófia (PRA). Az előbbit méregdrága műtétekkel helyre lehet tenni, az utóbbi gyógyíthatatlan és a kutya teljes megvakulását okozza. Ezeket a betegségeket bizonyos orvosi vizsgálatokkal ki lehet szűrni, normális tenyésztő le is szűreti ezekre a kutyáját (tud róla orvosi igazolást mutatni). (Egyébként a tenyésztési engedély megkapásának, a törzskönyv kiváltásának egyik feltétele ezek az orvosi szűrések).

A másik gond, ami elő szokott fordulni, hogy a szaporítóktól eleve beteg kutyát hozol el: parvós, életveszélyesen férges stb. Keresgess egy kicsit a kérdések között, sajnos nagyon sokan belefutottak már ilyenbe. Valószínűleg #2 és #4 is azért akadt ki ennyire, mert túl sok beteg, szaporított kutyát láttak. Én a spektrum másik oldalán vagyok: egy olyan kutyát fogadtam örökbe, akit szaporítottak, egészen cifra az egészségi állapota.


Bár honnan is lesz kutyád (árokpart, menhely, aranykoszorús mestertenyészet), 48 órán belül érdemes elvinni orvoshoz általános egészségügyi ellenőrzésre, megbeszélni az oltási programját, a féreghajtását, illetve hogy ő milyen védekezést ajánl a szúnyogok terjesztette szívférgességre. Érdemes arról is kikérni a véleményét, hogy az utolsó kombinált oltásáig érdemes-e kivinned sétálni. Eléggé megoszlanak róla a vélemények.


Szerintem érdemes utána nézni a kutya megfelelő táplálásának, helyes étrenddel nagyon sok probléma megelőzhető.

2016. febr. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!