Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik kutya...

Szerintetek melyik kutya fajtát válasszam most? Mopsz vagy tacskó?

Figyelt kérdés

Ősszel meghalt a kutyusunk , ( bichon bolognese) ami nagyon megviselt minket, azóta rettenetesen üres a lakás nélküle.

Már elérkezettnek látom az időt egy új kutyusra, de ő neki én lennék a kizárólagos gazdája.

A problémám csak az, hogy nem tudok dönteni a fajták közül, mind nagyon nagyon édes, imádok minden kutyát, de szeretném, ha társam lenne.

Lakásban lakunk így a kisebb termet jöhet szóba.

Elsősorban a mopszon és a mini tacskón gondolkodom, nem tudom melyik illene hozzám jobban, mindkettő elragadó.

A mopsz elvileg horkol, és rossz alvó vagyok, de mindig is kutyával aludtam, nem szeretném ezért kicsukni, plusz nem tudom mennyire hullik a szőre.

A tacskó meg kérdés, mennyire lenne ragaszkodó, bújós.



22L


2016. jan. 31. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
A mi tacskónk nagyon bújós:) Ha itthon vagyunk,el sem mozdul mellőlünk,utál egyedül lenni.
2016. jan. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Először is fajtatiszta kutyát szeretnél vagy örökbefogadni?


Egy mopsz kiskutya tenyésztőtől igencsak drága, akár 200 ezer forint is lehet az ára, de a tacskónál is készülj fel rá, hogy 100 ezer forint lesz kb.


Ha erre nincs pénzed, akkor javaslom, hogy fogadj örökbe egy árva kutyust.

2016. jan. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy 100-200 körül van, fajtisztát szeretnék igen:)

mopsznál találtam is egy nagyon jó almot ahol a tenyésztők is nagyon rendesek, tacskónál még nem, de rajta vagyok a dolgon:)

2016. jan. 31. 15:25
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A tacskók tüneményesek, de számíts rá hogy nagyom akaratosak tudnak lenni. Nekem voltak tacsijaim, az önfejűségük ellenére sem bántam egy velük töltött pillanatot sem. Most egy keverék kutyám van, aki legalább annyira akaratos mint ők voltak.
2016. jan. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

haha nem baj:)

most sikerült találnom egy jó tenyészetet ( mert eddig jócskán botlottam rosszba is), remélem hamar elérem őket, mert van még szabad kutyusuk, és nagyon szépek!

2016. jan. 31. 15:42
 6/9 anonim ***** válasza:
A mi tacskónk is cuki. Úgy hívjuk, hogy bambi, fiam adta neki a nevet, mert olyan bambi feje van. :) Bújós, igazi pusziosztó, szereti visszahozni a labdát nameg rágja állandóan.
2016. jan. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy mit vársz a kutyától?


A mopsz olyan kis aranyos. És ennyi! :D


A tacskó vérbeli vadász, kurta lábú atléta, hatalmas egóval.


Ha valamit sportolni is szeretnél a kutyával, pl. futni, akkor mindenképpen tacskót válassz. Ha rendszeresen túrázni mennél tacskó. Ha nyáron a 30 fokban is ki akarod vinni a kutyád anélkül, hogy túlhevülne, tacskó.


A mopsz elég beteges fajta (a tacsinak meg a gerincére kell vigyázni), emellett gülü szemű és rövid orrú. A szeme sérülékeny, az orra meg nem látja el rendesen a feladatát, pl. télen nem melegíti fel az orron beszívott levegőt se, nyáron fordítva... DE! Ha egy egyszerű természetű kutyát akarsz, akivel a kanapéról együtt tévéztek és elsétálgattok a környéken, akkor mopszot vegyél.


Nevelés....A mopsz talán nem olyan jó tanuló, de biztos kevesebbet fog makacskodni, mint egy tacskó. A mopsz szerintem egyszerűbb jellem, könnyebb a helyes viselkedés felé terelni, mint egy tacskót.

Tacskó-amstaff keverékem van, rémálom néha amit művel :D

Szóval kell hozzá egy stabil idegzet, ha kifogsz egy igazán karakán egyedet.


Nyilván mopszból is van amelyik terminátornak képzeli magát és tacskóból is van kis besz.ri nyámnyila egyed :D


Mindkét fajta ragaszkodó és mindkettőnek hullik a szőre, bár a mopszé szerintem jobban, a mopsz gazdik mindig ecsetelik mennyi szőr kijön abból a kicsi kutyából.

2016. febr. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem még valamit...Ha póráz nélkül pl. erdős részen tervezed majd sétáltatni a kutyád, a tacskóval nagy valószínűséggel jobban meg fog gyűlni a bajod, ha pl. le akarod hívni egy mókusról, vagy sünről :D
2016. febr. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem mopszom van, és valóban horkol, meg szuszog, röfög.:D Szóval hangos kutya. Időközönként neki is hullik a szőre.

A lépcsőházunkban volt tacskó is, ha egyedül maradt otthon, mindig kaparta az ajtót, és sírt. A mopszunk hozzászokott ahhoz, hogy egyedül van otthon, lefekszik, alszik.

2016. márc. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!