Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 18 év alatt ivartalaníttathato...

18 év alatt ivartalaníttathatom én a kutyánkat?

Figyelt kérdés

Sziasztok

A kutyám 9 hónapos és tavasszal szeretnénk ivartalaníttatni. Eleinte anyukám is benne volt, de a régimódi gondolkodású ismerősei egyfolytában lebeszélik, és a 12! éves testvérem is elkezdte mondogatni, hogy jaj hát én(mármint ő) akarnék kiskutyákat. Az biztos, hogy nem lesznek kiskutyák!(egyrészt mert szinte csak én foglalkozom a kutyával, másrészt mert keverék, nem fogunk gyártani újabb keverékeket, nem tudnám egyedül annyi kiskutya felnevelését sem vállalni, mivel ez is az én nyakamon maradna).

Tehát mostanában már nem helyesel anyukám sem a műtétre, mert az majd biztos árt a kutyának.

A kérdésem az, hogy ha én kérek időpontot állatorvoshoz, ivartalanítanák egy 18 éven aluli gazda kérésére?

Illetve, hogyan "befolyásoljam" újra a családomat, hogy megint helyesnek gondolják a műtétet?



2016. jan. 31. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

állatorvos függő!

van olyan, ha kifizeted a meghatározott díjat, nem foglalkozik azzal hogy nagykorú vagy, vagy sem.

? a Te kutyád háziorvosa ilyen-e?

2016. jan. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Ilyen idióta szülőket, komolyan... Remélem hogy megengedi az állatorvos neked is.
2016. jan. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az oltási könyv, vagyis a kutya tulajdonjoga kinek a nevén van?
2016. jan. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Kérj meg egy (vagy akár több) állatorvost hogy magyarázza el anyukádnak hogy miért fontos az ivartalanítás, illetve hogy ezzel jót tesztek a kutyátoknak.
2016. jan. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az oltási könyv nem az én nevemen van.

Hát nem a legfelelősebbek, igen, de nem tudok mit csinálni.

Édesapám nem vesz részt ebben az egészben, de gondolom úgyis egymás pártját fognák..

Egyébként az ivartalanítást nem a saját orvosunknál szeretném, ő csak az oltásokat adja, mivel ő van legközelebb, hanem amikor a kutyánknak komolyabb baja volt, akkor egy másiknál voltunk, és ő nagyon szimpatikus volt, mindenképp rá gondoltam. Az lesz a legbiztosabb, ha megkérdezem tőle!

Egyébként ha mást nem, maximum kicsit arrébb csúsztatnám a műtétet, mert két hónap és 18 leszek, csak olyan időpontra szerettem volna időzíteni, amikor szünetem van.

Egyébként nem lenne esedékes már a tüzelése? Közepes testű, 9 hónapos, egy ismerősöm ilyen kutyája ennél már hamarabb tüzelt.

Mindenesetre köszönöm a válaszokat!

2016. jan. 31. 17:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Beszélj azzal a másik orvossal, ez lesz a legjobb. Az első tüzelés nem napra pontosan történik. 6 hónapostól 1-1 és fél évig bármikor megtörténhet.
2016. jan. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Persze, így lesz.

Köszönöm, akkor ezek szerint még beleférünk az időbe.

2016. jan. 31. 19:42
 8/9 anonim ***** válasza:

szerintem nincs akadálya. ha ismer már az orvos, valószínűleg a személyidet sem fogja elkérni.

nem tudod elintézni, hogy átirattassák a nevedre? én nem voltam még 15, mikor kutyám lett, mindene az én nevemen van azóta is, én döntök róla, a kutya nem nézte soha a koromat.

2016. febr. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem ismer egyáltalán, csak 1x voltam nála, de akkor lett nekem nagyon szimpatikus, ég és föld a másik orvosunkhoz képest, és rögtön tudta, hogy mi a baja a kutyának.

Ha más nem, tényleg 3 héttel később lesz megműtve, az nem akkora tragédia. :)

Köszi a választ. :)

2016. febr. 1. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!