Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túl agyalom, nem tudok dönteni...

Túl agyalom, nem tudok dönteni, ti melyik kutyust választanátok?

Figyelt kérdés

van még egy mopsz egy jó kennelből, nagyon aranyos a tulajdonos is, törzskönyvvel 150E.

Van egy tacskó, igaz az nem pesti, vidék, de leutaznék érte, törzskönyvvel 100E.

illetve egy mini uszkár 150E -ért.

Mind a három fajtát imádom, de eddig másfajta kutyusunk volt. Nem tudom eldönteni, s ma- holnap kéne vissza szólnom, ha biztosra szeretnék menni.

Mi alapján válasszak?

A mopsznál a tenyésztő és a segítőkészség , profizmus tetszik, közel is van, és biztos igazi mopsz lenne. A tacskónál a kutyus elbűvölő, plisz mestertenyészet, de nem voltak annyira kedvesek, olyan normál. Nem tudom mi lenne személyesen, hisz elég messze van.

Az uszkárnál rendesek voltak, de nem tűnt túl meggyőzőnek a dolog.


Szerintetek?


2016. jan. 31. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
hát zárd ki az egyiket, az uszkárnak a szőrzetét ápolni kell, jóval többet azért, én pl őt nem választanám. A tacsit pedig akkor ha mondjuk kevés a lépcső. A mopszot sem választanám mondjuk, de csak mert nekem nem tetszik, de aranyos kutyus :) A tacsival meg rengeteg programot lehet csinálni, erődben is eldugni neki dolgokat stb :) sok sikert :)
2016. jan. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szívesen ápolom az összes kutyust azzal nincs gond:)

A mopsz elvileg nagyon tud horkolni, a tacskó meg csöndesebb, viszont mivel vadászkutya, nem tudom mennyire tud nyugodt lenni mint mondjuk a mopsz.

A lényeg, hogy ragaszkodó legyen, kedves, és ne legyen idegbeteg, izgága.

Mindkettőnek egyformán hullik a szőre, igaz?

2016. jan. 31. 18:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Én az uszkárt választanám a helyedben. A mopsznak és a tacskónak is olyan tulajdonságai vannak, amik nem egészségesek. Lehet, hogy cuki a turcsi orr és vicces amikor horkol, csak az a kutyának rossz.
2016. jan. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én mopszot nem választanék, de ez a személyes véleményem (a szemproblémái miatt sem, meg a rövid arcorri része miatt sem - nem túl egészséges, hogy ilyen kutyát tenyésztenek).


A tacsit már inkább, de azt tudnod kell tényleg, hogy a tacsi nem tipikus öleb. Kissé makacs, nehezebben tanítható, nagyon mozgékony, sok foglalkozást és mozgatást igényel. Ettől még persze aranyosak, de tudni kell velük bánni.

Az uszkár mint fajta talán a legszimpatikusabb, okos, értelmes kutyák, persze attól még kutyaként kell nevelni őket is.

Mi nem tűnt az uszkárosnál meggyőzőnek?

2016. jan. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A tenyésztőben és az információkban volt valami ellenszenves.

Uszkárt sajnos nem találok, eddig egy olyat találtam ahol a nő nagyon barátságtalan volt, illetve még van egy hely ahol most vannak de ott nem veszik fel.

Tacskó meg mopsz pedig biztosan van de már csak 1-1 kölyök.

Inkább tacsó felé hajlok, hisz pici, jobban tudom vinni, nem horkol, jobban lehet öltöztetni, babusgatni, annyi videó van fent róla youtube-on:) csak félek, hogy leutazom vidékre és mi lesz, ha valami ellenszenves lesz, a gazdijuk, vagy a szülők.

viszont a mopsznak a tenyésztői nagyon rendesek, vannak fent videók is, oké tényleg nem túl egészséges kutyafajta, viszont ő is nagyon édes, és jól el van lakásban is.

Nem igazán tudok dönteni:(

Talán picit a tacskó fele jobban hajlok, de még holnapig van időm:)

2016. jan. 31. 20:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell a mostani eladó kölykök közül választanod! Felvehetsz kapcsolatot olyan tenyésztőkkel is, ahol jelenleg nincs eladó kölyök, de előjegyeztethetsz egy következő alomra. Az "igazira" megéri várni :)
2016. jan. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"minit" semmiből sem választanék

A többi már szubjektív.

Én lemennék a tacskót megnézni, ha az tetszik a legjobban, ennyit megér a dolog. Ha a tenyésztő korrekt, akkor ne azon múljon az ügy, hogy nem tűnik számodra elég szívélyesnek a telefonban.

Viszont az tényleg igaz, hogy ha egyik sem felel meg mindenben az elképzelésednek, akkor várj egy új alomra.

2016. jan. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A tacskók a makacsságuk miatt hatalmas egyéniségek. Gyerekkoromban otthon tacskónk volt. A mienk pont nem vot egy izgága, mozgékony egyed, de vadászkutya révén inkább ez inkább kivétel.

Mopsz nekem hem tetszik a rövid orra és a szeme miatt, de ez izlés dolga. A szőre nagyon hullik.

2016. febr. 1. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!