Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ilyen feltételekke...

Szerintetek ilyen feltételekkel befogadhatok bármilyen állatot?

Figyelt kérdés

Vidékről jöttem fel Pestre egyetem miatt, a labradorom nyáron halt meg (14 évesen ): Most egy 3 részre osztott családi ház 30 nm-én élek egyedül, van egy kb 80 nm-es udvar. Legfőképp egy kutyában gondolkodom, viszont nem tudom ennyi hely elég lenne e neki (kis vagy közepes termetű), heti 2-3x tudnám sétáltatni minimum (ha van időm akkor többször is), kinti-benti kutyus lenne, hétvégente párszor kutyasuli. Ami a probléma viszont, hogy nem tudom ennyi helyen nem érezné e rosszul magát, illetve hogy nem lenne e sokat egyedül (én átlag 5 órát töltök egyetemen hétköznap). A menhelynél jobb körülmények azért, de bevállaljam szerintetek így? Legfőképp egy labit vagy ahhoz hasonló keveréket szeretnék, gondoltam rá, hogy beteg vagy öregecske kutyit fogadnék be akkor nem lenne akkora mozgásigénye, de nem akarok az elkövetkező években mégegy halált :(


Cicára is gondoltam, de az meg csak benti lenne és biztos, hogy 30 nm kevés neki, úgyhogy ezt kilőttem.


2016. jan. 31. 23:36
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem albérlet, vagy ha albérlet és engedi a főbérlő akkor tarthatsz, csak tényleg foglalkozz vele és szeresd. Jobb lenne ha egy idősebb kutyát vennél magadhoz, a labradornak azért van mozgásigénye, de ezt te is tudod ha neked is az volt. Az állattartás pakliban pedig sajnos mindig benne van, hogy minden ok nélkül bármikor elpusztulhat a kedvencünk akár kölyökként is. Én a helyedben, valami közép-kistestű kutyát hoznék, de biztos, hogy nem hiperaktív kutyát, hanem "nyugodtabbat".

(viszont azért a kutyák 95%-a hiperaktív tud lenni míg kölyök, de ez ezzel jár :) )

a macseknak meg nem kevés a 30m2, ha tudsz elég ingert teremteni neki

2016. jan. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Ha a "heti 2-3x tudnám sétáltatni minimum" fel tudnád tornázni napi 2-3 sétára (minimum fél óra 1 séta) és ezt minden nap be tudnád tartani, egy kisebb energiaszintű kutyát tarthatsz (azért nem azt mondom, hogy kis termetűt, mert némelyik kis termetű kutya igazi energiabomba, míg a közepes és nagy termetű fajták között is vannak kisebb mozgásigényűek).
2016. jan. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Jól gondolod, nagyon kevés neki ez a hely, csak szenvedés lenne az élete.

Az igazi állatbarát mindig az állat érdekeit nézi és nem egyszer használatos, eldobható játékszert, unaloműzőt lát benne.

Ezt tartsd mindig szem előtt.

Nem lenne sokat egyedül?

Napközben egyetem, délután-este szemináriumok, bulik, aztán gondolom hétvégén irány haza.

Az egyetemi évek legritkább esetben szólnak az otthon ülésről.

2016. jan. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A menhelynél bőven jobb körülményeket biztosítasz akár kutyát, akár cicát fogadsz be, csak gondolj arra, hogy nehéz kutyával albérletet találni.

Nézz be egy menhelyre, viszonylag kis ketrecekben van ott egy rakat macska, a 30 nm paradicsom ahhoz képest, de ha kevésnek érzed magad hozzá, akkor lehet más állatot is menteni. Például rengeteg nyuszi is "kerül utcára" (én a fekete kislányt vinném, ha lenne helyemmég állatnak): [link]

2016. febr. 1. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!