Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánkkal kell lenni mikor...

A kutyánkkal kell lenni mikor meghal?

Figyelt kérdés
Az én kutyám még persze nem tart ott de nagyon öreg és ez régóta foglalkoztat. Mert egyes kutyafajok el is szöknek otthonról akkor,de úgy gondolom olyankor nem szeretne egyedül lenni mert nagyon félhet. Mit gondoltok? Valaki hozzáértő?

2016. febr. 1. 08:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáértőnek nem mondanám magam, de a nővérem kutyusa amikor már nagyon öreg volt, még megvárta amíg a nővérem hazaér, odatotyogott hozzá, belebújt az ölébe, ő átölelte és vége :( Én is hallottam, hogy a kutyusok olyankor elszöknek, elbújnak valahová, de ez sem minden kutyára igaz ezek szerint.
2016. febr. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ó te jó ég :( nagyon sajnálom
2016. febr. 1. 08:37
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy szeretetben élő kutya nem szökne el otthonról, épp ellenkezőleg. Legyél vele.
2016. febr. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm
2016. febr. 1. 08:45
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennek nem sok köze van a szeretethez, és nem is nevezném szökésnek. És pláne nincs köze "kutyafajokhoz" meg fajtákhoz se.

Egyedi dolog, melyik hogy éli meg.


Elég általános ösztön, nem csak a kutyáknál, más állatoknál is megfigyelhető jelenség.

Leginkább úgy tudnám körülírni, hogy van egy mondás, hogy "az ember az életét egyedül éli"


Ez arról szól, hogy egyedül születünk meg, egyedül távozunk ebből a világból, akárhányan vesznek körül minket, a halál útját egyedül fogjuk végigjárni. (és életünk során is mindig van egy részünk, ami csak a miénk, a legszemélyesebb gondolataink, amiket egyedül élünk meg.)


Erre vezethető ez vissza, az elmúlás egy olyan privát intim dolog, amit a legmélyebb szinten így is, úgy is, egyedül él meg a kutya. Ezért vonul el.

Nem szökik, egyszerűen csak érzi, hogy az élet az élőké, ő pedig már távozóban van.


Ettől persze hiszem azt, hogy jól esik neki, hogy a legvégsőkig mellette vagyunk, ha a jelenlétünk nem tolakodó.

Én pl szabadságot vettem ki, mikor egyértelműen látszott, hogy nem sok van hátra a kutyámnak.


Nem otthon halt meg, utoljára lementünk sétálni, látszott, hogy mehetnékje van, bár menni alig bírt.

Van előttünk egy parkos rész, ott lefeküdt egy bokorhoz. Mellé dőltem, kb másfél óráig feküdtünk ott. Ölben vittem haza...

2016. febr. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom segít, de én ezt olvastam még régebben. És én kikértem az állatorvos tanácsát mikor közel volt a dolog a kutyusunknak. De ahogy a cikk írja, tényleg lehetett látni hogy most már menni akar. Nálunk a helyére ment a játékával és elaludt.
2016. febr. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

elöző voltam, itt a cikk

[link]

2016. febr. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 homo ludensz ***** válasza:
Mindig is volt kutyánk s most is van. Évekkel ezelőtt volt egy 16.évében lévő kistestű keverék kutyánk. Útólsó évében nyáron a nejem 2 hétre Spanyolországba nyaralt és én imádkoztam hogy várja meg a kiskutya míg megjön. Istennek hála megvárta örültek egymásnak majd másnap délelőtt a kardigánomon elaludt a garázs előtt csendben. Itthon a kertben temettem el úgy hogy a könnyeim folytak.
2016. febr. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezek nagyon szomorú történetek nagyon sajnálom ami veletek történt részvétem és köszönöm a válaszokat!
2016. febr. 18. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!