Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyás és cicás gazdik!...

Kutyás és cicás gazdik! Hogyan tudtátok összeszoktatni őket?

Figyelt kérdés
3 éves lánycicám mellé szeretnék lány bolognese-t!
2010. márc. 29. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Az én esetem viszonylag könnyű volt. Az utcán csapódott hozzám egy kis szőrgombolyag, lehetetlen volt lerázni, így befogadtam. Nagyon kis fiatal cica volt még akkor. Igen ám, de ott volt a kutyám aki rühellte a macskákat.

Én ezt úgy oldottam meg, hogy naponta kétszer kivittem az udvarra a cicust az ölemben, leültem a padra. A kutyám persze rögtön ott volt, és szinte remegett az idegtől mikor megérezte a macska szagát. Nagyon sokáig ment ez a játék, hogy engedtem neki megszagolni a cicát aztán ha nem morgott akkor jutalomfalat simisimi, igyekeztem a cicát is úgy simogatni, hogy a kutya lássa, őt is szeretem. Szóval eljutottunk odáig, hogy együtt alszanak, bár más macskát azóta se tűr meg a kutya.

Az én esetem szerintem azért volt könnyebb, mert egy tényleg nagyon icipici cicáról volt szó. Ergo nálam inkább a kutyát kellett meggyőzni arról, hogy a macskát nem desszertnek hoztam.

Nálatok más a helyzet, mert már 3 éves a cicád. De szerintem ha kölyökkutyát hozol, azzal nem lesz probléma. Mert a macskák eléggé helyre tudják rakni a kölyökkutyákat egy-két jól irányzott pofonnal. Sok sikert:)

2010. márc. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2 lán cica mellé hoztam egy kölyök mudit. Igazából nem nagyon szoktattam őket, de mindig rászóltam a kutyára, ha akár csak játékból megkergette őket. Egy idő után öszeszoktak, most inkább a cicáktól kell védeni a kutyát.
2010. márc. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
az én kutyám mellé, aki akkor 2 éves volt, tavaly hoztam egy 6-8 hetes kiscicát. a kutya azelőtt nagyon macska gyűlölő volt. mikor megérkezett a cica, a kutyának mondtuk, hogy "miénk, nem szabad", és békén hagyta. együtt simogattuk őket, hogy lássa, ugyanannyira vannak szeretve. bár néha eleinte elkapta a szőrét, úgy elcsípte, de nem bántotta. most már a kutyám jól elvan a macsekkal, de csak vele, mert az összes többi macskát széttépné.
2010. márc. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én nem csináltam semmit velük. Éltük tovább az életünket. Ha a kiskutya piszkálta akkor rászóltam és fordítva de sosem ismertettem őket. Eddig az összes macskám és kutyám gaától összeszokott.
2010. márc. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*magától
2010. márc. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
3 éves lánycicánk mellé került egy befogadott tacsi kisfiú (nem lakásban tartottak, udvaron találkoznak), aki remegett az örömtől, ha csak meglátta a cicát. Ez a mafla macsek meg már messziről fúj rá. Most ott tartunk, hogy maga mellé engedi már a kutyust, de minden gyanúsnak vélt jelre felemeli a karmait. A kutyu imádja, lesi minden mozdulatát, macsek meg elviseli. A kutyának kell ebben az esetben alkalmazkodni, nekünk meg figyelni, hogy véletlenül se kergesse vagy ilyesmi.
2010. márc. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is könnyű volt hozzászoktatni. Kaptunk 3 éves kutyánk mellé egy kölyök cicát. A kutyánk előtte még nem látott macskát, ezért azóta elvannak. sajnos 3 éve eltünt a cicunk... A kölyke rühelli a kutyánkat, de együtt szoktak aludni, szóval nem komoly, csak néha mosolyszünet. A kölykei (2 kölyök, 3 cicánk van) szeretik, minidg eljátszanak együtt.

A macskák nehezebben szoknak hozzá a kutyákhoz, ezért nehéz dolgod lesz. Ha szeretnél egy kutyát, vedd meg, ne félj, hozzászoknak egymáshoz, még ha néha lesz egy-két csetepaté. A kutya megfogja szokni, hogy a macsek nem szereti, így nem is megy oda hozzá.

Sok szerencsét!!

2010. márc. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen:)

én szeretnék kutyust,de azért a cicámat is meg akarom tartani,ez nem is kérdés...de én inkább a kiskutyát féltem,ismerve a cicámat...:)

2010. márc. 30. 11:56
 9/9 Akiteki ***** válasza:

Inkább a kiskutyát kell félteni.

Ha a macsek nem bántja, akkor semmi gond. A kölyökkutya alapból nem bántja a cicákat. Egy felnőtt macska viszont ellenséges lehet a kutyával.

2010. márc. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!