Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amit nem tudnak eladni kiskuty...

Amit nem tudnak eladni kiskutyát a tenyésztők mit csinálnak velük?

Figyelt kérdés
Már régóta keresek csau csau kiskutyát elérhető áron (20000) házi kedvencnek de csak 35-40 től találok meg 100 ért nem hiszem h minden ilyen és más fajta kutyát állandóan eltudnak adni. Inkább nem a pénzt hanem azt kéne nézni h jó helyre menjen.
2016. febr. 2. 19:26
1 2
 1/15 anonim válasza:
39%
Szerinted egy tenyésztő miből él? Ugyanabból, mint minden más ember: pénzből. Eladhatná olcsóban is, de akkor csökken a bevétel, és az újabb születendő kiskutyákat már nem tudná úgy ellátni.
2016. febr. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy igazi tenyésztő inkább a minőségre megy és nem a mennyiségre, nem elleti túl az anyakutyáit, nem kevés pénzt költ a tenyésztésre, nem véletlenül adják a kutyákat annyiért, amennyiért. Ha nem tudod megfizetni, válassz menhelyről kutyát, azzal egy kis életet is megmentesz, viszont arra készülj fel, hogy el is kell tudni tartani és az sem két fillér.
2016. febr. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Választ a kérdésemre ugyan úgy nem kaptam. Gondoltam hogy ilyen kommentek többsége lesz.
2016. febr. 2. 19:39
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem találkoztam még olyan tenyésztővel ( nem szaporítóval) akin kutya maradt volna! A legtöbb ilyen embernél nemhogy "maradék" kutyus nincs hanem rendszerint komoly várólisták vannak!
2016. febr. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__7135324-miert..

Ezt a kérdést én tettem fel. Nem egészen a kérdésedre válasz, de sokmindent megérthetsz belőle :)

2016. febr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Simán eladják akár 100-ért is.A törzskönyves,szűrt ,tenyészszemlén megfelelt egyedektől(+ ha esetleg vitték kiállításra is),rendesen oltott-féregtelenített kiskutyákat akár többért is.Aki TENYÉSZTŐTŐL (direkt írtam nagybetűvel,és nem kiabálok :-) ) az megnézi kinek ad el kutyát,ált.garanciát is vállalnak 1-2 dologra,ha később gond lenne a kiskutyával...A tenyésztő nem minden egyes tüzelés alkalmával fedezteti be a szuka kutyát....és még sorolhatnám...Amennyiért te szeretnél kutyát,azt max. szaporítónál tudod beszerezni,vagy ennyiért még ott sem...
2016. febr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért kerül ennyibe, mert a 100 ezerért valóban azt kapod, amit akarsz, az pedig nem olcsó, hiszen egyrészt a szülők sok pénzbe kerültek, a tagsági díj sem olcsó, kiállításra viszik a kutyákat, a kicsiket törzskönyveztetik, oltatják, féregtelenítik, egy szaporító viszont nem ad meg nekik semmit, és kapsz egy keveréket 20 ezerért, elérhető áron, amit a menhelyről is kihozhattál volna.

És de, el tudják adni, mivel a kölyköket előre le kell foglalni. Ha mégsem tudják eladni, akkor meghirdetik, vagy megtartják.

2016. febr. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Vannak tenyésztő ismerőseim, soha egyetlen kiskutya sem maradt a nyakukon, pedig náluk a "selejt" kölykök mennek el 120-150 ezerért. A "jó" kölykök ára 250-300 forint.
2016. febr. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Amit 20-30-40 ezerért veszel, az nem lesz csaucsau, maximum egy hasonló keverék. Egy fajtatiszta kutya ára 100-150 ezernél kezdődik, de szerintem egy csau ennél még sokkal drágább, hiszen ritka fajta.

Tenyésztőn (nem szaporítón) ritkán marad kutya, ha mégis, akkor tartja, amíg nem lesz gazdája. Általában lesz. A szaporító (azok, akik 30-40 ezerért árulják a kölyköket) meg simán megszabadul tőlük, jó esetben leadja menhelyre.

2016. febr. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A tenyésztőkön nem szokott kutya maradni, mert általában akkor hoznak le almot, amikor már bőven van rá előjegyzés. Sőt, inkább várni kell náluk a kiskutyára, nem hogy rajtuk maradna.

Ha mégis előfordul, akkor vagy eladják később (növendék vagy fiatal felnőtt korában), vagy megtartják, és ha megfelel, akkor tenyésztésbe fogják.


A fajtatiszta kutyák ára 100 ezernél kezdődik, fajtától függően ennél sokkal több is lehet.

Amiről te írsz, a 35-40 ezres kutyák nem fajtatiszták, lehet, hogy betegek is (vagy lesznek, amikor kijön rajtuk valamilyen örökletes betegség). És akik ezeket árulják, nem tenyésztők.

2016. febr. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!