Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha idős kutyának kihullik a...

Ha idős kutyának kihullik a foga, az mindenképpen betegség (pl. fogínygyulladás) jele?

Figyelt kérdés

12 éves törpe uszkár, tavaszra ütemeztünk fogkőleszedést az állatorvosnál (márciusra), de tegnap játék közben kiesett egy foga... Amennyire látom egészben, mert a gyökere is rajta van. Belenéztem a szájába, szerintem felül a szemfog mögötti fog lehetett, mert ott kicsit élénkebb rózsaszín a fog helye, de nem vérzik, nem látok lyukat sem. Szerintetek elvigyem állatorvoshoz azért, vagy ráérünk vele kb. egy hónap múlva?

Tegnap és ma is inkább beáztatva adtam neki a tápot (acana halasat eszik), hogy biztosan elbírja rágni.



2016. febr. 3. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Én tuti elvinnem, ez szerintem nem normális. A foginye gyengulhetett el.
2016. febr. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egészséges fog esett ki vagy fogköves volt?


A beáztatott táp nem volt épp túl jó ötlet, mert belemegy a szájában tátongó lukba...Mert biztos luk van a kiesett fog helyén. Ilyenkor inkább kockára vágott párizsit agy nagyobb darabokra tépett főtt húst érdemes adni, mert az nem morzsálódik meg kenődik össze-vissza a szájában.


Mindenképp vidd orvoshoz, MIHAMARABB, mert ha belement a kaja a sebbe/lukba akkor szépen berohad és jó nagy galibát csinálhat. Meg amúgy se normális, hogy csak úgy kiesett a foga.

2016. febr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van, a leírt diéta kell, és doki.
2016. febr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!