Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1,5-2 éves vizsla-szetter...

1,5-2 éves vizsla-szetter keverék kutyának puha a csontja, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Szalagszakadással műtötték a kutyám bal hátsó lábát, hétfőn mentünk vissza az utolsó kontrollra, mielőtt kivették volna az implantátumot. Nem terhelte a lábát, így csinált a doki egy röntgent, mert már rég szépen kellett volna járnia, s minden kontrollon mikor megtapogatta - most is - azt érezte, hogy nagyon jól gyógyul, jól forr össze, így nem érti a sántaságot. A röntgen kimutatta, hogy van egy csontnyúlvány a térde előtt, s ez zavarhatja a mozgásban. Gyorsan műtét. Mondta, hogy az el lett távolítva, de a csontok nagyon puhák, így a csavarok is kilazultak, újat kellett fúrni.

Mitől lehet, hogy puha a csontja egy kutyának? Örökbe fogadott kutya, glyco flexet szedünk a műtétet megelőző hónapól, tápnak taste of wildet kapott, de az nála nem vált be, így acanára váltottam (bár itt a burgonyás-csirkésre). Most kaptunk csonterősítőt.


2016. febr. 4. 03:22
 1/4 mohesz válasza:

Szia!

Én azt tanácsolnám, hogy adj neki kálciumot és foszfort, ami segít a csont regenerálásába.


Nekem sajnos már csak volt, egy német vizslám. Lesántult az egyik hátsó lábára. Az egyik orvos diagnosztizálta röntgen alapján, ízületi gyulladásra. Természetesen kezelést kapott, majd miután ugyanúgy sánta volt, elvittük másik orvoshoz. Aki kereszt szalagszakadást diagnosztizált nála, és természetesen mindent megtettünk érte, hogy meggyógyuljon. Miután a műtét után is sánta maradt elvittük egy neves orvoshoz. Aki megtudta állapítani egy teljes test röntgenből és egy vérképből, hogy csontrákja van a kutyámnak, ami már sajnos tüdő áttétes volt, így az altatás mellett kellett döntenünk.

Én azt tanácsolnám, hogy vidd el másik orvoshoz is, vagy ha nincs rá lehetőséged és van rá anyagi fedezeted egy vérkép vizsgálat nem ártana.

Persze nyilván az én esetem egyedi és nem szabad soha sem rosszra gondolni, de ha egy betegség időben fel van fedezve, akkor kevesebbet fog szenvedni szegény állat.

Én már 1,5 éve dolgozom állatok között, de puha csontúságról még nem hallottam.

És állatorvos és állatorvos között is van különbség. Hiszen az én kutyám esetében is minden állatorvos ugyanazt a daganatot nézte, ami tisztán látható volt és egyik sem diagnosztizálta rendesen.

Jobbulást kívánok a kutyádnak!

2016. febr. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem megfelelően kemény csont általában csak akkor fordul elő, ha mészhiányos és D-vitamin hiányos a táplálék (azaz angolkóros a kutya). Nem táppal kell etetni, hanem csontot is tartalmazó állati hússal, belsőséggel.
2016. febr. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én azt javasolnám hogy ne táppal etesd hanem térj át a BARF. etetési módszerre. Egy kis ízelítő: [link]

Az én kutyám is BARF-on él és nagyon szép egészséges kutyus. 6 év alatt még nem voltunk dokinál csak az oltások miatt.

Üdv: Egy Szetter gazdi :)

2016. febr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A csontrák ugrott be, de nem kérdeztem rá. Most kaptunk csonterősítő tablettát. Remélem, hogy fog segíteni. BARF-on is gondolkodtam, majd meglátjuk. Köszönöm a válaszokat.
2016. febr. 4. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!