Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alapvető tudnivalók kutyatartá...

Alapvető tudnivalók kutyatartással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Kutyát szeretnék örökbefogadni, valószínűleg a Kecskeméti mehhejről, a Vigyél haza appon már néztem is kutyákat, közepes méretűt szeretnék, nem túl picit, nem túl nagyot, találtam is egy beagle kutyust. Régen volt kutyám, még a csippezős rendszer előtt, de az már nagyon rég volt. Alapvető dolgokat szeretnék megtudni a kutya tartásáról. A menhej beoltva, csippezve, ellátva adja a kutyát és biztos ott is tájékoztatnak, de azért én szeretném ha ti is segítenétek. Milyen időközönként kell orvoshoz vinni, beoltatni? A csippel kell valamit csinálni? Mennyibe kerül az orvosi ellátása? Csak száraz kutyatápot ( meg a maradék husit ) adjak majd neki vagy kell még más is? Milyen időközönként mennyit ehet? És a legfonosabb: Hogy tudom megtanítani rá, hogy egy helyre végezze a dolgát??

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat a saját és a kutya nevében is, rengeteget segítenek majd!



#kutya #örökbefogadás #menhej #kutyacsipp
2016. febr. 5. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Állatorvoshoz célszerű elvinni amint meglesz a kutya, ott át is írják a chipet a nevedre. Oltásokról is a doki tájékoztat majd, egyébként veszettség elleni oltás kell évente, illetve kombinált oltás, ha nincs neki. Oltásonként kb 4ezer ft.

Féreghajtót 3 havonta kell beadnod neki, ezt bármilyen kisállatboltban meg tudod venni.

Elég a száraz táp, de fontos, hogy jó minőségű legyen.

Napi egyszer elég ha adsz neki, esetleg reggel és este, de fontos, hogy ne hagyd előtte kb 20 percnél tovább a tálat, magyarul ne legyen előtte kaja egész nap.

A beagle amúgy nagy mozgásigényű fajta, rengeteget kell majd sétáltatni, tanítani, játszani vele.

Sok sikert :)

2016. febr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy ivartalanítva van-e a kutya, ha nem az is szükséges, de általában menhelyekről ivartalanítási kötelezettséggel adják csak ki a kutyát.
2016. febr. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy kinti vagy benti kutya lenne? Vagy miért fontos, hogy egy helyre végezze a dolgát?
2016. febr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2016. febr. 5. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!