Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű kutyát, hogy rögzíthe...

Kistestű kutyát, hogy rögzíthetek bele az autóülésbe?

Figyelt kérdés

Törpetacskó kutyám van, nagyon szeret autózni, bár én nem szívesen viszem, mert nem szeretem ha beleül az ülésbe,ha támaszkodik az ajtóra,hogy kilásson,és ha az orrával összekeni az ablakot...

Így csak nagyon ritkán viszem kocsival,egyszer-egyszer nem gond ha takarítanom kell utána.

Tudom,hogy van kutyáknak kitalált biztonsági öv, de erre nem költenék, és lusta vagyok utánajárni, meg mivel olyan keveset ül autóba nem tartok rá igényt.

Viszont sajnos már egy körforgalomba való behajtástól koppan a kutya az ajtón, vagy beesik a lábrészhez.


Arra gondoltam,hogy mivel hámja van a kutyának, a pórázt kiköthetném a támlára, és olyan hosszúra engedném,hogy az ablakon még ki tudjon nézni, de fékezéskor ne tudjon leesni a lábtérbe.

Bár ezzel még mindig nem ússza meg,hogy beüsse a fejét.Igaz, nem úgy néz ki mint akit zavar, de akad ennél jobb ötlet?

A hátsóülésen is felváltva fejelgetné az ajtókat, meg zuhanna a lábtérbe, a csomagtartó ugyan ez.


2016. febr. 5. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Én inkább szállítóboxot javaslok, bármikor szükség lehet rá, ha pl. orvoshoz kell venni.

A biztonsági övvel tudod rögzíteni is.

2016. febr. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
* venni = vinni
2016. febr. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi a KIKben vettünk tavaly 1000 forintért az öv helyére bekapcsolható, karabínerrel a hámhoz rögzíthető "kutyaövet".
2016. febr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is ki szoktam kötni a hámot.

Csak mondjuk nekem másabb az egész történet.

Mivel az enyém eleve egy nagy dög, más módszerek válnak be.

Én lehajtott hátsó ülésen utaztatom, a csomagtartóban.


Mindkét oldalra kikötöm gumipókkal, így sehova nem tud csapódni, meg nem is ránt akkorát, mert gumis, és kanyar után vissza jojózik középre.

Szerintem hálás érte! :)

2016. febr. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És is hámmal rögzítem, de nem sima hámmal, hanem szivacsossal, mert a sima hám hirtelen fékezésnél sérülést tud okozni.
2016. febr. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A legjobb a szállítóbox, vagy a másik módszer, ha az anyósülés lábához szoktatod, és a hámot kirögzíted (pl. az ülés állító rúdjához). Ott nem eshet nagy baja, kibírja, ha nem lát ki.
2016. febr. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

A mostani útra lesz egy kutya barát utastársam, így most megoldódik azzal,hogy az ölében fog ülni.

Így a legjobb, de a kutya boxot átgondolom.

2016. febr. 6. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!