Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyves kutyának öröklődö...

Törzskönyves kutyának öröklődött betegsége van de nincs egészségügyi garanciája, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A 2 éves kutyusomnak befordult a szemhéja. Tehát műteni kell. (ez már nem az első betegsége, de műtétre először van szükség) A doki szerint ez genetikus betegség. Egészségügyi garanciát nem kaptunk a kutyushoz. Esetleg ilyenkor lehet valamit tenni, vagy az egészségügyi jótállás hiányában semmit nem lehet csinálni? Olvastam hogy néhány tenyésztő kicseréli a kutyát ha genetikai betegségei vannak, de ezzel az a gondom, hogy én semmiféleképpen nem adnám a kutyust, mert nagyon szeretem. Viszont nekem ez kicsit sok, hogy kb 2 havonta dokihoz járunk mert feltűnik valami betegség, amibe majdnem belehal. Anyagilag és lelkileg is megterhelő.
2016. febr. 5. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

hát nem tudom ,nekünk szerződés van a kutyáról és abban benne van az is ha korán elhalálozik mondjuk akkor visszakpajuk a pénzt vagy kapunk egy új kölyköt stb...

de nem lehet túl jó a helyzeted :( keressed fel a tenyésztőt és kérjél papírt ,hogy volt a szüleinek szemvizsgálata meg egyebeket

2016. febr. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos rendes tenyésztő volt?


Amúgy keresd fel a tenyésztőt igazából nála tudsz reklamálni.Sőt jobb szólni is.

2016. febr. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Elvileg az én kutyusom az első alma volt a tenyésztőnek(csak egy nőstény kutyája volt amit fedeztetett), de megnéztem a szüleit és ezüstkoszorús mestertenyészetből valók (bár úgy látszik ez nem sokat jelent). Igazából nem nagyon vagyok otthon ebben a témában, csak annyira amennyit a neten olvastam a törzskönyvezésről. A másik gond, hogy a szerződésen nem az az ár szerepel, amennyiért vettem, hanem csak egy kis része. Volt annyi eszem, hogy belementem ebbe, mert azt mondta így nem kell annyit adóznia.
2016. febr. 5. 18:30
 4/10 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kutyatartók, Kutyatenyésztők, Klubvezetők!


Dr. Pozsonyi Anikó az állatokkal kapcsolatos és egyesületi joggal foglalkozó ügyvédként mind a kinológiai szervezeteknek, mind – jogsegély szolgálata keretében – kutyás magánszemélyeknek számtalan ügyben nyújtott jogi támogatást az elmúlt évek során.

Sajnos úgy tűnik, hogy sem az egyesületi életben, sem a kutyatenyésztésben és kutyatartásban nem lesz kevesebb a probléma. Kölyökkutya eladásához, vagy vételéhez kapcsolódó probléma esetén, vagy ha kutyatartás miatt a szomszéd, vagy akár az önkormányzat zaklatja, ajánljuk, hogy keresse fel Dr. Pozsonyi Anikó ügyvéd honlapját [link]

2016. febr. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
tájékoztasd erről a tenyésztőt, ha még eddig nem tudja. Ha normális, akkor ugy fog hozzáállni, ha féreg, akkor én biztosan megszellőztetném valami nyilvános portálon.
2016. febr. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ma 18:30

A szerződésben másodlagos az ár jelen pillanatban. Van-e bármi megjegyzés arról, mikor, milyen "hiba" esetén mit vállal a tenyésztő?

2016. febr. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy aprócska kérdés. A törzskönyvet kézhez kaptad hozzá, vagy az a tenyésztőnél "maradt"
2016. febr. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A törzskönyv nálam van. Miután elhoztuk a kölyköt kb 2 hónapra rá postán küldte el, de utána még vissza kellett küldeni mert nem íratta át a nevemre.
2016. febr. 29. 20:23
 9/10 anonim ***** válasza:
A névre írást neked kell elintézni. Kell hozzá adásvételi . Az átírás költsége is téged terhel. A chipet is neked kell intézni, hogy a neveden legyen.
2016. febr. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ezekkel tisztában voltam, de azért köszi.
2016. ápr. 3. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!