Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen "emberek" lehetnek...

Milyen "emberek" lehetnek azok akik megmérgeznek egy kutyát? Csak szerintem elítélendő?

Figyelt kérdés
Szerintem az nem ok egy kutya megmérgezésére hogy sokat ugat, de bármilyen más ok sem.
2016. febr. 6. 12:16
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
De. tökéletesen tudok kérdést értelmezni. Amire az első oldalon válaszoltam is. Most arra reagáltam. a te hozzászólásodra - mely szerint aki állatot öl, az embert is képes ölni. Na ezt tartom hülyeségnek.
2016. febr. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

"De mint már írtam aki egy állatot meg tud ölni, az egy embert is simán"" most ezzel meg akarod rémiszteni az embereket, hogy az ilyen gyilkossára is képes? Ő izé.. Ha találkoznál egy állatkínzóval, ha volna rá lehetőség, akk te az megölnéd?;)

"nem sajnálnálak ha megdöglenél" lol. Már megint egy turbó kutyavédővel van dolgunk:) na én lépek innen:)

2016. febr. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
77%

Úristen, egyesek még mindig egy szinten tartják az élelmezésre tenyésztett állatokat a társállatokkal? Ők talán el tudnák képzelni a kutyájukat az étlapon? Vagy a csirkéjük boldogan, farokcsóválva üdvözli őket amikor hazaérnek, netán a malaccal mennek el a családi nyaralásra? A kutya az ősembernek is társa volt, hülye lett volna megenni a farkast amiből a kutya lett, amikor együtt sokkal sikeresebben vadásztak és védte az embert. Hiába megy a médiában ennek az eröltetése, egy csirke soha nem fog olyan társa lenni az embernek mint egy kutya vagy macska. Már akinek, mert ugye vannak még olyanok akiknek az ősember szintjére sem sikerült még fejlődnie.


Persze, én is elítélem azt ahogy bánnak ezekkel az állatokkal, ezért nem veszek hipermarketből húst, csak megbízható helyről, ahol tudom hogy füvön és normális tápon nőtt fel, nem telenyomva minden xarral.


Ez az egyik.


A másik hogy a kutya nem ember, ő nem tudja hogy következménye lesz annak, ha ugat vagy átmegy a szomszédba a kacsákért... Ezért van gazdája, aki felelős érte. Aki mégis inkább megöli a kutyát és lapít mint xar a fűben, az szimplán csak gyáva, nem mer a gazdi elé állni és elmondani mi a szitu, ahhoz már nem olyan bátor gyerek.


Vagy tán ha engem is zavar hogy a szomszéd kölkei 0-24-ben visítanak meg üvöltöznek az ablakom alatt, meg lopják a kertből a gyümölcsöt, én is mérgezzem le őket szó nélkül?

2016. febr. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Ja és egyébként igen, erről van is a neten nem egy és nem kettő cikk is, hogy a legnagyobb gyilkosok az állatokkal kezdték az ipart... Aki élvezetet lel egy élőlény kínzásában és meggyilkolásában, annál tényleg nincs minden rendben. De az vesse rám az első követ aki nyugodt szívvel rábízná a kisgyerekét egy olyan emberre, aki mosolyogva, örömmel öl a saját két kezével.
2016. febr. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó. Reagálnék, mert te normális hangnemben, nem indulattal mondat el a véleményedet. Az én értékrendem szerint vannak az állatok. Vannak amiket szükséges elpusztítani - élelemnek - és vannak amiket nem. Mint a legelső válaszomban említettem, a szükségeteken pusztítást elitéledőnek tartom, de az ilyen durva véleményekkel, mely szerint "aki egy állatot meg tud ölni, az egy embert is simán", nem értek egyet. Nem én veszem egy kalap alá a haszonállatokat a társként tartott állatokkal, hanem itt némelyik válaszoló nem veszi figyelemebe a különbséget amikor a fentebb idézett szöveggel jön. Szükségesnek tarom az állatvédelmet amíg a józan ész keretei között marad, és nem fordul át gyűlölködésbe, ami igazából nem szolgálja az állatok érdekeit.
2016. febr. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Amúgy nagyrészt egyetértek a véleményeddel.
2016. febr. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

"az ilyen durva véleményekkel, mely szerint "aki egy állatot meg tud ölni, az egy embert is simán", nem értek egyet"


Pedig ez igaz, több pszichológus is alátámasztotta már:

[link]

[link]

[link]

[link]


Továbbá:

[link]

2016. febr. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!