Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Japán akita 'szaporítás'. Hol...

Japán akita 'szaporítás'. Hol lehetne találni hozzá nőstény kutyát? Még pár kérdés lejjebb.

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves kan japán akita kutyánk.Törzskönyves és szeretnénk ha lenne egy kis kölyök is.1 éve fogadtuk örökbe,mivel a gazdája meghalt.. éppen ezért felvet pár kérdést,hogy hogyan viszonyul egy nőstény ,idegen kutyához..Nem tudjuk milyen a viszonya más kutyákkal. Mi nem szeretnénk a szaporításából meggazdagodni igazából mi úgy vagyunk vele ha a másik kutyus gazdája megakarja tartani a többit vagy eladni az ő dolga mi csak szeretnénk egy picit is mert nagyon megszerettük ezt a fajtát.Gyönyörű a természete is nagyon jó a területét is őrzi egyszerűen fantasztikus kutyára leltünk benne.Hogy működik ez az egész? Össze kell őket szoktatni gondolom,vagy ezt már tudja pontosan az aki ezzel foglalkozik,nem? Aki esetleg jártas a témában ellátna pár infóval/tanáccsal?
2016. febr. 6. 13:00
1 2
 1/14 anonim válasza:
73%
Miért kell szaporítani? Tele vannak a menhelyek!
2016. febr. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék,nem a szaporítás mellett vagyok pláne nem a túlszaporítás mellett.. eddig is minden kutyánk,ahogy ő is örökbefogadott,ideszegődött,befogadott kutya volt.De nagyon szeretnénk az ő vérvonalát továbbvinni.Ezért érdekel a téma.
2016. febr. 6. 13:09
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

Tudok adni pár hasznos infót, tanácsot!

NE szaporíts!

Bár a kutyát törzskönyves, ez semmit nem jelent! A szaporítás szörnyű dolog! Nem is érdekel, mi lesz a kicsik sorsa, mert csak egyet akartok megtartani?

Rengeteg mindent kéne elvégeztetni a kutyádon, hogy " szaporíthasd"! Egészségügyi szűrések, hogy megtudd, mit örökít tovább, milyen betegségeket. Könnyen lehet, hogy nem is termékeny, lévén hogy már ötéves kutyáról beszélünk. Tenyésszemlét kell kapnia, amit szűrések nélkül nem fog, és nem olcsó mulatság.

A kölykök felnevelése több százezer forint 8 hetes korig, mivel megfelelő táp, oltások, féreghajtás kell nekik, és ha nem kapnak törzskönyvet a kicsik, fajtajellegű keveréknek fognak minősülni (és mivel nem tenyészteni, hanem szaporítani akarsz, nem is lesznek törzskönyvesek...)

Arról nem is beszélve, hogy nem ismeritek a saját kutyátok természetét, nem tudjátok, hogy viselkedik a többi kutyával. Talán sétálni kéne vinni néha, meg kutyák közé vinni, akkor kiderülne! Lehet hogy szocializálatlan, és kutyaiskolára lenne szüksége!

2016. febr. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

[link]

Tessêk, itt vannak a tenyésztés költségei. Ezek nélkül szaporításnak számít. Ha van ennyi pénzed, akkor hajrá.

2016. febr. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Beszélj a kutyád tenyésztőjével.
2016. febr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Nem fogja tovább örökíteni azt a jellemet,vérvonalat :D :D ez nem így működik,hogy össze rakod egy szukával és majd echte a te kutyád lesz. Ha szuka génjei vagy netán a te kutyád szüleinek a génjeit örökli rájuk fog ütni.Aztán lehet,hogy egy idegbeteg akitád lesz,mert mondjuk a szuka szülei is olyanok voltak.

Ehhez szakértelem kell és még így se sikerül minden párosítás ahogy a tenyésztők tervezik!!

Mellesleg vizsgálatok kellenek nem kevés.Nem olcsó. 5 éves kutyának kell sperma vizsgálat,hogy termékeny-e még. Akkor kivizsgálás nem e nemi beteg,nem hordozza a fajtára jellemző betegségeket.


Látszik nem értesz hozzá.


Gyűjts pénzt és vegyél egy törzskönyves akitára vagy ha van a fajtamentőknél akkor onnan ments egy akitát.


De ennek így nincs értelme.

Téged nem érdekel,hogy mi lesz a többi kölyökkel,majd a szuka gazdája megoldja,persze. Aztán majd a szuka gazdája rád sózza a kölyköket,mert te ilyen nem törődöm vagy.


Ivartalanítsd szegény kutyát.


Pedig csináld rendesen!!


Tenyészszemle,szűrések, aztán kezdhetsz megfelelő szukát keresni,amiben a tenyésztő segít majd. Vagy ezt választod,de nem olcsó buli vagy pedig nem szaporítasz,mert annak számít amire készülsz.

2016. febr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
7%

Annyi nagy okos ember van itt kivancsi lennek hogy ti mind tenyesztotol vettetek e a kutyaitokat HA van egyaltalan utyatok..:)

Es mielott nekem estek neem ket nemetjuhaszom van az egyik befogadott asik meg a kolyke igen megtartottam azt az egyet is ami szuletett milyen rossz vagyok..ja 2 kolyok lett az egyiket pedig a masik gazdi tartotta meg :)

A erdesre a valasz pedig hogy olyn szukat keressa kutyad melle amelyik minden oltasat meg kapta fiatal egeszseges jo kiallasu! :) es latszk hogy a kolyok a te kutyadtol van att veszi a szokasait stb :)

2016. febr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem, ha azt szeretnéd, hogy hasonlítson a kutyosodra, akkor próbálj akitaszerű babakutyát vadászni menhelyről, és hagyd, hogy a te kutyusod "nevelje föl". Persze, azért nem árt, ha neked fogad szót elsősorban, de ha sok időt töltenek együtt, akkor átveszi majd a kölyök 1-2 szokását, a nagy megtaníthatja házat őrizni stb...

De előtte mondjuk nézd meg, hogy hogy viselkedik kutyák között, sétálj vele sokat stb.

2016. febr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

Egyébként 7-es, képzeld, menhelyi kutyám van, de ivartalaníttattam az első adandó alkalommal, pedig imádom az egyéniségét. Ha majd megöregszik, úgy fogok tenni, ahogy a 8-as válaszomban leírtam. Így egy kicsit köze lesz majd az én kutyosomhoz.

Neked pedig születhetett volna 5-10 kölyök is, akkor most lenne 5-10 kutyád felelősen ellátva?

2016. febr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8%
Keress hasonlo gondolkodasu gazdat akitaval. En ertem mit akartok, mi a lanykutyankat vittuk el egy kanhoz fedeztetni (ez a ket akita inu volt a varosban osszesen) de nem lettek kolykok a naszbol. Pedig mar elore lefoglaltak az ismerosok a kicsiket, de aztan nem lett vemhes megse a kutyank. Megegyszer megprobaltuk egy evvel kesobb, szinten semmi. Utana tobbet nem kiserleteztunk. Szval igazabol ha talaltok is egy megfelelo part a kutyatoknak nem biztos h osszejon. Es aki meg azt irja ne szaporits az nem is tudom mit csinal itt. Amikor a mi oreglanyunk elpusztult olyan volt mintha kiteptek vlna a szivem, jo lett volna ha marad utana egy kolyok akiben tovabbelt volna. Szoval keresgeljetek es egyeztessetek az allatorvossal is, tenyesztoket is kwrdezhettek errol.
2016. febr. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!