Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rosszul van a kutyám, segítség?

Rosszul van a kutyám, segítség?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves kiskutyám, egy hete sajnos véletlenül beleivott a fagyállóba, ezután egy két napig teljesen letört volt és rémesen nézett ki . Többször hányt, és étvágytalan.Állatorvosoz el szerettük volna vinni természetesen, de sajnos itt nincs rá olyan lehetőség, a kutyust pedig ilyen állapotban nem lehet szállítani, örülünk, ha néha mászkál. Nagyon gyenge, de már az utóbbi két napban sokat javult, etettük és itattuk. Jobban lett, de most ismét visszatért az étvágytalanság, és szorulása van. Pisilni pisil, de üríteni nem tud szegény. Adtunk neki virslit, azt ette, konzervet, és finom gyros húst. De már semelyikből nem kér. Milyen tanácsokat tudnátok adni etetéshez, itatáshoz, valamint ahhoz, hogy tudjon üríteni? Kérlek jó tanácsokat adjatok.Én is tisztában vagyok azzal,hogy minél hamarabb el kellett volna vinni orvoshoz,de nincs rá lehetőség!Ne kérdezzétek miért,és ne is bunkózzatok ezért,kérlek titeket,én is nagyon féltem.

#hányás #rosszullét #kutya szorulás
2016. febr. 6. 13:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudjátok orvoshoz vinni, akkor elég nagy az esély rá, hogy a kutyus nem fogja túlélni.

A legtöbb orvost pedig ki lehet hívni házhoz, max akkor jóval több a költsége.

2016. febr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Max. a holdon nincs orvos. Kérjetek kölcsön, kapjátok fel és vigyétek el a dokihoz. Nem fogja túlélni a fagyálló mérgezést. Vagy legalább hívjatok fel egyet. Ezek nélkül kezdheted a gödröt ásni neki....
2016. febr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
De már voltak olyan napjai,amikor jobban lett,mászkált,evett ivott és pisilt is. Már csak a szorulását kellene megszüntetni,és bízunk benne,hogy utána enne. Tudjuk,hogy idő kell ahhoz,hogy úja rendes kutya legyen belőle,de így is már rengeteget javult ahhoz képest,hogy mások is azt mondták , ebbe bele fog pusztulni.
2016. febr. 6. 14:08
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

A fagyálló mérgező, AZONNAL orvoshoz kellett volna vinni (emberek is bele szoktak halni).


"nagymértékben károsítja a tüdőt, a szívet és a vesét"


Mivel ezt nem tettétek, nem valószínű, hogy túl fogja élni - hiába adunk - 1 HÉT MÚLVA (!)- etetési tanácsokat.

Ha most elvinnétek orvoshoz, akkor talán még volna lehetőség megmenteni - de én már ehhez sem fűznék nagy reményt.

2016. febr. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
12%
Itass vele sok-sok tejet,meg csinálj neki főzeléket és adj neki olyat!!
2016. febr. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehetsz ilyen felelőtlen???? Eleve mit keres olyan helyen fagyálló, hogy a kutya beleigyon??? Ha meg megtörtént a baj, miért nem viszed orvoshoz???

Olyan nincs, hogy nincs orvos! Csak olyan, hogy az idi.óta gazdája lusta elvinni!

Ráadásul gyros húst adni neki??? Eszednél vagy? Nem elég a méreg, még megfejeled fűszeres hússal is?

2016. febr. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
ELFELEJTETTEM MONDANI,hogy múlthét szombaton ivott bele,és vasárnap sós langyos vízzel meghánytattuk!! És nagyon sokat ki is hányt,szóval remélhetőleg azért annyira sok kárt nem tett benne. Tejjel próbáltuk már,mer ugye az méregtelenítő,msot is adunk neki,de csak kismértékben,mert azt visszabüfizi,bár nemtudom,hogy jó-e az,ha kihányja,mert így kijön még benne maradt kicsi méreg.
2016. febr. 6. 14:17
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

A tej nem méregölő, sőt, kutyának nem is szabad adni!

Állatorvoshoz kell vinni, ha meg nem tudjátok, inkább ne tartsatok kutyát, kérlek, főleg, ha nincs rá lehetőséged, ahogy írod.

2016. febr. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
2016. febr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért tart az olyan állatot, aki nem tud felelősséget vállalni érte. Olyan nincs, hogy nem tudjuk szállítani, berakjátok az autóba és irány a legközelebbi ügyelet. Ha nincs autó, kihívjuk az orvost... Amit már réges rég megtehettetek volna ebben az egy hétben.
2016. febr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!