Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyet lehet? A ti kutyátok...

Ilyet lehet? A ti kutyátok hol mozoghat szabadon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 9 hónapos kutyám, aki egy puli. Borzasztó energikus kutya, le sem lehet lőni, imád rohanni. Egy forgalmas főút melletti utcában lakunk, ahol a kutyák tépik a kerítést kb., és semmi járda nincs, ezért a "városba" nagyon ritkán megyünk be, hiszen ott sem lehet elengedni a kutyát, a pórázon való sétálgatást meg a környéken is meg tudjuk oldani.

Viszont: a városunkban 1 db "kutyafuttató" van, ami -nem akarok túlozni-, de szerintem a 100 négyzetmétert sem közelíti meg, ott lehet csak elengedni a kutyákat..

Így arra gondoltam, hogy van egy 20 percre lévő falu, ahol az odavezető autóút mentén hatalmas füves legelők vannak, erdő veszi körbe ezeket a mezőket, igazi neki való terület:D

Ilyen helyen el lehet engedni a kutyát? Eddig nem volt állatunk, szóval fogalmam sincs milyen szabályok vonatkoznak erre, de nem gondolnám, hogy ezek az erdős-mezős részek magántulajdon lennének, de igazából fogalmam sincs.

Ti hol engeditek szabadjára a kutyusotokat, hogy élvezhesse a mozgást?

(Kertesházban lakunk, de a kertben való rohangálás sem elég neki, tényleg csak egy hatalmas bekerítetlen területre vágyik:D )



2016. febr. 7. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Én mindenhol elengedem, ahol nagyobb füves terület, erdő-mező van. Szerencsés vagyok mondjuk, mert tavaly még egy kisvárosban laktunk, a belváros közepén ugyan, de 40 percnyi sétával egy hegy aljához értünk. Ott elengedtem és hajrá, hadd futkosson felfelé menet. Idén költöztünk, Berlin fővárosába, itt szintén kb. 40 percnyi séta, hogy a Tiergartenhez érjünk, ez egy irgalmatlan nagy erdő gyakorlatilag. Hivatalosan nem szabad elengedni, gyakorlatilag mindenki megteszi, még a rendőr szeme láttára is, nem szól érte senki. (a mai időkben errefelé kisebb gondjuk is nagyobb 1-1 szabadon labdázó kutyánál).

Otthon arra nagyon vigyázz, hogy rengeteg hírt olvasni vadászokról, akiknek kedves szórakozásuk a szabadon futkározó kutyákat lelőni. Soha ne engedd el annyira, hogy ne lásd, ne tudd megvédeni.

2016. febr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sajnos itthon a városban tényleg semmi hely nincs, semmi park, mindenhol csak panelek, legalábbis mifelénk:(

Tényleg, ez eszembe sem jutott, de mivel még nagyjából kölyök, és nagyon ragaszkodó, sosem megy el messzebbre, mint ahol látnánk egymást, és behívható. Köszönöm a válaszod:)

2016. febr. 7. 12:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is van egy 3 éves puli kutyusom. Ha tehetem minden nap elmegyek vele sétálni, kb 10 percnyire van itt egy erdő és fél órányira egy rét. Mivel még fiatal a kutyád szerintem hetente egyszer minimum vidd el kutyafuttatóba, hogy kialakuljon a kutyákkal a kapcsolata. Az én kutyámnál sajnos ez nem jött össze, többek között ezért is iratkoztunk kutyaiskolába. Ha esetleg gondolkodtál már kutyaiskolán, mindenképpen ajánlom a Tükör módszert. Több helyen is van iskolájuk pl.: népsziget, őrmező, 2. kerület stb. A tanfolyamok nem olcsók, viszont szakértőktől kapsz segítséget. Mi októberben kezdtük, úgy gondoltam csak a kutyákkal való konfliktus az egyetlen hibája. Most a középfokra járunk, de már az alapfok első óráján előjöttek olyan dolgok amikről nem is gondoltam, hogy baj. Az óta sokkal kiegyensúlyozottabb az eddig is annak vélt kapcsolatunk. Még rengeteg tanulnivalónk van, nekem is és Wasabinak is, de úgy érzem jó úton haladunk. Ha sikerül letenni a vizsgát elkezdünk valamilyen életmódprogramot, eddig a nyomkövetésre, a terelésre és a agility-re gondoltam, még nem sikerült döntenem. :)

Naponta kb 2,5 órát foglalkozok vele, legszívesebben a nap 24 órájában nézem a raszta fejét. :D

Bocsi ha sokat írtam, de ha róluk van szó 200 oldal is kevés lenne. :D

2016. febr. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mi sajnos nem Bp.-en élünk, így kutyasuliból is csak egy van, oda majd tervezünk menni.:)

A futtatóban kisebb korában voltunk többször is, azóta barátságos minden kutyával, erre direkt nagyon figyeltem!

És én is el szeretnék kezdeni vele agilityzni, illetve frisbizni, de ezzel megvárom az 1 éves kort minimum.

Hű, a terelés nagyon jó ötlet, ahogy futja a köröket, látom, ahogy tényleg csak a birkák hiányoznak középre, na ennek utánanézek, hogy milyen lehetőségei vannak, szerintem imádná!:D

Nem lehet róluk nem sokat írni, régebben el sem tudtam volna képzelni ilyen fajtát, de belopta magát a szívembe:)

2016. febr. 7. 22:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Én Budapesten élek, felháborító, hogy a kerületben 1 kutyafuttató van, jó egy órára tőlünk (vissza is kell jönni az már 2).

Viszont ez a kutyafuttató akkora sincs, mint a lakás, 60 négyzetméter körül van talán...

Általában senki nem viszi oda a kutyákat, csak 1-2 agresszívabb kutya jár oda, akiket nem lehet póráz nélkül elengedni (ki a franc fog odavinni más kutyákat?).

De az emeletes ház mögött van egy kis parkosított rész, oda szoktunk menni sétálni.

Van, hogy pórázban van, de ahogy megjönnek a többiek, leveszem róla, had szaladgáljon.

Illetve körülbelül 25-30 perc sétára van egy dombos rész, oda is szoktunk menni.

Gyakorlatilag szinte mindenki póráz nélkül sétáltat, aki nem, csak azért, mert épp tüzel (ha szuka), vagy mert agresszív, vagy mert nem teljesen megbízható ilyen téren.

Nagy teremtű kutyák (pl. kau) is nyugodtan sétálnak póráz nélkül:) Van, aki úgy sétál vele végig, én mondjuk az úton való átkelést és hasonlókat nem kockáztatnám.

2016. febr. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én falusi vagyok (nekem rotim van) és én is el szoktam vinni a két falu közti rétre labdázni, rohangálni.

A vadászokkal vigyázni kell, nekem azt tanácsolták, hogy fényvisszaverős kutyamellényt tegyek a kutyára és akkor elvileg nem lőheti le a vadász. Bár én sem engedem magamtól távol el, mert ettől függetlenül még féltem. Viszont réteken még figyelj a vadakra, mert ha elkezdi kergetni a kutya, akkor a vadász lelőheti :(


Én amikor odaérek a réthez, még fogom a kutyát pórázon, hangoskodok egy kicsit. (többször ijesztettem már meg így őzeket)


Aztán elengedem a kutyát és mehet a játék. Még sosem futott vad után és még a vadászokkal sem volt soha nézeteltérésem :)

2016. febr. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Na akkor nem lehetetlen, amit írtam, borzasztó kicsit a futtató, és ahogy mondod, -nem általánosításként-, de 1-2 agresszívabb kis szobakutya van csak bent, flexin, szóval szocializáció ott esélytelen sajnos:(

Ezért már nem is járunk ilyen panelos részekre, csak kertvárosi részen sétálunk pórázon. Tegnap elmentünk arrafelé, ahol vannak ezek a rétek, és találtam egy nagyon jó helyet, nagyon fog neki tetszeni, hétvégén akkor el is megyünk oda.:)

A fényvisszaverős mellény ötletét pedig nagyon köszönöm, mindenképp veszek egyet, mert ő teljesen fekete ugye, messziről senki meg nem mondaná, hogy kutya, így féltem is, de ez nagyon jó ötlet!

2016. febr. 8. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!