Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom az agilityben...

Hogy tudom az agilityben gyorsítani a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves labradorom és fél éve tanuljuk az agilityt. Csak a hintát nemtudja még a többi szépen megy(csak idő kérdése már hogy megtanulja az egészet) de ugye az agilityben az időt is mérik a pályát ugye megcsinálja csak kicsit már lassabb (nem fut csak kocog")Tudtok olyan technikákat amivel gyorsíthatom a futást?

2016. febr. 7. 13:08
 1/4 anonim válasza:
Szerintem inkább egy szakembert kérdezz meg aki ilyesmivel foglalkozik.:)
2016. febr. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ehhez élőben kéne látni a kutyát, látatlanban csak találgatni lehet, hogy mi a probléma oka és ha az nincs meg nem lehet tanácsot adni. az edzőtöknek nincs ötlete? ha neki nincs, bár az kicsit furcsa, akkor keress meg egy másik edzőt is, hátha ő tud valamit mondani.

csak hogy a nesze semmit fog meg jól-nál többet mondjak: nem nyomod túl a kutyát? mindig lassú vagy csak esetleg a végén, mikor elfárad? ha csak később lesz lassú az is lehet, hogy elfáradt már és előbb kéne abbahagyni az edzést. de az is lehet hogy fáj neki valami...

mivel motiválod, kajával vagy játékkal? akármelyikkel, meg lehet próbálni a másikkal, hátha az jobban motiválja. a legtöbb kutyánál amúgy az segít, ha te magad is pörögsz, vidám vagy. meg ne próbáld nagyon túlfutni a kutyát, az is lassíthatja őket, előtte kell futni de nem túl messze, az ilyen kb együtt futunk dolog sokszor gyorsít a kutyákon.

tényleg azt tanácsolom hogy egy edzőt kérdezz meg, mutasd meg neki mi a baj és ő majd segít. azért megpróbáltam kicsit segíteni.

2016. febr. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat igazatok van majd egy másik edzőtől megkérdezem hátha segít :D
2016. febr. 8. 07:07
 4/4 anonim ***** válasza:
kiraksz egymás után akadályokat és ott futtatod, a végén pedig dobod neki a labdát, ha a nem labdás akkor kaját is kirakhatsz az akadálysor végére. Aztán még kúszóval is szépen lehet növelni a tempót: először megállítod a szájánál(kúszó) megfogod a hámját/nyakörvét és elkezded "hergelni" majd elengeded és dobod a labdát, majd növeled idővel a távolságot és más akadályokat is bepakolhatsz, a lényeg h ne legyenek benne éles fordítások, hogy minnél gyorsabban tudjon rohanni.
2016. febr. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!