Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kan kutya vagy két szuka...

Két kan kutya vagy két szuka fér meg jobban egymással?

Figyelt kérdés

2016. febr. 7. 13:44
 1/8 Dominik1515 ***** válasza:
0%
Ha testvérek akkor mindegy ha idegen kutyák akkor két szuka
2016. febr. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kutyák nem nézik hogy rokonok e vagy sem. A kérdésre konkrét választ nem lehet adni mert ez függ az egyedeg dominanciaszintjétől, ami nem feltétlenül van összefüggésben a nemükkel. Nekem például szukám van és dominánsabb az összes kannál akit ismerek..
2016. febr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy vannak nevelve. Nem attól, hogy milyen neműek, vagy tesvérek-e. Meg persze az ivartalanítás is lényeges dolog, mert sokan nem tudják elzárni az ellenkező nemű kutyáikat, de ha el tudja, akkor sem árt a műtét.
2016. febr. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ, de egyébként legfőképp nevelés kérdése.

Függ még attól is, hogy az egyed mennyire domináns illetve behódoló, amin az ivartalanítás segíthet. Például ismerősömnek van egy kan kutyája, jött mellé egy kicsi (ekkor volt 4 vagy 5 éves), semmit nem csinált vele, nem lettek puszipajtások, mert amolyan komolyabb egyed volt a felnőtt, meg úgy gondolta, ő nem ereszkedik le holmi kölyökhöz játszani, néha meg-meg morogta, de soha nem kapott oda neki. A kölyöknek ő volt a nagy tesó, imádta, felnézett rá, eltanulta minden mozdulatát, stb..azóta már sajnos a nagyobb kutyus meghalt, de pl a kölyök aki kanná vált a nagy mellett, semmilyen más kan kutyával nem akar kijönni, legfőképp foglalkozás hiányában dominál, de amúgy sem egy nagy barátkozós a kanokkal..

De olyat is hallottam már, hogy az egyik szuka megtépte a másikat, mert épp álvemhes volt, hordozgatta a plüssöket, a másik kutya meg ugye nem értette, és el akarta venni tőle, játékból..azóta ivartalanítva lettek és megvannak egymás mellett...

De szerintem a legjobb párosítás egy szuka, egy kan, és legalább a szukát ivartalanítani, de ha mindkettőt ivartalanítod (februárban nagy akciók szoktak lenni), akkor úgy jársz a legjobban. :)

2016. febr. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első sorban a gazdától függ, másodsorban a kutyák személyiségétől. Két totál megadó, puhapö.cs kan kutya nem fog vérre menő küzdelmet folytatni még egy teszetosza béna gazdi mellett sem. Két hasonlóan karakán, akaratos kutya viszont már komolyabban összeverekedhet, ha nincsenek megfelelő kontroll alatt.


Viszont ha a gazda alapból rátermett, megköveteli a fegyelmet és baromi gyorsan tisztázza, kinek hol a helye és mit szabad mit nem, akkor mindegy.


Nekem kanom van, de mindig a szukák mentek neki komolyabban, a kanokkal meg max. szájkarate meg pózőrködés ment, szóval szerintem a szukák rosszabbak lehetnek :D

2016. febr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Két egyforma korú szuka nem szerencsés választás, mert állandó közöttük a harc. (A két, egy alomból származó komondor szuka rendszeresen véresre harapdálta egymást.) A kanok gyorsabban elintézik és utána inkább tiszteletben tartják a rangsort. A legjobb, ha a kutyák között van néhány év korkülönbség és így az idősebb a kölyköt könnyen elfogadja - még akkor is, ha idegesíti.
2016. febr. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem két szuka kevesebbszer ugrik össze, mint a két kan. tapasztalat. a kanok azok mindig a terület birtoklására törekednek, a szukákról ez nem mondható el. a szukák inkább a kaján vesznek néha össze.
2016. febr. 10. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De fajtát tekintve nem mindegy, hogy két kan vagy két szuka gyepálja el egymást. Mert ha két domináns bullt összeraksz, akkor azok nem fogják csak úgy elrendezni, hogy na jóóó akkor legyél te a főnök..ők sokszor (de nem minden esetben) kimerülésig bunyóznak. Szerintem attól függ, hogy hogy neveled és hogy milyen típusú, hogy dominánsabb vagy amolyan behódoló típus :)
2016. febr. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!