Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Extrém szökős kutyával mit...

Extrém szökős kutyával mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Egy éve befogadtunk egy kóbor kutyát akivel egyszerűen nem lehet bírni.

A kerítésünk már olyan, hogy a határzár jelenthet neki, vettem láthatatlan kutyakerítést, egyik reggelre a kis jeladóját eltüntette szóval belevághatom azt is a kukába. Ha beszorul a nyaka a drótba, 10perc és már el is felejtette keresi az újabb helyet ahol szökhetne.

Amikor napi szinten mozgatva sétáltatva volt 2órákat, akkor is ugyanez ment.

Mi fenét tudnék tenni, ami TÉNYLEG hatásos?



2016. febr. 7. 19:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
32%

Nekünk a teheneknek való brutál villanypásztor vált be.

Mi is próbálkoztunk mindennel, ez az egy tartotta vissza.

2016. febr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Kutyáknak az órák hosszig tartó séta sem fárasztó, lehet hogy valami aktívabb lemozgatási módot kéne kipróbálni! (bicikli mellett futtatni, frizbi, hátha van otthon futópad... :) )
2016. febr. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%
Keneltartás,ha a nagy terület miatt a rendes kerítést nem tudod megoldani. Aztán felügyelet mellett kiengeded napközben,meg elviszed sétálni.
2016. febr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Kismamaként nem hiszem, hogy kipróbálnék biciklivel való futtatást egy ilyen neveletlen ebbel, aki megy tökön borsón át.

Kenel? Kiássa magát bárhonnan. A zárt ajtón is átmegy. Villanypásztorra gondoltunk mi is, csak cicák is vannak, azok miatt nem merem.

2016. febr. 7. 19:57
 5/20 A kérdező kommentje:
A labdázás, vagy más játékok is csak akkor érdeklik ha éppen nem akar szökni, ha rájön a hoppáré, akkor semmi nem érdekli csak futkos a kerítéseknél nyüsszögve, és keresgéli a helyet ahol szökhetne.
2016. febr. 7. 20:01
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

pont most tettem fel én is kérdést:D (mármint tegnap)..nekünk már idős a kutya, és ha sétálni viszem, póráz nélkül visszajön első hívásra..de ha kint van, akkor egyszerűen megtalálja azt a helyet, ahol kimehet, mindegy milyen kerítés, valahogy mindig kitalálja. Kikötni sem lehet, mert addig cibálja magát, amíg valahogy kijön. Tegnap úgy volt kikötve (mielőtt félreértés esik, nem egész nap éjjel-nappal, hanem csak pár órát, amíg nincs vele foglalkozva - nincs figyelve rá (+éjszaka bent alszik mert fázós), hogy a nyakára egy nyakörv, a hátára egy hám, 2 pórázon, hogy a kutyaházba be tudjon menni. És kiásta magát, kiszakította a csibehálót, átfúrta magát az amúgy kicsi kerítésen (direkt olyat néztünk, amin nem fér át, de mint egy gyurma, áttuszkolja magát azért is...), és már kint is volt. Nekünk a kertünk úgy van, hogy elöl van egy kis rész a virágok miatt, a többi pedig megint kerítéssel van körberakva, szóval mikor kiássa magát akkor igazából még a kertben van, és szerencsére onnan már nehezebben megy ki, mert már eltorlaszoltuk mindennel a kapukat, de néha onnan is sikerül.. már én is a villanypásztoron gondolkozok, mert egyszerűen nem bírok többet foglalkozni vele, fizikai munkám van, és azért választottam menhelyi kutyából őt, mert azt mondták hogy nyugis, nem kell annyi foglalkozás. Aha. 1évesen került hozzám..azóta rombol-tombol, kijártam vele kutyaiskolát is, megvan minden szabály, rendszeresen van mozgatva, nem ivaros, és megy és megy és megy... 5 órát alszok naponta, mert vele foglalkozom a munkán és főzésen kívül. De ez sem elég. De kinéztem egy ilyen hordozható kis kennelt, ketrecet(?), ami pont jó lenne neki, abba beleraknám, ha épp nem érek vele foglalkozni, és abból talán nem menne ki.

Volt időszak, mikor magától ki sem ment, csak pórázon, meg bent volt..de az sem élet egy kutyának, kell a rohangálás szabadon...

2016. febr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

Nem ássa ki a kenelt ha az nem tingli tangli :D Azért sokkal komolyabb állatokat is elzárnak valahogy mint egy kutya. Beton alap rendes hegesztett dróthálós kerítés(nem fonat)tetején visszahajtva ha esetleg mászna. De a villanypásztor is tökéletes azon nem megy át .


Most megy a hecckampány a megkötés ellen,pedig egy futóláncos megoldás a legolcsóbb erre.

2016. febr. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%
Ivartalalnítva van? Mert ha nincs, az is rátehet egy lapáttal a szökési hajlamra.
2016. febr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Drótkerítésen úgy felmászik mint egy macska vagy egy kis majom. Villanypásztor nálunk cicák miatt nem lehet. :(

Nem tudom hány éves lehet ez a kutya, de képtelenség vele annyit foglalkozni, hogy utána ne legyen kedve szökni. Volt, hogy sétából hazajövet( ahol el is volt engedve, póráz nélkül játék stb.) hazaérve a hátsó kapun hazajöttünk, ő meg elöl ment tovább és még elszökött.

De séta alatt is meglóg, ha úgy hozza kedve.


És éppen ez az, hogy azért bocsánat de munka, háztartás stb mellett az embernek nem biztos, hogy még erre van energiája, hogy órák hosszat fárassza.

Ő is meg van kötve éjjel mindig, akkor úgyis bebújik a házába, alszik. Nappal meg én igyekszem vele lenni, minél többet.

2016. febr. 7. 20:24
 10/20 A kérdező kommentje:

Nincs ivartalanítva, de így hogy vállaljam be, hogy tölcsért kap a fejére műtét után?

Amúgy rengeteg helyen olvastam/hallottam gazdiktól, hogy semmi nem változott azután sem, hogy ivartalanítva lett.

Mert ha egyszer rákap az ízére, akkor tökmindegy..

2016. febr. 7. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!