Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma délután elvittem sétálni a...

Ma délután elvittem sétálni a kutyámat, nekitámadt 1 staffordshire terrier! Mit tegyek? Többi lent!

Figyelt kérdés
Szóval ma délután elvittem sétálni az 1éves labrador keverék kutyámat. Az egyik udvarból kiszökött 1 staffordshire terrier, Igaz hogy csak kölyök volt, de eléggé megtépte a kutyámat. Tudniillik az én kutyám kb 15kg, a staffordshire max 7kg volt. A labradorom csak vonyított, hagyta magát, abszolút nem is védekezett. Mit tudnék "tenni vele" hogy valamilyen szinten védje meg magát? Furcsa volt hogy fele akkora kutya volt de nem is próbált védekezni, kiszolgáltatta magát. Nem szeretném ha legközelebb nagyobb baja lenne, szerencsére most közbe tudtam avatkozni, de ha nem érek oda időben simán megölte volna a labradoromat. Esetleg csibészelés? Segítsetek! :( Egyébként otthon ha lát valamit távolról megugatja de szinte mindentől fél. Házőrzőnek szeretném tartani felnőtt korában. (tudom hogy a labrador nem kifejezetten Házőrzőnek tenyésztett fajta, de olyan kutyát szerettem volna ami könnyen tanítható, de nagy termetű is, és elég visszatartó ereje van egy idegennel szemben ha ugat rá vagy vicsorog.)

2016. febr. 7. 22:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
48%
de aranyos, szerintem inkabb legyen felos mint agressziv:)
2016. febr. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
58%

Manapság házőrzésre a riasztó hatásosabb, mert bármilyen fajta a kutya, kb 2 percbe telik megmérgezni.

Egyébként miért ilyen félős, vagy hogy érted, hogy mindentől fél? Mert ez azért nem normális.

2016. febr. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Gondolod egy labradornak elég visszatartó ereje van??? Féleg egy ilyen félénknek?

Édes vagy.


Ha valahova be akarnak törni, oda be is fognak. Nekem pit keverékem van, de az ő pofájába is fújhatnak bármikor purhabot (sajnos).

Manapság nem érdemes kutyát tartani házőrzőnek, mert nem tartja vissza a betörőket. (Max 3 komondor meg hozzá egy kis terrier)


A kedves kutyatartónak meg jelezd, hogy a kutyája ki tud szökni az utcára, mert pár hónap múlva akár tényleg megölheti a kutyád (vagy másét).

2016. febr. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Menhelyről hoztad?
2016. febr. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nevelési hiba, bár adódhat a kutya jelleméből, természetéből is.

Amikor sétáltatok és találkoztatok más kutyákkal hogy viszonyultál hozzá, odamentetek?

Mert, ha felvetted a kutyát (míg kicsi volt), vagy erősen elhúztad, ez az oka.

Ez a kutyában kétféleképpen csapódhat le, az egyik, hogy minden kutyát és kutyást megtámad, a másik, hogy félve elmenekül.

Egyébként biztos, hogy jól értelmezted a kutyák viselkedését?

A kutyák néha játszanak, van amikor kicsit durvábban, a te kutyád marad alul, amikor mi sétálunk nekünk is van, hogy a 7 kilós kutyám "leteperi" a 20 kilós (kölyök) magyar vizslát és úgy játszanak, de nem bántják egymást.

2016. febr. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Ha valódi támadás volt, és a kutyád "megvédte" volna magát, akkor gondolod, kevesebb sérülése lenne, mint úgy, hogy megadja magát? Normális kutyák általában értik a megadás jelét a másik kutyától és nem lesz harc.

Hátőrzést pedig ne várj egy ilyen természetű kutyától.

2016. febr. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Orvoshoz elvitted a kutyát?!
2016. febr. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Egyébként teljesen egyetértek azzal, amit a 6-os írt.

Nem minden kutya domináns, amennyiben tényleg támadás történt ez érthető viselkedés.

A kutyád úgy gondolta, hogy a másik erősebb és inkább megadta magát, mintsem halálig küzdjön.

Egy 80 kilós ember sem feltétlen erősebb egy 30-40 kilós kutyánál, vagy egy 100 kilós ember egy 60 kilósnál, a kutyák között is fennáll ez.

2016. febr. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
A te dolgod, hogy megvédd a kutyádat, nem az övé, hogy megvédje magát! Mi az, hogy nem érsz oda időben?! Amikor sétáltatod a kutyádat ott vagy mellette, legfeljebb pár másodperc, mire a támadó elé ugrassz.
2016. febr. 8. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Imola Ágnes ***** válasza:
Szerintem is a te dolgod megvédeni a kutyádat. A tiedet neveld meg, hogy ne támadjon ki mellőled soha, és legyen minden körülmények között visszahívható. Ha támadás van a tiedet magad mögött tartod, a másikat pedig elkergeted. Ha te nem boldogulsz egyedül, legyen nálad sűrített levegős spray, azzal elkerdetheted a támadó kutyát.
2016. febr. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!