Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutyám az új lakásban...

Idős kutyám az új lakásban szobatiszta lesz? Itthon már nem az.

Figyelt kérdés

Van egy 14 éves kistestű kutyusom.

Már pár éve újságra bentre végzi a dolgát, napi 3 séta van.


Rengeteget iszik és így sokat pisil.Így újságra szoktattuk,ami elég hamar ment. Sehová máshová nem pisil csak az újságra a konyhába.

Voltunk kivizsgáláson minden tökéletes volt, dokinéni szerint táppénzes kutya :D:D


Egyszer nagyszüleimnél aludtunk,emeleten.Otthon céges buli volt és húgommal kiakartunk maradni így a kutyákat is felvittük.

Ott padlószőnyeg volt. Nem tudtam,hogy most be-e fog pisilni az én kutyám vagy sem.


Este 9 kor elvettem tőle a vizet fél 12 fele kimentünk az udvarra utolsó pisire. Én bent tettem le egy szemetes zsákot szétvágva és rá papírt ha kell neki,akkor oda. Reggel sehol semmi pisi.Meglepődtem. Elsőnek az volt,hogy kiengedtük az udvarra. Nem is akart rögtön pisilni. Csak kb 20 perc múlva ( 9kor keltünk)


A kérdésem pedig azon alapszik,hogy május környékén én össze költözök legjobb barátnőmmel és a párjával meg még egy lánnyal.


Kellemetlenül érezném magam ha a kutyám állandóan eláztatná a lakást.


Gondoltam rá meg az orvos is azt javasolta,hogy ne legyen előtte állandó jelleggel víz. Így éjszakára is fellehet venni.Meg napközben is nyugodtan,persze ha csak nem 12 órát dolgozok. Napi 3 sétával meg víz megvonással normalizálható a dolog.


Orvosunk mondta,hogy pszichés lehet a sok víz fogyasztás mivel egészségügyileg semmi baja.

Ez egy felvett szokás,idős kutyák szoktak ilyet csinálni,pótcselekvést felvesznek.


Ha idegen helyen tudta tartani akkor az albiba is fogja tartani nem?


Mivel nálunk már megszokta azt,hogy bepisil. Orvosunk mondta idős kutyáknál már van mikor takarítás marad.


2016. febr. 8. 08:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha pszichés alapon, stresszoldásnak iszik folyton, akkor viselkedési problémákkal foglalkozó kiképző segítségével megoldható lehet a dolog.

Az új helyen meg lehet, hogy eleinte nem fog bepisilni, de amint otthon érzi magát, vélhetően megint el fogja kezdeni.


Mennyire volt alapos a kivizsgálás egyébként, milyen vizsgálatokat végeztek, melyik részeivel foglalkoztak a kutyának?

2016. febr. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Vér-vizelet vizsgálata volt.

Eléggé sok mindenre nézték mindkettőben.

Normális értékek voltak.


Orvosunk mondta,hogy amelyik betegség ilyesmi tüneteket produkál ott más is elő jön pl kedvtelenség,kaki sincs rendben stb stb. Amire tudták megnézték, vérét Pestre küldték fel asszem.


Épp ezért osztom dokinéni állítását mi szerint pszichés.

Azóta csinálja amióta elkezdtem dolgozni, 2013óta. Előtte míg suliba jártam nem voltak ilyesféle problémák.


Kevesebbet voltam otthon és elvileg ez kiváltott belőle egy ilyen pótcselekvést,pedig rendesen foglalkozok vele.Tény,hogy annyit nem tudok otthon lenni mikor sulis éveimben jártam. De minden tőlem telhetőt megteszek.


Kiképző ezen,hogy tudna segíteni?

2016. febr. 8. 12:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt majd ő megmondja. Ha innen messziről is lehetne tudni, hogy pontosan mi a kutya problémája, és elő lehetne állni a megoldással, megtenném, de sajnos ez nem így működik :)
2016. febr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azt megfigyeltem ha vki haza ér,fel kel (reggel),csengetnek,kopognak stb egyből rohan a vizes tálhoz. Rögtön tiltom is neki ezt, van mikor elég rászólnom viszont sokszor repül mellé egy papucs. Nagyon megrögzötten iszik olykor.


Fingom sincs ezzel egy kiképző, sajnos nincs pénzem jelenleg kiképzőre. Max amikor elköltözök,mert jobb állás miatt költözök el,barátnőmék sokat fognak nekem segíteni,vagyis konkrétan semmibe nem kell beleadnom,azt az első fizuból már dobok a közösbe. Ha majd jobban megy a szekér akkor felkeresek egy szakembert.

2016. febr. 8. 18:26
 5/9 A kérdező kommentje:

*fingom sincs,hogy ezzel egy kiképző mit fog tudni csinálni :D


kimaradt.

2016. febr. 8. 18:27
 6/9 anonim ***** válasza:
Ó, pedig ha ilyen egyértelmű, akkor lehet ezzel mit kezdeni :) Csak nem feltétlenül az agresszív tiltás lesz a nyerő, mert az megint tovább stresszeli a kutyát.
2016. febr. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nyugodtan,de erőteljesen szólok rá,hogy "nem". Ha tovább iszik akkor megyek tovább pl papucs,wc papír guriga mindegy mi csak vmit mellé dobok. Olyankor abba hagyja és farok csóválva jön,de lesunja a fejét,hogy "tudom nem szabad"


Nem vagyok vele agresszív,mert ő vmilyen szinten azért félénkebb típus. Mielőtt nem kezdtem el dolgozni azelőtt egy végtelenül nyugis,lusta,de ha kellett pörgött pl trükközésnél, sétánál. Most meg mintha nem is ő lenne.


Mint írtam ha már úgy állok anyagilag akkor mindenképpen egy kiképzővel tárgyalok,nézzen rá :)

2016. febr. 9. 16:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne büntesd. Nem szabad sem szidni, sem elvenni tőle a vizet, tartsd szem előtt, hogy 14 éves, változni már nem fog. A veséjét nem vizsgálták, csak vizeletminta volt? Ilyen idős korban gyakori, hogy már nem tudják úgy visszatartani, mint fénykorukban, mert gyengül a szervezetük, erről nem tehetnek. Cukorbetegségre is utalhat a fokozott vízivás, erre is vizsgálták a blökit?
2016. febr. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Cukorbetegség volt első amit néztek.

Vér vizelet vizsgálat eléggé széles körű volt mint írtam,szerintem vese értékek is rajta voltak.

Az oké,hogy nem tudja tartani,de azért nem tudja,mert naponta 2x nagyon néha 3x töltöm újra a vizes tálat. Fél literes asszem a tál. Másik kutyánk alig iszik.


Ha nem inna ennyit tuti tudná tartani,mert azt is írtam mamámnál nem pisilt be este 9 kor elvettem tőle a vizet és fél 12 körül voltunk kint az udvaron 2x pisilt. Reggelig semmi. 9,5 órát lazán kibírt sőt többet,mert kiengedtük reggel nem is pisilt rögtön,de mikor igen akkor is keveset. Orvos mondta,hogy éjszakára simán felvehetem tőle a vizet.

2016. febr. 10. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!