Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok a cockapoohoz?

Mit szóltok a cockapoohoz?

Figyelt kérdés
2010. márc. 29. 21:45
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Ez egy olyan kutyafajta ami egy spániel és egy törpe uszkár keverék, most találtam véletlenül, ha valaki látott egyett vagy tart akkor mondja el létszives monja el hogy naggyábol milyen a természete, az interneten nem nagyon találtam rola sok mindent, de valaki olyannak a véleményét szeretném aikinek saját tapasztalata van...

Előre is köszönöm a válaszokat ( ha lesz mert nem hiszem hogy valaki imerné ezt a fajtát)....!!!!

2010. márc. 29. 21:51
 2/13 anonim ***** válasza:

[link]


Lehet láttad már, de azért belinkeltem. Én sajna tapasztalattal nem tudok szolgálni.

2010. márc. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
jujj, nem ezt akartam linkelni, várj, mindjárt jön a másik!:)
2010. márc. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az emberi hülyeség újabb példája..
2010. márc. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Basszus, nem találom már azt az oldalt.:S Amúgy sztem a két fajta kutya tulajdonságait képviseli, de nem tudom idegrendszerileg hogyan hatott a kutyákra ez a keresztezés. dizájnkutyáknak hívják őket, nem hiszem hogy ismert fajta lenne.
2010. márc. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom hogy nem kell gyártani a keverékeket, tele van ilyen kutyákkal a menhely csak azok nem cockapook, hanem egyszerűen csak "korcsok" és így nem hangzik olyan szépen. A hülye divat miatt van, az emberek mennek a nyáj után.... -.-"
2010. márc. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon elszomorít hogy valaki pénzt kér egy keverék kiskutyáért, amikor menhelyen nagyon sokan vannak, és az életüket menthetnék meg.
2010. márc. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Valoban ez a szomoru helyzet: Ket divatos kutyat kereszteznek es korcs helyett mindenfele "poo"-nak keresztelik, mert igy hangzik kulonlegesnek es jo reklamfogas. A mehelyen meg ez mit sem szamit, mivel nincs a kutya nyakaba akasztva, hogy divatos "...Poo vagyok!"

Ez egyebkent nem "fajta", mivel nincs elfogadva a beregisztralt fajtak koze.

Azert nem talalsz semmit a tulajdonsagairol, mert keverek lévén ezeket nem lehet biztonsaggal megjosolni. A ket fajtanak az osszes tulajdonsagat megszamlalva barmelyiket orokolheti a kiskutya. Es ebbe sajnos nem csak a jo tulajdonsagok tartoznak bele, hanem a rosszak egyarant! Persze a szaporitok - mert az ilyet csak annak lehet nevezni - ezt veled nem fogjak am kozolni! Osszegyujtik mindket fajta jo tulajdonsagait (kizarolag a jokat) es azt meselik be neked, hogy az ilyen keresztezett kiskutyak csak a jo tulajdonsagokat oroklik mindket fajtabol.

Ha elmesz egy mehelyre, ott millionyi cockapoot, yorkipoot, amstaffpoot, korcsipoot meg miegymast fogsz talalni.

A kutyavilag es szomoru kutyasorsok miatt kerunk, hogy felejtsd el a keresztezeseket, vagy ha megis olyat szeretnel, akkor menhelyrol szerezd be, hogy megmenthess egy eletet! Ne tamogasd a divatbol szaporitokat! A tamogatok miatt van beloluk ennyi! Ha senki nem venne toluk, akkor nem lenne ennyi megkinzott, szerencsetlen sorsu kityuska.

2010. márc. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a baj, hogy összehoznak két fajtát. A gond ott kezdődik, hogy az így született kölyköket eladják. Van olyan fajta, amelyiket tervszerűen létre akartak hozni.Pl OFT. De ott komoly időt, szelektálást csináltak, mire az új fajta rögzült és az elvártaknak megfelelt.

A ma ismert kutyafajták is különböző időkben jöttek létre. Pontosan úgy, ahogy az előző példa. Egy újabb fajta létrehozása nem egy alom lehozatala, hanem hosszú évek tervszerű munkájának eredménye.

2010. márc. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%

Nekem uszkár-spániel keverékem van a menhelyről, de nem tudtam, hogy neki van külön fajtaneve XD

Azt hittem simán keverék..

Amúgy az enyém nagyon kedves, játékos, gyorsan tanul, mozgékony és nem hullik a szőre, mint a többi fajtatiszta uszinak se:)

Remélem segítettem valamit.

2010. márc. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!