Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky kutyás kérdéseim lennéne...

Lotti1 kérdése:

Husky kutyás kérdéseim lennének. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Első kutyások vagyunk,ráadásul Huskyt választottunk!8 hónapos,sokat foglalkozunk vele.2 hónapos korától van nálunk ez a tünemény aki persze fajtajellemzőit hozza:okos,tanulékony,kíváncsi,makacs...

Több megoldásra váró problémám van:

-Mindent szétrág:lábtörlő,kutyaházat,játékait,házunk szigetelt,bepucolt sarkait,beton feljáró szélét....Annyi mindent kipróbáltunk...

-Macskát /egyidősek,együtt nőttek/vadássza,kergeti,húzza-vonja,játéknak véli.

-Ásás:ha rajta múlna lemenne Kínáig is./most próbálunk ki valami újat/

-Tavaly ő legelte le az összes paprikatermést.

-Ha elmegyünk otthonról sokáig sirat minket,mindenkié így tesz?

Szóval van kérdésem bőven!Ha ismeritek ezt a fajtát segítenétek?Már több mindent tapasztaltam én is vele kapcsolatban ha valakinek tudok szívesen segítek a tapasztalataim leírásával.



2016. febr. 8. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A husky az munkakutya! Ha nem kap kellő mozgást, egy orkán lesz az udvar! Nem csak póráz melletti séta kell neki. Egyébként minden kölyökkutya rosszcsont ennyi idősen, de a mozgás az muszáj neki.
2016. febr. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%

Az ivartalanítás segíthet, valamennyire lenyugodna tőle. Továbbá sokat kell játszani vele és sétálni vinni. Minél több mozgásra van szüksége.

Az állatorvosunk szerint azért rág a kutya, mert nő a foga. Erre jó megoldás, ha adsz neki 1-2 olyan cipőt, amit használhat erre.

2016. febr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sokat foglalkozunk vele,tanítjuk mi is és kutyaovis is volt.Pórázon is sétáltatjuk és bicikli mellett futtatjuk.
2016. febr. 8. 21:38
 4/11 anonim ***** válasza:

Amikor ezt a fajtát választottad, ugye tudtad, hogy több szabad mozgásra van szüksége az átlagosnál?

Amikor kiválasztottad a kiskutyát, kérted-e, hogy lehetőleg a "lustábbak", nyugodtabbak közül kapjál?

2016. febr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tudtam ,igen!Próbáljuk megadni neki,de 20 km biciklis futás után után is virgonc:-)

Alomból 6 közül ő volt a legfélősebb.

2016. febr. 8. 21:46
 6/11 anonim ***** válasza:

Erre a megoldás extra sok mozgás.

Tudom, rengetegnek hangzik, de napi 4-5-6 órát kellene vele sétálnod, futnod kertes házban, vagy még többet.

Ki kell fárasztani, ami ennél a fajtánál elég nehéz, ráadásul még kölyök. Elég lenne kevesebb is, de látjuk, hogy most itt nem.

Egyébként szerintem minden kölyökkutya, sőt minden kutya szomorú, amikor elmegy a gazdi, ha igazán kötődik hozzá:)

2016. febr. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sétánál már nagyon húz,erős.Biciklinél való futtatásnál kipróbáljuk a húzatást,csaknem visz a bokrosba:-))
2016. febr. 8. 21:58
 8/11 anonim ***** válasza:

Meg kellene tanítani, hogy ne húzzon, le kell szoktatni erről.

Egy husky határozott gazdit igényel, aki meg tudja neveleni.

2016. febr. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Valóban meg kell tanítanunk rá,mert most ő visz engem sétálni:-)

Eleinte előttem cikázva rohangált,aztán megtanulta az egyoldali sétát.Pár hete húz ,megváltozott a viselkedése.

Páromat tekinti falkavezérnek,nála elég a ránézés vagy épp a mutatóujj felemelése is.

2016. febr. 8. 22:24
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha van helyetek, lehet autógumit húzatni vele földes úton. Eleinte lassú lépésben, aztán kocogva . Ha kitartóan tanítod, meg fogja tanulni, hogy milyen tempóban mehet csak. Igaz ez a biciklizésre is. Változik, mert kezdődik az ivarérés nála.
2016. febr. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!